England: Premier League
21:00
 
Manchester United
-
Watford
21:00
 
Wolverhampton Wanderers
-
Norwich City
23:30
 
Arsenal
-
Everton
Spain: La Liga
18:00
 
Osasuna
-
Granada
20:00
 
Alaves
-
Athletic Bilbao
22:00
 
Valladolid
-
Espanyol
00:30
 
Getafe
-
Sevilla
03:00
 
Atletico Madrid
-
Villarreal
Germany: 1. Bundesliga
21:30
 
Bayer Leverkusen
-
Augsburg
00:00
 
Wolfsburg
-
Mainz 05
Italy: Serie A
18:30
 
Genoa
-
Lazio
21:00
Hoãn
Atalanta
-
Sassuolo
(-)
21:00
 
Torino
-
SSD Parma
21:00
Hoãn
Hellas Verona
-
Cagliari
(-)
00:00
 
Roma
-
Lecce
02:45
Hoãn
Inter
-
Sampdoria
(-)
France: Ligue 1
21:00
 
Saint-Etienne
-
Reims
23:00
 
Rennes
-
Nimes
03:00
 
Paris Saint Germain
-
Bordeaux
Friendlies
20:00
 
Belarus
-
Uzbekistan
Friendlies
18:00
 
FC Ufa
-
Dalian Yifang
21:00
 
Arsenal Tula
-
FC Astana
21:00
 
Vaalerenga
-
FC Krasnodar II
22:00
 
FC Krasnodar
-
FC Rostov
00:00
 
Viking
-
Stabaek
00:00
 
Viking
-
Stabaek
Netherlands: Eredivisie
18:15
 
FC Utrecht
-
FC Twente
20:30
 
AZ Alkmaar
-
PEC Zwolle
20:30
 
Vitesse
-
PSV Eindhoven
22:45
 
Heracles
-
Ajax
Portugal: Liga ZON Sagres
22:00
 
Pacos de Ferreira
-
Famalicao
22:00
 
Moreirense
-
Santa Clara
00:30
 
Sporting CP
-
Boavista
03:00
 
Braga
-
Vitoria de Setubal
03:30
 
FC Porto
-
Portimonense
Turkey: Super Lig
17:30
 
Yeni Malatyaspor
-
Antalyaspor
20:00
 
Genclerbirligi
-
Ankaragucu
23:00
 
Fenerbahce
-
Galatasaray
Andorra: 1. Division
18:00
 
Sant Julia
-
Inter Club d'Escaldes
20:00
 
UE Santa Coloma
-
FC Santa Coloma
22:00
 
CE Carroi
-
FC Ordino
00:00
 
Atletic Escaldes
-
UE Engordany
Argentina: Torneo Inicial
07:45
Kết thúc
Newells Old Boys
4 - 0
Colon
(2-0)
07:50
Kết thúc
Atletico Tucuman
2 - 2
Lanus
(1-0)
03:35
 
Arsenal Sarandi
-
Velez Sarsfield
05:40
 
Boca Juniors
-
Godoy Cruz
Argentina: Primera B Nacional
07:00
Kết thúc
Deportivo Moron
1 - 0
CA Alvarado
(1-0)
07:35
Kết thúc
Atlanta
2 - 1
Ferro Carril Oeste
(2-0)
03:00
 
Almagro
-
Villa Dalmine
04:30
 
Quilmes
-
Gimnasia Mendoza
05:00
 
San Martin San Juan
-
Club Atletico Mitre
Argentina: Primera B Metropolitana
07:30
Kết thúc
Ferro Carril Oeste General Pico
2 - 1
Deportivo Madryn
(1-1)
03:00
 
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
-
Douglas Haig
03:00
 
CASD Camioneros
-
Sol de Mayo
03:00
 
Deportivo Maipu
-
Huracan Las Heras
03:00
 
CA Defensores Unidos
-
Justo Jose de Urquiza
03:00
 
CA Fenix
-
San Telmo
03:00
 
Sacachispas FC
-
Tristan Suarez
03:30
 
Juventud Unida Gualeguaychu
-
Sportivo Las Parejas
04:30
 
Union de Sunchales
-
CA Chaco For Ever
05:30
 
Sarmiento de Resistencia
-
San Martín de Formosa
06:00
 
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
-
Defensores de Pronunciameniento
06:00
 
Club Cipolletti
-
Olimpo
Australia: Hyundai A-League
14:00
 
Central Coast Mariners
-
Sydney FC
Australia: 2. Division
11:00
 
Brisbane Roar FC Youth
-
Lions FC
13:00
 
South Melbourne
-
Eastern Lions SC
13:30
 
Peninsula Power
-
Sunshine Coast Wanderers
Australia: Third australian league
12:00
 
SWQ Thunder
-
Rochedale Rovers
13:00
 
Sunshine Coast
-
Western Pride
Australia: Youth 2
09:00
 
Brisbane Roar U20
-
Lions FC U20
11:00
 
Melbourne Knights FC U20
-
Dandenong Thunder SC U20
11:30
 
Peninsula Power U20
-
Sunshine Coast Wanderers U20
13:45
 
Eastern Suburbs U20
-
Gold Coast United FC U20
15:00
 
Brisbane Strikers U20
-
Brisbane City U20
15:30
 
South Melbourne FC U20
-
Eastern Lions SC U20
Austria: tipp3-Bundesliga
20:30
 
LASK Linz
-
SKN St. Poelten
20:30
 
Hartberg
-
Rapid Wien
23:00
 
Austria Wien
-
Salzburg
Austria: ADEG Erste Liga
16:30
 
Grazer AK
-
Floridsdorfer AC
18:30
 
FC Wacker Innsbruck
-
Vorwaerts Steyr
Azerbaijan: Premier League
19:00
 
Sabah FK
-
Shabail
21:00
 
Qarabag FK
-
Sumqayit
Belgium: Jupiler League
20:30
 
Club Brugge
-
Sporting Charleroi
00:00
 
Anderlecht
-
Eupen
02:00
 
Gent
-
St.Truiden
Belgium: EXQI League
22:00
 
KFCO Beerschot-Wilrijk
-
Lommel
Bolivia: LFPB
02:00
 
Royal Pari
-
Blooming
02:00
 
Nacional Potosi
-
Aurora
04:15
 
Jorge Wilstermann
-
Always Ready
Bosnia-Herzegovina: Premier League
20:30
 
Sloboda Tuzla
-
FK Mladost Doboj Kakanj
20:30
 
Celik Zenica
-
Zrinjski Mostar
23:30
 
Siroki Brijeg
-
Borac Banja Luka
Brazil: State Leagues
01:30
 
Lagarto AC
-
Frei Paulistano
02:00
 
Santo Andre
-
Bragantino
02:00
 
Anapolis FC
-
Atletico GO
02:00
 
Goiania
-
Aparecidense
Brazil: State 2
04:30
 
XV de Piracicaba
-
Red Bull Brasil
Bulgaria: A Grupa
17:00
 
Vitosha Bistritsa
-
Beroe
19:15
 
Lokomotiv Plovdiv
-
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
21:30
 
Etar
-
Ludogorets Razgrad
Cameroon: 1. Division
19:00
 
Eding Sport FC
-
Stade Renard
19:00
 
Canon Sportif
-
Fovu Club
19:00
 
Panthere FC
-
Dragon
21:00
 
Coton Sport
-
Union Douala
21:00
 
Young Sports Academy
-
Avion FC
21:00
 
Bamboutos
-
APEJES FC
21:00
 
Feutcheu
-
AS Fortuna
21:00
 
Colombe
-
UMS de Loum
21:00
 
Tonnerre Kalara
-
PWD Bamenda
Chile: Primera Division
22:00
 
La Serena
-
Santiago Wanderers
03:30
 
Universidad de Chile
-
Coquimbo Unido
06:00
 
Audax Italiano
-
Palestino
Chile: Primera B
05:00
 
Deportes Valdivia
-
Deportes Santa Cruz
Colombia: Liga Postobon
03:15
 
La Equidad
-
Cucuta
05:20
 
Bucaramanga
-
Rionegro Aguilas
Colombia: Torneo Aguila
03:00
 
Fortaleza FC
-
Cortulua
03:30
 
Real Santander
-
Barranquilla FC
03:30
 
Real Cartagena
-
Valledupar
03:30
 
Universitario Popayan
-
Llaneros FC
Costa Rica: Primera Division
07:00
Kết thúc
LD Alajuelense
1 - 0
ADR Jicaral
(0-0)
08:30
Kết thúc
Deportiva San Carlos
1 - 0
Grecia
(0-0)
09:00
Kết thúc
Deportivo Saprissa
3 - 1
Universidad de Costa Rica
(2-1)
04:00
 
Limon
-
Santos de Guapiles
05:00
 
Municipal Perez Zeledon
-
Club Sport Herediano
Costa Rica: Liga de Ascenso
08:00
 
CS Uruguay
-
Turrialba
00:00
 
Puerto Golfito
-
Curridabat FC
00:00
 
Juventud Escazucena
-
Santa Ana
01:00
 
AD Santa Rosa
-
Barrio Mexico
03:00
 
AD Cofutpa
-
Rosario
04:00
 
Deportiva Carmelita
-
AD Municipal San Ramon
04:00
 
Guanacasteca
-
AD Municipal Liberia
Croatia: 1. Division
21:00
 
Dinamo Zagreb
-
Inter Zapresic
23:30
 
NK Istra 1961
-
Slaven
Croatia: 2. Division
21:00
 
Bjelo Brdo
-
Osijek B
21:00
 
NK Croatia Zmijavci
-
NK Dugopolje
Cyprus: 1. Division
21:00
 
Pafos FC
-
APOEL Nicosia
21:00
 
Ethnikos Achnas
-
Anorthosis
23:00
 
AEK Larnaca
-
Nea Salamis
23:00
 
Olympiakos Nicosia
-
AEL Limassol
Czech Republic: Gambrinus League
20:30
 
Karvina
-
Teplice
20:30
 
Zlin
-
Budejovice
23:00
 
Sigma Olomouc
-
Sparta Prague
Denmark: Superliga
18:00
 
FC Nordsjaelland
-
SoenderjyskE
20:00
 
Randers FC
-
OB
20:00
 
Lyngby
-
Esbjerg fB
22:00
 
Silkeborg
-
FC Koebenhavn
00:00
 
AaB
-
Broendby IF
DR Congo: Super League
21:30
Hoãn
TP Mazembe
-
AS Vita Club
(-)
21:30
Hoãn
Bukavu Dawa
-
Sanga Balende
(-)
21:30
 
AS Vita Club
-
Motema Pembe
21:30
 
Nyuki
-
Renaissance
21:30
 
AC Rangers
-
Bukavu Dawa
21:30
 
FC Lubumbashi sport
-
TP Mazembe
21:30
 
Maniema Union
-
Don Bosco
Ecuador: Ecuadorian Serie A
08:00
Kết thúc
Universidad Catolica
4 - 0
Orense
(1-0)
01:30
 
Mushuc Runa
-
El Nacional
04:00
 
Emelec
-
River Plate
El Salvador: Primera Division
07:30
Kết thúc
CD Chalatenango
0 - 0
Independiente FC
(0-0)
08:00
Kết thúc
CD Sonsonate
0 - 3
Municipal Limeno
(0-1)
08:00
Kết thúc
Alianza FC
1 - 0
CD Aguila
(0-0)
08:15
Kết thúc
Isidro Metapan
0 - 1
CD FAS
(0-1)
04:30
 
El Vencedor
-
Santa Tecla FC
Macedonia: Prva Liga
19:00
 
Makedonija GjP
-
FC Academy Pandev
20:00
 
FK Sileks
-
KF Shkendija
20:00
 
Rabotnicki
-
Shkupi Skopje
20:00
 
Renova
-
FK Struga
Germany: 2. Bundesliga
19:30
 
Nuernberg
-
Darmstadt
19:30
 
Arminia Bielefeld
-
Hannover 96
19:30
 
Sandhausen
-
Karlsruher SC
Germany: 3. Liga
19:00
 
1860 Muenchen
-
Magdeburg
20:00
 
Hallescher FC
-
Unterhaching
Germany: Regionalliga
19:00
Hoãn
Hamburger SV II
-
ETSV Weiche Flensburg
(-)
19:30
 
Hannover 96 II
-
St.Pauli II
19:30
Hoãn
FC Viktoria 1889 Berlin
-
Bischofswerdaer FV
(-)
19:30
 
Berliner AK 07
-
Hertha Berlin II
20:00
 
TuS RW Koblenz
-
Bayern Alzenau
20:00
 
Eintracht Norderstedt
-
Wolfsburg II
20:00
 
Oldenburg
-
BSV Rehden
21:00
 
SV Roedinghausen
-
Alemannia Aachen
Greece: Super League
20:00
 
Panaitolikos
-
Panionios
22:15
 
Atromitos
-
Xanthi
22:15
 
NFC Volos
-
AE Larissa
00:30
 
AEK Athens
-
OFI Crete
00:30
 
PAOK Thessaloniki FC
-
Olympiacos
Greece: Football League
18:00
 
Panachaiki
-
Ergotelis
19:00
 
Apollon Larissa
-
Kissamikos FC
20:00
 
Apollon Smirnis
-
AOK Kerkyra
Guatemala: Premier League Guatemala
07:00
Kết thúc
Club Xelaju
0 - 0
Iztapa
(0-0)
08:00
Kết thúc
Mixco
1 - 1
Antigua Guatemala
(1-1)
00:00
 
Sanarate
-
Coban Imperial
01:00
 
Santa Lucia Cotzumalguapa
-
Deportivo Malacateco
02:00
 
Siquinala
-
CSD Comunicaciones
Honduras: Liga Nacional
08:00
Kết thúc
Real Espana
5 - 0
Lobos UPNFM
(2-0)
03:00
 
CD Real Sociedad
-
CD Vida
05:00
 
CD Olimpia
-
CD Marathon
Hungary: NB II
18:30
 
Gyori ETO
-
Szeged 2011
20:00
 
Szolnok
-
BFC Siofok
20:00
 
Budaors
-
Haladas
20:00
 
Soroksar SC
-
Budafok
20:00
 
Bekescsaba
-
Vac FC
20:00
 
Duna Aszfalt TVSE
-
Nyiregyhaza Spartacus FC
20:00
 
Kazincbarcikai BSC
-
Vasas Budapest
23:00
 
Aqvital FC Csakvar
-
Gyirmot
23:00
 
FC Ajka
-
MTK Budapest
India: I League
18:30
 
TRAU
-
East Bengal Club
20:30
 
Chennai City FC
-
Aizawl
India: ISL
21:00
 
Delhi Dynamos FC
-
Kerala Blasters FC
Iran: 1. Division
19:00
 
Padideh FC
-
Naft Masjed Soleyman FC
19:45
 
Sepahan
-
Persepolis
22:00
 
Esteghlal
-
Zob Ahan
Iraq: Super League
18:30
 
Naft Misan
-
Erbil
18:30
 
Al Hedood
-
Naft Al Junoob
Israel: Ligat-Al
00:00
 
Hapoel Raanana
-
Bnei Yehuda Tel Aviv
01:15
 
Hapoel Beer Sheva
-
Hapoel Kfar Saba
Italy: Serie B
21:00
 
Pordenone Calcio
-
ChievoVerona
21:00
 
Salernitana
-
Livorno
03:00
 
Crotone
-
Pescara
Italy: Serie C1 A
21:00
 
Juventus U23
-
Pianese
21:00
 
Olbia
-
Pistoiese
21:00
 
Pontedera
-
Alessandria
21:00
Hoãn
FeralpiSalo
-
Carpi
(-)
21:00
 
Romagna Centro
-
Bassano Virtus
21:00
Hoãn
ArzignanoChiampo
-
Calcio Padova
(-)
21:00
 
Gubbio
-
Reggio Audace
21:00
Hoãn
Piacenza
-
Sambenedettese
(-)
21:00
 
Ravenna
-
Triestina
21:00
 
Monopoli
-
Sicula Leonzio
21:00
 
Catania
-
Ternana Unicusano
21:00
 
Viterbese
-
Potenza
21:00
 
Reggina
-
Paganese
21:00
 
Cavese
-
Bari
23:30
Hoãn
Lecco
-
Pro Patria
(-)
23:30
Hoãn
Giana Erminio
-
Como
(-)
23:30
 
Casertana
-
Vibonese
23:30
 
Rende
-
Avellino
23:30
 
AZ Picerno ASD
-
Bisceglie
Ivory Coast: 1. Division
22:30
 
SO Armee
-
Issia Wazi
01:00
 
ASEC Mimosas
-
SOL FC
Jamaica: Premier League
03:30
 
UWI FC
-
Cavalier SC
03:30
 
Tivoli Gardens
-
Waterhouse FC
03:30
 
Molynes United
-
Dunbeholden
Japan: J. League
11:00
28'
Shimizu S-Pulse
0 - 0
FC Tokyo
(-)
12:00
 
Sanfrecce Hiroshima
-
Kashima Antlers
12:00
 
Yokohama F.Marinos
-
Gamba Osaka
14:00
 
Vissel Kobe
-
Yokohama FC
Japan: J. League 2
11:30
 
Giravanz Kitakyushu
-
Avispa Fukuoka
12:00
 
Thespakusatsu Gunma
-
Albirex Niigata
12:00
 
Jubilo Iwata
-
Montedio Yamagata
12:00
 
Fagiano Okayama FC
-
Zweigen Kanazawa
12:00
 
JEF United Chiba
-
FC Ryukyu
12:00
 
Mito Hollyhock
-
Omiya Ardija
12:00
 
V-Varen Nagasaki
-
Tochigi SC
12:00
 
Tokushima Vortis
-
Tokyo Verdy
12:00
 
Renofa Yamaguchi
-
Kyoto Sanga FC
12:00
 
Machida Zelvia
-
Ventforet Kofu
14:00
 
Ehime FC
-
Matsumoto Yamaga
Kenya: Premier League
18:15
 
Zoo Kericho
-
Gor Mahia
19:00
 
Tusker FC
-
Wazito FC
19:00
 
Kakamega Homeboyz
-
Chemelil Sugar
19:00
 
Ulinzi Stars
-
Kisumu All Stars
Luxembourg: National Division
22:00
 
FC Rodange 91
-
FC Etzella Ettelbruck
22:00
 
CS Fola Esch
-
Una Strassen
22:00
 
FC Victoria Rosport
-
Muhlenbach-Sandzak
22:00
 
Racing FC Union Luxembourg
-
AS Jeunesse Esch
22:00
 
F91 Dudelange
-
Union Titus Petange
22:00
 
US Mondorf les Bains
-
FC Differdange 03
Mexico: Liga MX
08:05
Kết thúc
Cruz Azul
2 - 1
Tigres
(1-0)
10:00
68'
Monterrey
0 - 1
CF America
(0-1)
01:00
 
Pumas
-
Monarcas Morelia
06:00
 
Queretaro FC
-
San Luis
Mexico: Ascenso MX
08:00
Kết thúc
Venados FC
4 - 3
Dorados
(2-0)
08:00
Kết thúc
Cafetaleros de Tapachula
0 - 1
Celaya
(0-1)
10:00
 
Cimarrones de Sonora
-
Atlante
Montenegro: Telekom 1. CFL
21:00
 
Mladost Podgorica
-
Rudar Pljevlja
23:00
 
Buducnost Podgorica
-
Kom
Morocco: Botola Pro
23:00
 
Rapide Club Oued Zem
-
RSB Berkane
01:00
 
Hassania Agadir
-
OCK Khouribga
Morocco: Elite 2
21:00
 
Wydad Fes
-
Chabab Mohammedia
21:00
 
KAC Kenitra
-
Union Sidi Kacem
21:00
 
Racing de Casablanca
-
MAS Fes
21:00
 
IZK
-
Olympique Dcheira
21:00
 
Club Jeunesse Ben Guerir
-
Chabab Atlas Khenifra
21:00
 
AS Sale
-
Tihad Casablanca
21:00
 
Chabab Rif Al Hoceima
-
Widad Temara
21:00
 
CRS
-
KACM
New Zealand: ASB Premiership
08:00
Kết thúc
Tasman United
2 - 1
Auckland City FC
(1-1)
10:00
 
Canterbury United
-
Team Wellington
Nigeria: 1. Division
22:00
 
MFM FC
-
Heartland Owerri
22:00
 
Nasarawa United
-
Enyimba
22:00
 
Katsina United
-
Abia Warriors
22:00
 
Akwa United
-
Warri Wolves FC
22:00
 
Sunshine Stars
-
Enugu Rangers
22:00
 
Adamawa United
-
Ifeanyi Ubah United
22:00
 
Rivers United FC
-
Kano Pillars
22:00
 
Lobi Stars
-
Plateau United
22:00
 
Jigawa Golden Stars
-
Wikki Tourist
Norway: Cup
20:00
 
Leknes
-
Roest
Paraguay: Division Profesional
03:45
 
Olimpia
-
Cerro Porteno
04:00
Hoãn
Guarani
-
Club River Plate
(-)
Peru: Primera División
08:00
Kết thúc
Universitario de Deportes
0 - 2
Universidad Cesar Vallejo
(0-2)
01:00
 
Carlos A. Mannucci
-
Academia Cantolao
03:30
 
Ayacucho FC
-
Alianza Lima
Poland: Ekstraklasa
18:30
 
Wisla Plock
-
Zaglebie Lubin
21:00
 
Wisla Krakow
-
Korona Kielce
23:30
 
Lech Poznan
-
Lechia Gdansk
Portugal: Segunda Liga
18:15
 
Viseu
-
Benfica B
22:00
 
Mafra
-
Penafiel
22:00
 
Cova da Piedade
-
Varzim
23:00
 
Nacional
-
Academica
Romania: Liga I
21:30
 
FC Viitorul Constanta
-
FC Academica Clinceni
21:30
 
Gaz Metan Medias
-
Dinamo Bucuresti
21:30
 
Astra Giurgiu
-
Sepsi OSK
01:00
 
CS Universitatea Craiova
-
CFR Cluj
San Marino: Campionato
21:00
 
Faetano
-
Juvenes/Dogana
21:00
 
Domagnano
-
San Giovanni
21:00
 
SS Pennarossa
-
FC Fiorentino
Scotland: Premier League
20:30
 
St.Johnstone
-
Rangers
22:00
 
Celtic
-
Kilmarnock
Vietnam: V-league
17:00
Hoãn
FLC Thanh Hoa
-
Hai Phong
(-)
18:00
Hoãn
Saigon FC
-
Song Lam Nghe An
(-)
18:00
Hoãn
Hong Linh Ha Tinh
-
Viettel
(-)
Slovakia: Corgon Liga
21:00
 
FK Senica
-
Spartak Trnava
Slovenia: PrvaLiga
20:00
 
NK Bravo
-
Tabor
22:00
 
Domzale
-
Mura
South Africa: Nedbank Cup
20:00
 
Baroka FC
-
Hungry Lions FC
20:00
 
Mamelodi Sundowns FC
-
Vaal University of Technology
Spain: Liga Adelante
18:00
 
Lugo
-
Real Oviedo
22:00
 
Zaragoza
-
Deportivo La Coruna
00:15
 
Extremadura
-
Mirandes
00:15
 
Malaga
-
Racing Santander
03:00
 
Rayo Vallecano
-
Huesca
Spain: Segunda B
17:30
 
Melilla
-
UP Langreo
17:30
 
Getafe B
-
Rayo Majadahonda
17:30
 
Cadiz B
-
Cordoba
17:30
 
Sevilla Atletico
-
San Fernando CD
18:00
 
Atletico Baleares
-
Racing de Ferrol
18:00
 
Las Rozas CF
-
Pena Dep. Santa Eulalia
18:00
 
Celta Vigo B
-
Las Palmas B
18:00
 
Atletico Madrid B
-
Pontevedra
18:00
 
Burgos CF
-
Tudelano
18:00
 
Llagostera
-
Orihuela
18:00
 
Ebro
-
Villarreal B
18:00
 
Valencia B
-
Badalona
18:00
 
FC Andorra
-
Atletico Levante UD
23:00
 
Marino Luanco
-
Internacional de Madrid CF
23:00
 
Real Madrid Castilla
-
S.S.Reyes
23:00
 
Logrones
-
Osasuna B
23:00
 
Real Union
-
SD Amorebieta
23:00
 
Guijuelo
-
Leonesa
23:00
 
Unionistas de Salamanca
-
CF Salmantino
23:00
 
Izarra
-
CD Calahorra
23:00
 
Barakaldo
-
Alaves B
23:00
 
Lleida Esportiu
-
Ejea
23:00
 
Castellon
-
Gimnastic
23:00
 
UE Olot
-
Sabadell
23:00
 
Algeciras
-
Cartagena
23:00
 
Real Murcia
-
UCAM Murcia
23:00
 
Marbella FC
-
Linense
23:00
 
Recreativo Huelva
-
Atletico Sanluqueno CF
23:30
 
Yeclano
-
Villarrobledo
00:00
 
UD Ibiza
-
Sporting Gijon B
00:00
 
Real Sociedad B
-
Valladolid B
00:00
 
UD Cornella
-
AE Prat
00:00
 
La Nucia
-
Espanyol B
00:00
 
Granada B
-
Don Benito
Sweden: Cup
18:30
 
AIK
-
Joenkoepings Soedra
18:30
 
Kalmar FF
-
Oergryte FF
20:30
 
FK Karlskrona
-
AFC United
20:30
 
IFK Norrkoeping
-
Halmstads BK
20:30
 
Tvaaaakers IF
-
Falkenbergs FF
22:30
 
Haecken
-
GAIS
22:30
 
Eskilsminne IF
-
Oestersunds FK
Switzerland: Super League
22:00
 
Basel
-
Servette
22:00
 
Lugano
-
Sion
22:00
 
St. Gallen
-
Young Boys
Switzerland: Challenge League
21:00
 
Aarau
-
Kriens
Thailand: Premier League
18:00
 
Trat FC
-
BEC Tero Sasana
18:00
 
Sukhothai FC
-
Ratchaburi FC
19:00
 
Muang Thong United
-
Bangkok United
Tunisia: 1. Division
20:00
 
Slimene Sports
-
CA Bizertin
20:00
 
Stade Tunisien
-
US Monastir
20:00
 
CS Hammam-Lif
-
Esperance
22:00
 
CS Sfaxien
-
JS Kairouanaise
Tunisia: Ligue II
20:00
 
ES Hamam Sousse
-
AS Rejiche
20:00
 
Stade Gabesien
-
Menzel Bouzelfa
20:00
 
Avenir de La Marsa
-
ES Jerba Midoun
20:00
 
Jendouba Sport
-
Gafsa
20:00
 
AS Kasserine
-
AS Oued Ellil
20:00
 
Sportive de Djerba
-
Stade Sportif Sfaxien
Turkey: 1. Lig
18:00
 
Giresunspor
-
Balikesirspor
20:30
 
Altay
-
Adanaspor
23:00
 
Istanbulspor
-
Boluspor
Uganda: Super League
20:00
 
BUL FC
-
SC Villa
Ukraine: Premier League
19:00
 
FC Olexandria
-
FC Kolos Kovalivka
19:00
 
Karpaty
-
SC Dnipro-1
22:00
 
Shakhtar Donetsk
-
Desna
00:30
 
Olimpik Donetsk
-
Veres Rivne
Argentina: Four argentinian league
03:00
 
Lamadrid
-
Laferrere
03:00
 
Leandro N. Alem
-
Club Lujan
Uruguay: Primera Division
03:00
 
Liverpool FC
-
Deportivo Maldonado
03:00
 
Club Atletico Progreso
-
Plaza Colonia
03:00
 
Danubio
-
Montevideo Wanderers
05:30
 
Defensor Sporting
-
Club Atletico Penarol
Venezuela: Primera Division
22:00
 
Deportivo La Guaira
-
Portuguesa FC
03:00
 
Trujillanos FC
-
Caracas
04:00
 
Mineros De Guayana
-
Atletico Venezuela
Germany: Oberliga
17:30
 
Teutonia Ottensen
-
TSV Sasel
18:00
 
SV Curslack-Neuengamme
-
Hamm United
19:00
 
Hansa Rostock II
-
SV Victoria Seelow
19:00
 
Tasmania Berlin
-
Hertha Zehlendorf
19:00
 
MSV Pampow
-
Greifswalder SV
20:00
 
HSV Barmbek-Uhlenhorst
-
Bramfelder SV
20:00
 
Niendorfer TSV
-
TuS Osdorf
20:00
 
TSV Buchholz
-
TSV Concordia
20:00
Hoãn
SV Rugenbergen
-
Uhlenhorster SC Paloma
(-)
20:00
 
Bremer SV
-
TuS Schwachhausen
20:30
 
SV Hemelingen
-
BSC Hastedt
21:00
 
Delmenhorst
-
TB Uphusen
21:00
 
VfL Oldenburg
-
Lupo-Martini Wolfsburg
21:00
Hoãn
TuS Bersenbrueck
-
Arminia Hannover
(-)
21:00
Hoãn
MTV Eintracht Celle
-
FC Germania Egestorf-Langreder
(-)
21:00
Hoãn
Heeslinger SC
-
Eintracht Northeim
(-)
21:00
Hoãn
MTV Gifhorn
-
MTV Wolfenbuettel
(-)
21:00
 
VfV Hildesheim
-
Kickers Emden
21:00
 
Union Tornesch
-
FC Suederelbe
21:00
 
FC Bocholt
-
Niederwenigern
21:00
 
SV Straelen
-
TSV Meerbusch
21:00
 
Preussen Muenster II
-
RW Ahlen
21:00
 
Leher
-
Brinkumer SV
21:00
 
FC Union 60
-
SFL Bremerhaven
21:30
 
Habenhauser FV
-
Werder Bremen III
Greece: Football League 2
20:00
 
Egaleo
-
Trikala
20:00
 
Thesprotos FC
-
Veria FC
20:00
 
Kalamata
-
Kavala
Hong Kong: Hong kong second division
12:30
Hoãn
South China
-
Citizen
(-)
12:30
Hoãn
Sham Shui Po
-
Dreams Metro Gallery
(-)
12:30
Hoãn
Tai Chung
-
Hong Kong FC
(-)
14:30
Hoãn
Wing Yee
-
Eastern District
(-)
14:30
Hoãn
Wong Tai Sin
-
Central & Western
(-)
14:30
Hoãn
Hoi King
-
North District
(-)
14:30
Hoãn
Shatin SA
-
Hong Kong Sapling
(-)
Iran: Azadegan League
17:45
 
Mes Kerman
-
Oxin Alborz
17:45
 
Shahre Bahran
-
Mes Rafsanjan
17:45
 
Malavan
-
Navad Urmia
17:45
 
Samasha Pakdasht
-
Fajr Sepasi
17:45
 
Qashqai
-
Esteghlal Khuzestan
17:45
 
Rayka Babol
-
Sepidrood Rasht
17:45
 
Aluminium Arak
-
Baadraan Tehran
17:45
 
Arman Gahar Sirjan
-
Khooshe Talaee Sana Saveh
17:45
 
Shahrdari Tabriz
-
Niroye Zamini
Italy: Serie D
19:45
 
Budoni
-
Aprilia
20:30
 
Ghivizzano Borgoamozzano
-
ASD Calcio Chieri 1955
20:30
 
Real Forte Querceta
-
A.S. Casale
20:30
 
Lucchese
-
SCD Ligorna
20:30
 
Vado
-
Prato
20:30
 
Bra
-
Savona
20:30
 
US Fezzanese
-
Seravezza
20:30
 
Caronnese
-
Verbania
20:30
 
Inveruno
-
Scanzorosciate
20:30
 
Folgore Caratese
-
Sondrio Calcio
20:30
 
AC Legnano
-
Villa D'Alme
20:30
 
Brusaporto
-
Virtus Bolzano
20:30
 
Castellanzese
-
Seregno
20:30
 
Levico Terme
-
Pro Sesto
20:30
 
Virtus Bergamo Alzanoseriate
-
Arconatese
20:30
 
NibionnoOggiono
-
Caravaggio
20:30
 
US Bustese
-
Pontisola
20:30
 
Tritium
-
Dro
20:30
Hoãn
Este
-
Mestre
(-)
20:30
 
Delta Calcio Rovigo
-
Villafranca
20:30
 
Cjarlins Muzane
-
Legnago Salus
20:30
 
San Luigi
-
Chions
20:30
 
Clodiense
-
Adriese
20:30
 
Vigasio
-
Belluno
20:30
 
Tamai
-
Caldiero Terme
20:30
 
Union Feltre
-
Montebelluna
20:30
 
Luparense
-
Campodarsego
20:30
Hoãn
Mantova
-
Cavenago Fanfulla
(-)
20:30
 
Alfonsine
-
Ciliverghe Mazzano
20:30
 
Correggese
-
Calvina
20:30
Hoãn
Crema
-
Forli
(-)
20:30
Hoãn
Fiorenzuola
-
Lentigione
(-)
20:30
 
Savignanese
-
Sammaurese
20:30
 
Mezzolara
-
Sasso Marconi
20:30
 
Breno
-
Adrense
20:30
Hoãn
Progresso
-
Vigor Carpaneto
(-)
20:30
 
Cannara
-
Pomezia
20:30
 
US Gavorrano
-
Grassina
20:30
 
SSD Albalonga
-
Foligno
20:30
 
Monterosi
-
Aquila Montevarchi
20:30
 
Scandicci
-
Aglianese
20:30
 
Tuttocuoio
-
Ponsacco
20:30
 
Sangiovannese
-
Grosseto
20:30
 
Real Giulianova
-
Atletico SFF
20:30
 
Vastese
-
Avezzano
20:30
 
Recanatese
-
Chieti
20:30
 
Montegiorgio
-
Campobasso
20:30
 
Matelica
-
Jesina
20:30
 
ASD Porto Sant Elpidio
-
San Nicolo
20:30
 
San Marino
-
Sangiustese
20:30
 
ASD Pineto
-
Tolentino
20:30
 
Ostia Mare
-
Vis Artena
20:30
 
Muravera
-
AP Turris
20:30
 
ASD Lanusei
-
ASD Trastevere
20:30
 
Citta di Anagni
-
Torres
20:30
 
Cassino
-
Team Nuova Florida 2005
20:30
 
Portici
-
Latina
20:30
 
Pro Calcio Tor Sapienza
-
Arzachena
20:30
 
Latte Dolce
-
Ladispoli
20:30
 
Roccella
-
Messina
20:30
 
Corigliano Calabro
-
US Palmese
20:30
 
Marsala
-
Troina
20:30
 
Cittanovese
-
Giugliano
20:30
 
Calcio Biancavilla 1990
-
Nola
20:30
 
Marina di Ragusa
-
Acireale
20:30
 
ACD San Tommaso
-
Castrovillari
20:30
 
ASD Grumentum Val Dagri
-
Fidelis Andria
20:30
 
Casarano
-
Foggia
20:30
 
Nocerina
-
Team Altamura
21:00
 
Lavagnese
-
Fossano
21:00
 
Olympia Agnonese
-
Vastogirardi
21:00
 
Licata
-
SSD Palermo
21:00
 
Citta di Messina
-
Savoia
21:00
 
Citta di Fasano
-
Gladiator
21:00
 
Gravina
-
Gelbison Cilento
21:00
 
Taranto
-
Bitonto
21:00
 
Brindisi
-
ACD Nardo
21:00
 
Audace Cerignola
-
Sorrento
Kosovo: Superliga
19:00
 
Gjilani
-
KF Flamurtari
19:00
 
Ballkani
-
Ferizaj
19:00
 
Trepca 89
-
Dukagjini
Portugal: Portuguese Third Division
18:00
 
Condeixa
-
Fontinhas
18:30
 
Sintrense
-
Real SC
21:00
 
Amarante FC
-
Sanjoanense
22:00
 
Maria da Fonte
-
Braganca
22:00
 
CDC Montalegre
-
Camara Lobos
22:00
 
AD Fafe
-
Chaves B
22:00
 
Merelinense
-
ARS Martinho
22:00
 
SC Mirandela
-
CD Cerveira
22:00
 
Coimbroes
-
AD Castro Daire
22:00
 
Arouca
-
FC Pedras Rubras
22:00
 
Espinho
-
Lusitano FC
22:00
 
Canelas 2010
-
Leca
22:00
 
Lusitania Lourosa
-
Gondomar
22:00
 
Valadares Gaia
-
Vila Real
22:00
 
Trofense
-
Ginasio Figueirense
22:00
 
Uniao de Leiria
-
Caldas
22:00
 
Benfica Castelo Branco
-
Santarem
22:00
 
Vitoria de Sernache
-
Beira-Mar
22:00
 
Olhanense
-
Sintra Football
22:00
 
Armacenenses
-
Aljustrelense
22:00
 
Amora FC
-
Lusitano Ginasio Clube
22:00
 
Pinhalnovense
-
Esperanca de Lagos
22:00
 
Oriental
-
Louletano
22:00
 
S.U. 1º de Dezembro
-
Alverca
23:00
 
Maritimo B
-
Uniao da Madeira
23:00
 
ARC Oleiros
-
Anadia
23:00
 
Praiense
-
RD Agueda
23:00
 
Sporting Ideal
-
Oliveira Hospital
Tanzania: Premier League
20:00
 
Coastal Union
-
Young Africans
Thailand: Second Thailand league
18:00
 
Uthai Thani Forest
-
Sisaket FC
18:00
 
Nakhon Pathom
-
Chiangmai FC
19:00
 
Kasetsart
-
Samut Sakhon FC
19:00
 
Phrae United
-
Khonkaen FC
Turkey: 2. Lig
17:00
 
Van Buyuksehir Belediyespor
-
Ankara Demirspor
17:00
 
Bayburt Genclikspor
-
Kahramanmaraspor
17:00
 
Amed Sportif
-
Anadolu Selcukspor
17:30
 
Kastamonuspor
-
Ergene Velimese Spor
17:30
 
Tuzlaspor
-
Karabukspor
17:30
 
Eyupspor
-
Usakspor
17:30
 
Kirsehir Belediyespor
-
Nigde Belediyespor
17:30
 
Sakaryaspor
-
Bandirmaspor
17:30
 
Etimesgut Belediyespor
-
Sivas Belediye Spor
17:30
 
Sancaktepe Belediyespor
-
Urfaspor
17:30
 
Kirklarelispor
-
Samsunspor
17:30
 
Afjet Afyonspor
-
Pendikspor
17:30
 
Tarsus
-
Bugsasspor
17:30
 
Corum Belediyespor
-
Hacettepe Spor Kulubu
17:30
 
Zonguldak Komurspor
-
Duzyurtspor
17:30
 
Inegolspor
-
Sariyer
17:30
 
Manisa Buyukşehir Belediyespor
-
Gumushanespor
Turkey: Fourth Turkey league
17:00
 
Ofspor
-
Elaziz Belediyespor
17:00
 
Karakopru Belediyespor
-
Artvin Horaspor
17:00
 
Yeni Orduspor
-
Sultanbeyli Belediyespor
17:00
 
1954 Kelkit Belediyespor
-
Yeni Diyarbakirspor
17:00
 
Malatya Yesilyurt Belediyespor
-
Nevsehirspor Genclik
17:00
 
Batman Petrolspor
-
Pazarspor
17:30
 
Tepecikspor
-
Agri 1970 Spor
17:30
 
Belediye Derince
-
Payas Belediyespor 1975
17:30
 
Turgutluspor
-
Fethiyespor
17:30
 
Erbaaspor
-
Kemer Tekirovaspor
17:30
 
Kozan Belediyespor
-
Kocaelispor
17:30
 
Alemdag Spor 1877
-
Fatsa Belediyespor
17:30
 
Karsiyaka
-
Kasimpasa Erokspor
17:30
 
Tire 1922 Spor
-
Yomraspor
17:30
 
Silivrispor
-
Kizilcabolukspor
17:30
 
Erzin Belediyespor
-
Manisaspor
17:30
 
Serik Belediyespor
-
Tokatspor
17:30
 
Duzcespor
-
24 Erzincanspor
17:30
 
Sile Yildizspor
-
Aksarayspor
17:30
 
Muglaspor
-
Osmaniyespor
17:30
 
Nazilli Belediyespor
-
Darica Genclerbirligi
17:30
 
Golcukspor
-
Bursa Niluferspor
17:30
 
Yeni Altindag Belediyespor
-
Soma Spor Dernegi
17:30
 
Yozgatspor
-
Bayrampasa
17:30
 
Halide Edip Adivar Spor
-
Modafen FK
Venezuela: Segunda Division
02:30
 
Deportivo Petare
-
Atletico Furrial
03:00
 
Angostura FC
-
Diamantes de Guayana
Zambia: 1. Division
20:00
 
NAPSA Stars FC
-
Zesco United