EURO U-21
18:00
 
Albania U21
-
Turkey U21
European Championship
14:00
72'
Georgia
0 - 1
Switzerland
(0-0)
17:00
 
Gibraltar
-
Ireland
17:00
 
Malta
-
Faroe Islands
17:00
 
Malta
-
Faroe Islands
17:00
 
Sweden
-
Romania
17:00
 
Sweden
-
Romania
19:45
 
Bosnia-Herzegovina
-
Armenia
19:45
 
Italy
-
Finland
19:45
 
Liechtenstein
-
Greece
19:45
 
Spain
-
Norway
19:45
 
Spain
-
Norway
Africa Cup of Nations
13:00
Finished
Burundi
1 - 1
Gabon
(0-0)
15:05
31'
Cameroon
0 - 0
Comoros
(-)
15:30
2'
Niger
0 - 0
Egypt
(-)
16:30
 
Zambia
-
Namibia
16:30
 
Guinea-Bissau
-
Mozambique
17:00
 
Ivory Coast
-
Rwanda
18:00
 
Ghana
-
Kenya
19:00
 
Senegal
-
Madagascar
19:00
 
Mali
-
South Sudan
Friendlies
12:05
Finished
IFK Gothenburg
1 - 0
Oergryte FF
(0-0)
13:00
Finished
Oerebro
1 - 0
IFK Mariehamn
(0-0)
13:00
Finished
Oesters IF
1 - 2
Kalmar FF
(1-2)
13:00
Finished
Sirius
1 - 1
IK Frej Taeby
(0-1)
13:00
Finished
Halmstads BK
1 - 0
Elfsborg
(1-0)
14:00
77'
Brann
2 - 0
Sogndal
(2-0)
14:00
78'
Fredrikstad
2 - 0
Falkenbergs FF
(2-0)
14:00
 
Fredrikstad
-
Falkenbergs FF
14:00
77'
AFC United
1 - 2
Djurgaarden
(0-1)
15:00
 
Lillestroem
-
Vaalerenga
15:00
34'
Stroemsgodset
0 - 0
Start
(-)
15:00
34'
Zenit St. Petersburg
0 - 0
Austria Wien
(-)
USA: Major League Soccer
21:45
 
Dallas Burn
-
Colorado Rapids
23:30
 
Philadelphia Union
-
Columbus Crew
23:30
 
New York Red Bulls
-
Orlando City
EURO U-17 qualification
09:00
Finished
Italy U17
3 - 0
Romania U17
(2-0)
11:00
Finished
Germany U17
3 - 3
Iceland U17
(2-1)
12:00
Finished
Austria U17
0 - 0
Turkey U17
(0-0)
12:00
Finished
Czech Republic U17
2 - 0
N.Ireland U17
(0-0)
12:00
Finished
Portugal U17
2 - 1
Poland U17
(2-0)
15:00
 
Netherlands U17
-
Israel U17
16:00
 
Russia U17
-
Scotland U17
16:30
 
Slovenia U17
-
Belarus U17
EURO U-19 qualification
09:00
Finished
Ireland U19
3 - 1
Azerbaijan U19
(1-0)
10:00
Finished
Germany U19
0 - 1
Norway U19
(0-0)
10:30
Finished
Serbia U19
0 - 2
Belgium U19
(0-1)
12:00
Finished
Spain U19
5 - 1
Wales U19
(2-1)
14:00
 
Russia U19
-
Romania U19
14:00
 
Greece U19
-
England U19
14:00
60'
France U19
2 - 1
Switzerland U19
(2-1)
14:00
63'
Italy U19
2 - 1
Ukraine U19
(2-1)
15:00
19'
Netherlands U19
1 - 0
Slovenia U19
(-)
15:00
 
Scotland U19
-
Cyprus U19
16:00
 
Hungary U19
-
Croatia U19
16:00
 
Israel U19
-
Poland U19
16:30
 
Czech Republic U19
-
Denmark U19
17:00
 
Portugal U19
-
Turkey U19
Friendlies
00:05
Finished
Peru
1 - 0
Paraguay
(1-0)
01:05
Finished
Guatemala
1 - 0
Costa Rica
(1-0)
02:15
Finished
Mexico
3 - 1
Chile
(0-0)
08:30
Finished
Afghanistan
1 - 2
Malaysia
(1-1)
11:00
 
Nigeria
-
Seychelles
11:00
 
Nigeria
-
Seychelles
12:45
After penalty
Oman
1 - 1
Singapore
pen 4-3
(1-0)
17:00
 
Brazil
-
Panama
Algeria: Ligue 1
15:00
Postponed
CA Bordj Bou Arreridj
-
CR Belouizdad
(-)
15:00
Postponed
CS Constantine
-
JS Kabylie
(-)
15:00
Postponed
JS Saoura
-
MC Alger
(-)
15:00
Postponed
USM Bel Abbes
-
AS Ain M'lila
(-)
15:00
Postponed
USM Alger
-
Olympique de Medea
(-)
15:00
Postponed
MO Bejaia
-
Paradou AC
(-)
15:00
Postponed
NA Hussein Dey
-
ES Setif
(-)
15:00
Postponed
DRB Tadjenanet
-
MC Oran
(-)
Argentina: Torneo Inicial
23:00
 
Colon
-
San Lorenzo
Argentina: Primera B Nacional
00:00
Finished
Instituto
0 - 1
Los Andes
(0-0)
17:30
 
Arsenal Sarandi
-
Gimnasia Mendoza
19:00
 
Chacarita Juniors
-
Guillermo Brown
22:00
 
Temperley
-
Atletico Rafaela
23:30
 
Santamarina Tandil
-
Central Cordoba de Santiago
Argentina: Primera B Metropolitana
19:00
 
Tristan Suarez
-
CA Fenix
22:00
 
Acassuso
-
Club Atletico Estudiantes
22:05
 
Atlanta
-
All Boys
Argentina: Copa Argentina
20:10
 
Godoy Cruz
-
Deportivo Armenio
Australia: 2. Division
02:30
Finished
Riverside Olympic
0 - 2
Devonport City
(0-1)
03:30
Finished
Clarence United
0 - 13
South Hobart
(0-8)
04:00
Finished
Green Gully Cavaliers
2 - 5
Avondale Heights
(1-3)
04:30
Finished
Croydon Kings
1 - 1
North Eastern Metro Stars
(0-0)
04:30
Finished
South Adelaide
2 - 3
Adelaide Comets
(0-1)
04:30
Finished
Para Hills Knights
0 - 3
Adelaide United Youth
(0-0)
05:30
Finished
Launceston City
2 - 2
Glenorchy Knights
(0-1)
06:30
Finished
Lambton Jaffas FC
4 - 1
Adamstown Rosebud FC
(2-1)
06:30
Finished
West Adelaide
2 - 7
Adelaide Raiders
(1-3)
07:00
Finished
Kingborough Lions
0 - 3
Hobart Zebras
(0-1)
07:00
Finished
SWQ Thunder
8 - 1
Redlands United
(4-1)
07:00
Finished
Armadale
3 - 0
Rockingham City FC
(1-0)
07:00
Finished
Cockburn City
4 - 4
Inglewood United
(2-1)
07:00
Finished
Perth Glory Youth
3 - 0
Balcatta
(2-0)
07:00
Finished
ECU Joondalup
2 - 3
Sorrento
(2-2)
07:00
Finished
Stirling Lions
0 - 3
Perth
(0-2)
07:30
Finished
Sutherland Sharks
1 - 2
APIA Leichhardt Tigers
(1-1)
08:00
Finished
Dandenong Thunder SC
2 - 2
Bentleigh Greens
(0-1)
08:00
Finished
Sydney FC Youth
0 - 2
Marconi Stallions
(0-1)
08:00
Finished
Peninsula Power
2 - 0
Magpies Crusaders
(2-0)
08:00
Finished
Moreton Bay United
0 - 2
Gold Coast Knights
(0-1)
08:30
Finished
Kingston City
1 - 2
Altona Magic
(1-0)
08:30
Finished
Weston Workers
2 - 1
Maitland
(1-0)
08:30
Finished
Edgeworth Eagles
2 - 2
Newcastle Jets Youth
(0-1)
08:30
Finished
Manly United
2 - 2
Mt Druitt Town Rangers
(0-0)
08:30
Finished
Adelaide City
2 - 2
Campbelltown City
(2-0)
08:30
Finished
Adelaide Olympic
1 - 3
Adelaide Blue Eagles
(1-2)
09:00
Finished
Eastern Suburbs
3 - 0
Brisbane Strikers
(1-0)
09:00
Postponed
Lions FC
-
Brisbane Roar FC Youth
(-)
Australia: Third australian league
04:00
Finished
Whittlesea Ranges
0 - 0
Manningham United Blues
(0-0)
04:00
Finished
Werribee City
4 - 0
Springvale White Eagles
(1-0)
04:00
Abandoned
Melbourne City FC Youth
0 - 0
Moreland Zebras
(-)
04:00
Finished
Langwarrin SC
0 - 2
St Albans Saints
(0-1)
04:15
Finished
Box Hill United
2 - 2
Moreland City FC
(2-1)
04:30
Finished
Cumberland United
0 - 3
Fulham United FC
(0-1)
04:30
Finished
Western Strikers
1 - 1
West Torrens Birkalla
(0-1)
04:30
Finished
Playford City Patriots
2 - 2
Seaford Rangers
(1-1)
04:30
Finished
Adelaide Victory
0 - 1
Modbury Jets
(0-1)
04:30
Finished
Salisbury United
0 - 4
White City Woodville
(0-0)
04:30
Finished
Sturt Lions
0 - 0
Noarlunga United
(0-0)
05:00
Finished
Ballarat City FC
1 - 2
Northcote City
(-)
05:30
Finished
Geelong SC
1 - 3
Murray United FC
(1-1)
07:30
Postponed
Grange Thistle
-
Brisbane Knights
(-)
07:30
Finished
UQ FC
0 - 1
Albany Creek
(0-0)
08:00
Finished
Goulburn Valley Suns
2 - 2
North Geelong Warriors
(1-1)
08:00
Finished
Spirit FC
2 - 1
Northern Tigers
(2-1)
08:00
Finished
St George FC
0 - 3
Bonnyrigg White Eagles
(0-1)
08:00
Finished
Hills Brumbies
3 - 2
North Shore Mariners
(1-2)
08:00
Finished
Macarthur Rams
0 - 4
Western Sydney Wanderers FC Youth
(0-2)
08:00
Finished
Mounties Wanderers
1 - 1
Blacktown Spartans
(0-0)
08:00
Finished
Holland Park Hawks
0 - 4
Wolves FC
(0-1)
08:00
Finished
Souths United
3 - 2
Southside Eagles
(3-0)
08:00
Finished
Mitchelton
1 - 2
Sunshine Coast Wanderers
(0-0)
09:00
Finished
Capalaba
4 - 1
Ipswich Knights
(1-0)
09:00
Postponed
Centenary Stormers
-
North Pine
(-)
Australia: Youth 2
02:00
Finished
Green Gully SC U20
1 - 1
Avondale Heights U20
(1-0)
05:00
Finished
SWQ Thunder U20
3 - 1
Redlands United U20
(3-1)
05:00
 
Gold Coast United FC U20
-
Olympic F.C. U20
05:00
Finished
Lions FC U20
2 - 2
Brisbane Roar U20
(0-1)
05:00
Finished
Armadale U20
7 - 1
Rockingham City FC U20
(-)
05:00
 
Cockburn City U20
-
Inglewood United U20
05:00
 
Perth Glory U20
-
Balcatta U20
05:00
 
ECU Joondalup U20
-
Sorrento U20
05:00
Finished
Bayswater City U20
2 - 1
Floreat Athena U20
(-)
05:00
 
Stirling Lions U20
-
Perth U20
05:45
Finished
Moreton Bay United U20
1 - 1
Gold Coast Knights U20
(1-1)
05:45
Finished
Kingston City U20
2 - 1
Altona Magic U20
(1-0)
06:00
Finished
Dandenong Thunder SC U20
0 - 5
Bentleigh Greens U20
(0-4)
Austria: Regionalliga
13:00
Finished
FC Stadlau
2 - 2
Mattersburg (A)
(1-0)
13:00
Finished
SV Wals Grunau
0 - 2
SV Groedig
(0-1)
13:00
Finished
Hohenems
0 - 4
Woergl
(0-3)
14:00
 
ATSV Stadl Paura
-
Lendorf
14:00
59'
USK Anif
0 - 2
Kufstein
(0-0)
14:00
Postponed
Pinzgau Saalfelden
-
Dornbirn
(-)
14:00
 
Seekirchen
-
Langenegg
14:30
 
Altach (A)
-
Reichenau
15:00
 
Union Gurten
-
VST Voelkermarkt
15:00
17'
SV Leobendorf
0 - 0
Wiener SK
(-)
15:00
 
SC Team Wiener Linien
-
SC Mannsdorf
15:00
17'
ASK-BSC Bruck/Leitha
0 - 0
SKN St. Poelten (A)
(-)
17:30
 
Grazer AK
-
Deutschlandsberger SC
Bolivia: LFPB
19:00
 
Destroyers
-
San Jose
21:15
 
Jorge Wilstermann
-
Nacional Potosi
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
13:30
 
FK Modrica
-
Rudar Prijedor
13:30
 
Sloboda Mrkonjic Grad
-
Tekstilac Derventa
13:30
 
Sutjeska
-
Zeljeznicar Banja Luka
13:30
 
Drina Zvornik
-
Kozara
13:30
 
Borac Banja Luka
-
13:30
 
Slavija Sarajevo
-
FK Podrinje
Brazil: Cup Nordeste
19:00
 
ABC
-
Vitoria
19:00
 
Moto Club MA
-
Fortaleza
19:00
 
Ceara
-
Santa Cruz
21:00
 
Confianca
-
CRB
21:00
 
Nautico
-
Altos
Brazil: State Leagues
19:00
 
Parana Clube
-
Cascavel CR
19:00
 
Frei Paulistano
-
AO Itabaiana
19:00
 
Vila Nova
-
CRAC
19:00
 
Aquidauanense
-
Operario MS
20:00
 
Independente PA
-
Aguia de Maraba
20:00
 
Novorizontino
-
Palmeiras
20:00
 
Botafogo SP
-
Oeste FC
21:00
 
Atletico PR
-
Foz do Iguacu
21:00
 
Anapolina
-
Atletico GO
22:00
 
Vasco da Gama
-
Bangu
22:00
 
Cruzeiro
-
Patrocinense
22:00
 
Novo Hamburgo
-
Internacional
22:30
 
Santos FC
-
Red Bull Brasil
22:30
 
Mixto
-
Operario LTDA
23:00
 
Paragominas FC
-
Sao Francisco PA
23:00
 
Sao Raimundo PA
-
Castanhal EC
00:00
 
Boa Esporte Clube
-
Tombense FC
00:00
 
EC Sao Jose
-
Sao Luiz
Brazil: State 2
18:00
 
Agua Santa
-
Taubate
18:00
 
Atibaia
-
Sertaozinho
20:00
 
Inter de Limeira
-
Linense
Chile: Super Cup
21:00
 
Universidad Catolica
-
Palestino
China: League
07:30
Finished
Shaanxi Changan
0 - 0
Hangzhou Greentown
(0-0)
Colombia: Liga Postobon
20:15
 
Deportivo Pasto
-
Millonarios
22:00
 
Cucuta
-
Atletico Nacional
22:30
 
Alianza Petrolera
-
Deportivo Cali
Colombia: Torneo Aguila
19:00
 
Universitario Popayan
-
Llaneros FC
20:00
 
Leones
-
Bogota FC
Costa Rica: Liga de Ascenso
20:00
 
AD Municipal San Ramon
-
ADR Jicaral
20:30
 
Aserri
-
Turrialba
23:30
 
Puntarenas FC
-
Santa Ana
Croatia: 2. Division
14:30
Half Time
NK Kustosija
0 - 0
Solin
(0-0)
14:30
 
Lucko
-
Osijek B
14:30
 
Bjelo Brdo
-
NK Zadar
14:30
Half Time
Sibenik
1 - 0
NK Hrvatski Dragovoljac
(1-0)
Denmark: U19 League
11:00
Finished
Vejle U19
1 - 0
Lyngby U19
(-)
England: League 1
12:00
Finished
Walsall
0 - 1
Barnsley
(0-0)
15:00
31'
AFC Wimbledon
1 - 0
Gillingham
(-)
15:00
32'
Bradford
0 - 1
Blackpool
(-)
15:00
34'
Burton
0 - 0
Accrington
(-)
15:00
32'
Coventry
0 - 0
Oxford
(-)
15:00
33'
Luton
0 - 0
Doncaster
(-)
15:00
33'
Peterborough
0 - 0
Southend
(-)
15:00
34'
Plymouth
0 - 0
Bristol Rovers
(-)
15:00
32'
Rochdale
1 - 1
Scunthorpe
(-)
15:00
31'
Shrewsbury
0 - 0
Portsmouth
(-)
England: League 2
15:00
33'
Carlisle
0 - 1
Cambridge U
(-)
15:00
34'
Cheltenham
1 - 0
Northampton
(-)
15:00
34'
Colchester
0 - 1
Tranmere
(-)
15:00
34'
Crawley
0 - 0
Lincoln
(-)
15:00
35'
Grimsby
0 - 0
Bury
(-)
15:00
32'
Macclesfield
0 - 0
Stevenage
(-)
15:00
32'
Mansfield
0 - 0
Crewe
(-)
15:00
32'
Milton Keynes Dons
1 - 0
Yeovil
(-)
15:00
32'
Notts Co.
0 - 0
Exeter
(-)
15:00
32'
Swindon
1 - 0
Morecambe
(-)
15:05
30'
Port Vale
0 - 0
Forest Green
(-)
England: National League
12:30
Finished
Chesterfield
3 - 0
Sutton United
(1-0)
15:00
33'
Barrow
2 - 0
Harrogate
(-)
15:00
34'
Boreham Wood
0 - 0
Aldershot
(-)
15:00
34'
Braintree Town
0 - 2
Bromley
(-)
15:00
33'
Halifax
1 - 0
Solihull Moors
(-)
15:00
32'
Hartlepool
1 - 0
Wrexham
(-)
15:00
32'
Maidstone
0 - 1
Ebbsfleet United
(-)
15:00
33'
Salford City
0 - 0
Barnet
(-)
England: FA Trophy
15:00
18'
Stockport
0 - 0
AFC Fylde
(-)
15:00
16'
Telford
0 - 1
Leyton Orient
(-)
Macedonia: Vtora Liga
13:30
 
FK Borec
-
FK Pehchevo
13:30
90'
Plachkovica
0 - 6
FK Bregalnica Stip
(0-4)
13:30
 
Partizan Obrshani
-
GFK Tikves Kavadarci
13:30
 
FK Sasa
-
FK Detonit Junior
13:30
87'
Pelister
1 - 0
FK Labunishta
(0-0)
13:30
 
Teteks
-
Korab
13:30
 
KF Gostivari
-
Vlazrimi
13:30
92'
FK Struga
0 - 0
FK Skopje
(0-0)
13:30
 
Kozhuf Gevgjelija
-
FK Vardar Negotino
Germany: 3. Liga
13:00
Finished
Carl Zeiss Jena
0 - 0
KFC Uerdingen
(0-0)
13:00
Finished
1860 Muenchen
1 - 0
Meppen
(1-0)
13:00
Finished
Sonnenhof Großaspach
2 - 1
Wuerzburger Kickers
(0-0)
13:00
Finished
Preußen Muenster
3 - 0
Unterhaching
(1-0)
13:00
Finished
Hallescher FC
1 - 4
Wehen
(0-2)
13:00
Finished
Karlsruher SC
1 - 1
Hansa Rostock
(1-0)
Germany: Regionalliga
12:00
Finished
Wolfsburg II
1 - 1
ETSV Weiche Flensburg
(0-1)
12:00
Finished
Hamburger SV II
3 - 0
FC Hansa Lueneburg
(2-0)
12:30
Finished
Chemnitzer FC
1 - 0
Budissa Bautzen
(0-0)
12:30
Finished
Bischofswerdaer FV
2 - 1
FC Viktoria 1889 Berlin
(1-1)
13:00
Finished
Augsburg II
2 - 3
VfB Eichstatt
(1-1)
13:00
Finished
VfR Garching
1 - 1
Ingolstadt II
(0-0)
13:00
Finished
SpVgg Bayreuth
4 - 2
FC Pipinsried
(3-1)
13:00
Finished
SV Schalding-Heining
0 - 2
FV Illertissen
(0-0)
13:00
Finished
1860 Rosenheim
1 - 1
Greuther Fuerth II
(0-0)
13:00
Finished
SV Heimstetten
1 - 2
Nuernberg II
(0-1)
13:00
Finished
SC Wiedenbrueck
1 - 1
Bonner SC
(0-0)
13:00
Finished
Viktoria Koeln 1904
0 - 0
Wuppertal
(0-0)
13:00
Finished
Wattenscheid
1 - 3
SV Roedinghausen
(1-2)
13:00
Finished
SV Straelen
0 - 1
RW Essen
(0-1)
13:00
Finished
Borussia Moenchengladbach II
0 - 0
TV Herkenrath
(0-0)
13:00
Postponed
Borussia Dortmund II
-
FC Kaan-Marienborn 07
(-)
13:00
Finished
FC Germania Egestorf-Langreder
0 - 1
Hannover 96 II
(0-1)
13:00
Finished
Werder Bremen II
3 - 1
Lupo-Martini Wolfsburg
(1-0)
13:00
Finished
Waldhof Mannheim
3 - 1
VfB Stuttgart II
(2-0)
13:00
Finished
Saarbruecken
1 - 1
Kickers Offenbach
(0-0)
13:00
Finished
Eintracht Stadtallendorf
4 - 1
Pirmasens
(2-0)
13:00
Finished
TSV Steinbach
1 - 1
TSG Balingen
(1-1)
13:00
Finished
Ulm
1 - 0
Mainz 05 II
(1-0)
13:00
Finished
SC Hessen Dreieich
2 - 3
Elversberg
(0-2)
13:00
Finished
Freiburg II
1 - 1
Wormatia Worms
(0-0)
Greece: Football League
13:00
Postponed
AE Sparti
-
Aittitos Spaton
(-)
13:00
Finished
Platanias
0 - 0
NFC Volos
(0-0)
13:00
Finished
AOK Kerkyra
2 - 1
Ergotelis
(1-1)
13:00
Finished
Aiginiakos FC
0 - 4
Kissamikos FC
(0-2)
13:00
Finished
PAS Irodotos
1 - 0
Trikala
(0-0)
Hong Kong: 1. Division
09:30
Finished
Kitchee
3 - 0
Yuen Long
(2-0)
Ireland: 1. Division
14:30
Half Time
Cabinteely
1 - 1
Limerick
(1-1)
Italy: Serie B
17:00
To finish
Lecce
-
Ascoli Picchio FC 1898
(-)
Italy: Serie C1 A
13:30
Finished
Cuneo
0 - 0
Alessandria
(0-0)
13:30
Finished
Lucchese
3 - 1
Pro Patria
(1-0)
13:30
Finished
Arzachena
3 - 0
Pontedera
(1-0)
13:30
Finished
ASDC Gozzano
0 - 0
Novara
(0-0)
13:30
Finished
Pistoiese
1 - 3
Olbia
(0-1)
13:30
Finished
Juventus U23
3 - 0
Pro Vercelli
(2-0)
15:30
Finished after awarded win
Pro Piacenza
0 - 3
Albissola
(-)
19:30
 
Pisa
-
Carrarese
19:30
 
Arezzo
-
Piacenza
19:30
 
Entella
-
Robur Siena
Japan: J. League 2
05:00
Finished
Omiya Ardija
1 - 1
Mito Hollyhock
(0-0)
05:00
Finished
Yokohama FC
2 - 0
FC Gifu
(0-0)
05:00
Finished
Ventforet Kofu
1 - 1
Zweigen Kanazawa
(0-1)
05:00
Finished
Albirex Niigata
0 - 1
Avispa Fukuoka
(0-0)
06:00
Finished
Kashiwa Reysol
0 - 1
Fagiano Okayama FC
(0-0)
08:05
Finished
Ehime FC
0 - 1
V-Varen Nagasaki
(0-1)
Japan: 3
05:00
Finished
Nagano Parceiro
1 - 1
Cerezo Osaka U23
(0-0)
05:00
Finished
FC Tokyo U23
0 - 1
Fujieda MYFC
(0-0)
Kenya: KPL
12:00
Finished
Chemelil Sugar
0 - 0
Bandari
(0-0)
12:00
Finished
AFC Leopards
2 - 1
Western Stima
(0-1)
12:00
Postponed
Ulinzi Stars
-
Gor Mahia
(-)
Lithuania: 1. Division
11:00
Finished
Hegelmann Litauen
4 - 1
FC Vilnius
(2-1)
11:00
Postponed
Zalgiris Vilnius B
-
Nevezis
(-)
11:00
Postponed
Minija Kretinga
-
Traku FK B
(-)
11:00
Postponed
Siauliai
-
Dainava Alytus
(-)
12:00
Finished
Banga Gargzdai
1 - 0
Pakruojis
(0-0)
Morocco: Botola Pro
15:00
Postponed
Youssoufia Berrechid
-
MCO Oujda
(-)
15:00
Postponed
Rapide Club Oued Zem
-
MAT Tetouan
(-)
15:00
Postponed
FUS Rabat
-
Difaa El Jadida
(-)
15:00
Postponed
Wydad Casablanca
-
Chabab Rif Al Hoceima
(-)
15:00
Postponed
Olympic Club de Safi
-
Hassania Agadir
(-)
15:00
Postponed
KACM
-
Raja Casablanca
(-)
15:00
Postponed
Ittihad Tanger
-
FAR Rabat
(-)
15:00
Postponed
RSB Berkane
-
OCK Khouribga
(-)
Morocco: Elite 2
14:00
 
Widad Temara
-
Raja Beni Mellal
14:00
 
CRS
-
Wydad Fes
14:00
 
Club Jeunesse Ben Guerir
-
Racing de Casablanca
14:00
 
Union Sidi Kacem
-
JSM Laayoune
14:00
 
IZK
-
Chabab Atlas Khenifra
14:00
 
Olympique Dcheira
-
AS Sale
14:00
 
MAS Fes
-
KAC Kenitra
14:00
 
JSK Chabab Kasba Tadla
-
Khemis Zemamra
Netherlands: Topklasse
13:30
Finished
Barendrecht
1 - 5
Jong Vitesse
(0-1)
13:30
 
Jong Almere City FC
-
SVV Scheveningen
14:00
61'
Kozakken Boys
0 - 0
Excelsior Maassluis
(0-0)
14:00
61'
Spakenburg
1 - 0
GVVV Veenendaal
(1-0)
14:30
 
Katwijk
-
Rijnsburgse Boys
14:30
Half Time
Lienden
0 - 2
HHC
(0-2)
14:30
 
Koninklijke HFC
-
IJsselmeervogels
New Zealand: ASB Premiership
01:35
Finished
Eastern Suburbs
1 - 0
Canterbury United
(0-0)
Nigeria: 1. Division
15:00
31'
Bendel Insurance
1 - 0
MFM FC
(-)
N. Ireland: Premiership
13:00
Finished
Institute
1 - 0
Coleraine
(0-0)
15:00
32'
Ballymena United
1 - 0
Warrenpoint Town
(-)
15:00
34'
Ards
1 - 0
Crusaders
(-)
17:30
 
Newry City AFC
-
Glenavon
N. Ireland: 1. Division
15:00
 
Ballyclare Comrades
-
Loughgall
15:00
 
Dergview F.C
-
Limavady
Norway: Cup
13:00
 
Borgen
-
Sprint Jeloey
13:00
 
Teie
-
Flint
13:00
 
Solid
-
Fana
13:00
 
Studentspretten
-
Foerde
14:00
 
Faaberg
-
Trysil FK
14:00
 
MBK Domkirkeodden
-
Storhamar
14:00
 
Hallingdal FK
-
Drammen BK
14:00
 
Riska
-
Hinna FK
14:00
 
Lyngboe
-
Trott
14:00
 
Rollon
-
Herd
14:30
 
NTNUI
-
Tynset
15:00
 
Holmlia
-
Nordstrand
15:00
 
Gjoevik-Lyn
-
Loeten
16:00
 
Emblem IL
-
Averoeykameratene
16:00
 
Hitra FC
-
KIL/Hemne
17:00
 
Rommen
-
Heming
17:00
 
Skaanland
-
Leknes
17:30
 
Oslojuvelene
-
Grei
19:00
 
Christiana
-
Follo
Paraguay: Division Profesional
21:15
 
Cerro Porteno
-
Guarani
23:15
 
Club River Plate
-
Sportivo San Lorenzo
Peru: Primera División
18:15
 
Molinos El Pirata
-
FBC Melgar
20:30
 
Ayacucho FC
-
Alianza Lima
22:45
 
Academia Cantolao
-
Sporting Cristal
Poland: 1. Division
14:00
75'
Stomil Olsztyn
0 - 1
Rakow Czestochowa
(0-1)
16:00
 
Garbarnia
-
Wigry Suwalki
Poland: 2. Division
12:00
Finished
Blekitni Stargard
1 - 1
Resovia
(0-0)
13:00
Finished
Radomiak Radom
1 - 0
Stal Stalowa Wola
(0-0)
14:00
77'
SKRA Czestochowa
2 - 2
Znicz Pruszkow
(1-0)
14:00
77'
Siarka Tarnobrzeg
3 - 0
Gryf Wejherowo
(2-0)
14:00
81'
Pogon Siedlce
2 - 2
Energetyk ROW Rybnik
(2-0)
16:00
 
Olimpia Grudziadz
-
Gornik Leczna
16:00
 
GKS Belchatow
-
Olimpia Elblag
18:10
 
Widzew Lodz
-
Elana Torun
Romania: Liga II Serie A
09:00
Finished
Luceafarul Oradea
4 - 0
CS Aerostar Bacau
(2-0)
09:00
Finished
FC Metaloglobus Bucuresti
2 - 1
Farul Constanta
(0-0)
09:00
Finished
Pandurii
5 - 2
Dacia Unirea Braila
(3-1)
09:00
Finished
CS Balotesti
0 - 2
Ripensia Timisoara
(0-0)
11:00
Finished
FC Academica Clinceni
2 - 0
UTA Batrana Doamna
(0-0)
Saudi Arabia: 1. Division
17:05
 
Al Hilal
-
Ohod
Scotland: 1. Division
15:00
33'
Dundee United
1 - 1
Alloa Athletic
(-)
Scotland: Ramsdens Cup
16:30
 
Connah's Quay
-
Ross County
Serbia: Prva Liga
14:00
61'
Buducnost Dobanovci
1 - 1
FK Metalac
(1-1)
14:00
62'
FK Sloboda Uzice
3 - 2
Teleoptik
(1-2)
14:00
 
Indija
-
Zlatibor
14:00
60'
FK Sindjelic Beograd
1 - 0
Javor
(1-0)
14:00
 
Bezanija
-
Zarkovo
14:00
60'
Novi Pazar
0 - 0
TSC Backa Topola
(0-0)
14:00
 
FK Radnicki 1923
-
Becej 1918
17:30
 
Borac Cacak
-
Trayal Krusevac
Wales: Premier Division
14:30
47'
Barry Town
2 - 0
Caernarfon
(2-0)
14:30
Half Time
Cardif Met University
0 - 0
Carmarthen
(0-0)
14:30
Half Time
Llanelli
0 - 1
Cefn Druids AFC
(-)
Slovakia: 1. Division
14:00
 
Lipany
-
FK Poprad
14:00
64'
Tatran Presov
0 - 0
Zilina B
(0-0)
14:00
 
Dubnica
-
FC STK 1914 Samorin
14:00
64'
Partizan Bardejov
0 - 1
FK Pohronie
(0-1)
14:00
62'
Liptovsky Mikulas
0 - 1
Slavoj Trebisov
(0-0)
14:00
 
Dukla Banska Bystrica
-
Komarno
Slovenia: 2. Division
13:00
66'
Drava Ptuj
2 - 0
Nafta
(2-0)
14:00
 
Fuzinar
-
ND Bilje
14:00
 
Ankaran Hrvatini
-
NK Dob
14:00
63'
Jadran
1 - 1
Radomlje
(0-1)
South Africa: NFD Championship
13:30
Finished
Real Kings FC
1 - 0
Vasco da Gama
(1-0)
Spain: Liga Adelante
15:00
34'
Elche
1 - 1
Alcorcon
(-)
17:00
 
Lugo
-
Albacete
Spain: Segunda B
15:00
34'
Cultural De Durango
0 - 0
CD Calahorra
(-)
16:30
 
Unionistas de Salamanca
-
Fuenlabrada
17:00
 
Real Sociedad B
-
SD Amorebieta
17:00
 
Arenas Getxo
-
Tudelano
18:00
 
Hercules
-
UE Olot
18:30
 
UP Langreo
-
CD Vitoria
Ukraine: 1. Division
12:00
 
FC Kolos Kovalivka
-
FC Prykarpattia 1981
13:00
Postponed
Ahrobiznes Volochysk
-
FC Sumy
(0-0)
14:00
61'
Rukh Vynnyky
0 - 0
FC Balkany
(0-0)
15:00
15'
Volyn
0 - 0
FC Avanhard Kramatorsk
(-)
15:30
Postponed
Zirka
-
Obolon-Brovar
(-)
16:00
 
Metalist 1925
-
SC Dnipro-1
Argentina: Four argentinian league
19:00
 
Villa San Carlos
-
Berazategui
19:00
 
Central Cordoba de Rosario
-
Victoriano Arenas
19:00
 
Ituzaingo
-
Excursionistas
Australia: Four australian league
08:00
Finished
Annerley
1 - 1
Ipswich City
(1-0)
08:00
Finished
AC Carina
3 - 0
St George Willawong FC
(2-0)
08:00
Postponed
Western Spirit
-
New Farm United
(-)
08:15
 
Virginia United
-
Pine Hills
Uruguay: Primera Division
19:00
 
Fenix
-
Danubio
19:00
 
Rampla Juniors
-
Liverpool FC
22:00
 
Club Atletico Penarol
-
Racing
USA: NASL
18:00
 
Saint Louis FC
-
Tampa Bay Rowdies
19:00
 
Real Monarchs SLC
-
LA Galaxy II
20:00
 
Tulsa Roughnecks FC
-
Seattle Sounders FC II
21:00
 
Swope Park Rangers
-
Pittsburgh Riverhounds
23:00
 
Louisville City FC
-
Hartford Athletic
23:00
 
Charlotte Independence
-
Atlanta United II
00:00
 
Colorado Springs Switchbacks FC
-
San Antonio FC
Venezuela: Primera Division
19:30
 
Deportivo Anzoategui
-
Trujillanos FC
20:00
 
Lala FC
-
Deportivo Lara
20:00
 
Carabobo FC
-
Tachira
20:15
 
Portuguesa FC
-
Zamora FC
Belgium: Belgian Third league
19:00
 
Thes Sport
-
Oosterzonen
19:00
 
Chatelet SC
-
FCV Dender EH
19:00
 
Geel
-
Dessel
19:00
 
KSK Heist
-
Deinze
19:00
 
Virton
-
KSV Oudenaarde
Denmark: 2. Division
12:00
Finished
Kolding IF
1 - 1
Odder IGF
(0-1)
12:00
Finished
Vanloese
0 - 1
AB
(0-0)
12:00
Finished
HIK
0 - 3
B 93
(0-2)
13:00
Finished
Jammerbugt FC
1 - 0
FC Sydvest
(0-0)
13:00
Finished
Aarhus Fremad
3 - 2
Kjellerup
(2-0)
13:00
Finished
Marienlyst
1 - 0
Slagelse
(1-0)
13:00
Finished
Middelfart G og BK
2 - 2
Hilleroed
(0-1)
14:00
79'
Skive
2 - 0
Dalum
(2-0)
14:00
78'
Broenshoej
1 - 1
Frem
(1-0)
15:00
32'
Brabrand
1 - 0
Vejgaard
(-)
Denmark: Danmarksserien
12:00
Finished
Karlslunde IF
2 - 2
Avedoere
(1-1)
12:00
Finished
GVI
2 - 0
Birkeroed
(1-0)
12:00
Finished
Greve
1 - 0
AB Taarnby
(-)
12:00
Finished
B 1908
2 - 2
Ledoeje-Smoerum Fodbold
(1-0)
12:00
Finished
Kastrup B.
0 - 1
KFUM Roskilde
(-)
12:00
Finished
Fremad Valby
1 - 1
BK. Union
(-)
12:00
Finished
Oure FA
2 - 0
Otterup
(-)
12:00
Finished
VSK Aarhus
3 - 0
Lystrup IF
(1-0)
12:00
Finished
AaB II
1 - 3
Noerresundby
(-)
12:15
 
IF Lyseng
-
Viby IF
12:30
Finished
Herlev
7 - 1
Taastrup FC
(-)
12:45
Finished
FA 2000
4 - 1
Ishoej BK
(-)
13:00
Finished
Viborg II
2 - 3
Silkeborg KFUM
(-)
13:00
Finished
Naesby
3 - 0
B 1913
(-)
14:00
 
B 1909
-
Kolding B
14:00
 
Varde
-
Hedensted
England: National League North/South
15:00
32'
Weston Super Mare
0 - 0
Welling
(-)
15:00
31'
Woking
0 - 1
Slough Town
(-)
15:00
31'
Wealdstone
0 - 0
Chippenham Town
(-)
15:00
33'
Truro City
0 - 0
Chelmsford
(-)
15:00
29'
Billericay
0 - 0
Hungerford Town
(-)
15:00
31'
Concord Rangers
0 - 0
Torquay
(-)
15:00
32'
Dartford
0 - 1
Hampton & Richmond
(-)
15:00
31'
Eastbourne Borough
0 - 0
Bath City
(-)
15:00
31'
Hemel Hempstead
0 - 0
East Thurrock United
(-)
15:00
32'
Oxford City
3 - 0
Dulwich Hamlet
(-)
15:00
31'
St.Albans
0 - 0
Gloucester City
(-)
15:00
33'
Ashton United
0 - 3
Blyth Spartans
(-)
15:00
32'
Brackley Town
1 - 0
Kidderminster
(-)
15:00
31'
Chorley
0 - 0
Leamington
(-)
15:00
33'
Curzon
0 - 1
FC United of Manchester
(-)
15:00
32'
Hereford
0 - 0
Guiseley
(-)
15:00
34'
Nuneaton
1 - 1
Darlington 1883
(-)
15:00
33'
Southport
0 - 2
Bradford PA
(-)
15:00
32'
Spennymoor Town FC
1 - 0
Alfreton
(-)
15:00
34'
York
1 - 0
Boston United
(-)
England: Evo-Stik League
15:00
 
Hornchurch
-
Bishop's Stortford
15:00
 
Bognor Regis Town
-
Leatherhead
15:00
 
Burgess Hill Town
-
Margate
15:00
 
Carshalton Athletic
-
Brightlingsea Regent
15:00
 
Corinthian Casuals
-
Dorking Wanderers
15:00
 
Folkestone Invicta
-
Worthing
15:00
 
Haringey Borough
-
Enfield Town
15:00
 
Lewes
-
Kingstonian
15:00
 
Merstham
-
Harlow Town
15:00
 
Whitehawk
-
Tonbridge Angels
15:00
 
Wingate & Finchley
-
Potters Bar Town
15:00
 
Bamber Bridge
-
Farsley Celtic AFC
15:00
 
Buxton
-
Scarborough Athletic
15:00
16'
Gainsborough
0 - 0
Marine
(-)
15:00
 
Lancaster City
-
Hednesford
15:00
18'
Matlock Town
0 - 0
Mickleover Sports
(-)
15:00
 
Nantwich Town
-
Grantham Town
15:00
 
South Shields
-
Hyde United
15:00
 
Stafford Rangers
-
Warrington Town
15:00
Postponed
Stalybridge
-
North Ferriby United
(-)
15:00
 
Whitby
-
Workington
15:00
 
Witton Albion
-
Basford United
15:00
 
Royston Town
-
Stourbridge
15:00
 
St. Ives Town FC
-
Alvechurch
15:00
 
Stratford Town
-
King's Lynn Town
15:00
 
Needham Market
-
Coalville Town
15:00
 
Banbury United
-
Biggleswade Town
15:00
 
Barwell FC
-
AFC Rushden & Diamonds
15:00
 
Halesowen
-
Leiston
15:00
 
Redditch United
-
Tamworth
15:00
 
Lowestoft Town
-
Rushall Olympic
15:00
 
Hitchin Town
-
Bedworth United
15:00
 
Kettering Town FC
-
St Neots Town
15:00
 
Walton Casuals
-
Dorchester Town
15:00
16'
Hendon
0 - 0
Hartley Wintney
(-)
15:00
 
Harrow Borough
-
Frome Town
15:00
 
Basingstoke
-
Metropolitan Police FC
15:00
 
Beaconsfield SYCOB
-
Gosport Borough
15:00
 
Farnborough
-
Tiverton
15:00
 
Salisbury City
-
Chesham United
15:00
 
Taunton Town
-
Poole Town FC
15:00
 
Weymouth
-
Swindon Supermarine
15:00
 
Kings Langley FC
-
Wimborne Town
15:00
 
Merthyr Town
-
Staines Town
England: Premier Reserve League
12:00
Finished
Newcastle U21
2 - 0
Wolverhampton U21
(2-0)
France: National 2
14:00
 
Furiani Agliani
-
Vannes
14:00
 
Creteil
-
Schiltingheim
14:30
 
CMS Oissel
-
St. Malo
15:00
 
Lille B
-
St Maur Lusitanos
15:00
 
Haguenau
-
Aulnoye
15:00
 
Arras
-
ASM Belfort
16:00
 
Hyeres
-
CA Pontarlier
17:00
 
Annecy FC
-
US Marseille Endoume Catalans
17:00
 
Lyon B
-
St. Priest
17:00
 
Jura Sud
-
Monts Or Azergues
17:00
 
RC Grasse
-
Toulon Var
17:00
 
Martigues
-
Marseille Consolat
17:00
 
Blois
-
US Colomiers
17:00
 
Bordeaux B
-
Les Herbiers
17:00
 
Trelissac
-
Andrezieux
17:00
 
Saint-Etienne B
-
Sete
17:00
 
St-Pryve St Hilaire
-
Bergerac Perigord
17:00
 
Vitre
-
Le Havre B
17:00
 
US Granvillaise
-
Lorient B
17:00
 
Nantes B
-
Poissy
17:00
 
FC Chartres
-
Stade Briochin
17:00
 
Mantes
-
Paris Saint Germain B
17:00
 
Bobigny
-
Sainte Genevieve
17:00
 
Croix
-
Epinal
17:00
 
Reims B
-
Sedan
18:00
 
Mont-de-Marsan
-
Stade Bordelais
18:00
 
AC Boulogne-Billancourt
-
CA Bastia
Germany: Oberliga
12:00
Finished
TuS Dassendorf
3 - 0
TuS Osdorf
(0-0)
12:30
Finished
SC Weiche Flensburg II
2 - 0
SV Eichede
(0-0)
13:00
 
Eintracht Braunschweig II
-
Spelle-Venhaus
13:00
 
Meiendorfer SV
-
SV Rugenbergen
13:00
Finished
FC Unterfoehring
2 - 1
TuS Holzkirchen
(1-0)
13:00
Finished
SV Pullach
4 - 0
TSV 1861 Noerdlingen
(0-0)
13:00
63'
FC Ismaning
2 - 1
1860 Muenchen II
(1-0)
13:00
 
FC Sand
-
DJK Don Bosco Bamberg
13:00
 
TSV Aubstadt
-
TSV Abtswind
13:00
Finished
FSV Luckenwalde
2 - 2
FSV Wacker Nordhausen II
(2-0)
13:00
Finished
BW Zorbau
2 - 5
Ludwigsfelder FC
(0-2)
13:00
Finished
FC International Leipzig
0 - 0
Carl Zeiss Jena II
(0-0)
13:00
Finished
VfB Krieschow
1 - 1
VfL Halle 96
(1-1)
13:00
Finished
SV Rot-Weiss Hadamar
1 - 0
SC Viktoria 06 Griesheim
(0-0)
13:00
Finished
Hessen Kassel
2 - 0
Bayern Alzenau
(2-0)
13:00
Finished
Stuttgarter Kickers
3 - 1
Germania Friedrichstal
(1-0)
13:00
Finished
Goeppinger SV
1 - 0
TSG Backnang
(0-0)
13:00
Finished
FC Normannia Gmuend
0 - 0
TSV Ilshofen
(0-0)
13:00
Finished
Noettingen
1 - 2
FV Ravensburg
(0-1)
13:00
Finished
Reutlingen
1 - 1
SV Spielberg
(1-1)
13:00
Finished
TSV Kropp
1 - 3
Luebeck II
(1-1)
13:00
Finished
Eutin 08
3 - 2
Neumuenster
(2-1)
13:00
Finished
Union Neumuenster
1 - 2
Heider SV
(0-2)
13:00
 
TSB Flensburg
-
TSV Bordesholm
13:30
 
Pfeddersheim
-
SC Idar-Oberstein
13:30
 
Arminia Ludwigshafen
-
SV Roechling
14:00
 
TSV Schwaben Augsburg
-
TSV Rain/Lech
14:00
 
TSV Kottern
-
DJK Vilzing
14:00
58'
Wurzburger
2 - 0
FSV Erlangen-Bruck
(2-0)
14:00
 
DJK Gebenbach
-
Jahn Forchheim
14:00
 
ATSV Erlangen
-
ASV Neumarkt
14:00
 
FC Ederbergland
-
Huenfelder SV
14:00
 
TSV Lehnerz
-
FV Bad Vilbel
14:00
 
SC Waldgirmes
-
VFB Ginsheim
14:00
 
Buchonia Flieden
-
KSV Baunatal
14:00
 
Blumenthaler SV
-
Werder Bremen III
14:00
 
Bahlinger SC
-
SV Linx
14:00
 
Neckarsulmer Sport Union
-
1. CfR Pforzheim
14:00
 
FSV 08 Bissingen
-
FC 08 Villingen
14:00
63'
SV Oberachern
0 - 2
Freiberg
(0-2)
14:30
 
TuS Mechtersheim
-
Hassia Bingen
14:30
 
FC Karbach
-
Eintracht Trier
14:30
 
FV Engers
-
Kaiserslautern II
14:30
 
FV Diefflen
-
Hertha Wiesbach
15:00
 
TSV Grossbardorf
-
ASV Vach
15:00
 
VfB Homberg
-
FC Kleve
Greece: Football League 2
11:00
 
Diagoras Rodos
-
Panopoulou FC
Italy: Serie C2
13:30
90'
Lupa Roma
1 - 1
Ladispoli
(0-0)
13:30
 
Virtus Bolzano
-
Adriese
13:30
 
Francavilla Calcio 1927
-
Sorrento
14:00
 
Arconatese
-
Unione Sanremo
Russia: Russian third league
11:00
Finished
SKA Rostov
0 - 2
Dinamo Stavropol
(0-2)
12:00
Finished
Biolog Novokubansk
1 - 0
Legion Dynamo
(1-0)
12:00
Postponed
Druzhba
-
Mashuk-KMV
(-)
12:00
Finished
FC Volgar
0 - 1
Kuban Krasnodar
(0-0)
13:00
Finished
Chayka
1 - 0
Spartak Vladikavkaz
(0-0)
13:00
Finished
Spartak Nalchik
2 - 0
Krasnodar 3
(1-0)
15:00
Finished after awarded win
Angusht Nazran
3 - 0
Akademia Rostov
(-)
Scotland: 2. Division
15:00
33'
Airdrieonians
0 - 0
Forfar
(-)
15:00
32'
East Fife
0 - 0
Brechin
(-)
15:00
34'
Montrose
1 - 0
Stenhousemuir
(-)
15:00
31'
Raith Rovers
2 - 0
Dumbarton
(-)
15:00
31'
Stranraer
0 - 0
Arbroath
(-)
Scotland: 3. Division
15:00
32'
Clyde
0 - 0
Annan Athletic
(-)
15:00
32'
Cowdenbeath
0 - 0
Queen's Park
(-)
15:00
32'
Elgin
0 - 1
Albion Rovers
(-)
15:00
34'
Stirling Albion
0 - 0
Berwick
(-)
15:10
24'
Edinburgh City
0 - 0
Peterhead
(-)
Scotland: Highland/Lowland
15:00
 
Formartine Utd
-
Clachnacuddin
15:00
 
East Kilbride
-
Cumbernauld Colts
15:00
 
Vale of Leithen
-
East Stirlingshire
15:00
 
Civil Service Strollers
-
Gala Fairydean Rovers
15:00
 
Dalbeattie Star
-
Kelty Hearts
15:00
 
Edinburgh University
-
Edusport Academy
15:00
 
Gretna FC 2008
-
Whitehill
15:00
 
Brora Rangers
-
Cove Rangers
15:00
 
Huntly
-
Strathspey Thistle
15:00
 
Wick Academy
-
Buckie Thistle
15:00
 
Keith
-
Fort William
15:00
 
Forres Mechanics
-
Rothes
15:00
 
Turriff United
-
Nairn County
South Korea: National League
06:00
Finished
Gimhae
1 - 0
Changwon City
(0-0)
06:00
Finished
Mokpo City
2 - 0
Gyeongju H & N
(1-0)
06:00
Finished
Daejeon Korail
1 - 1
Busan Transport Corp
(1-1)
06:00
Finished
Gangneung City
2 - 0
Cheonan City
(1-0)
Switzerland: Erste Liga Promotion
14:00
 
Sion II
-
SC YF Juventus Zuerich
14:00
64'
Basel II
0 - 1
FC Stade Lausanne-Ouchy
(0-1)
15:00
 
FC Zuerich II
-
Stade Nyonnais
15:00
18'
FC Koeniz
1 - 0
SC Bruehl
(-)
16:30
 
Yverdon
-
Cham
16:30
 
Wohlen
-
La Chaux-de-Fonds
Switzerland: Erste Liga Classic
15:00
 
SC Goldau
-
FC Bassecourt
15:30
 
Martigny
-
Naters
16:00
 
Winterthur II
-
FC Thalwil
16:00
 
Chenois
-
Team Vaud U21
16:30
 
Vevey
-
Thun II
Turkey: 2. Lig
12:00
Finished
Manisa Buyukşehir Belediyespor
4 - 0
Darica Genclerbirligi
(1-0)
12:00
Finished
Etimesgut Belediyespor
2 - 0
Tokatspor
(1-0)
12:00
Finished
Sancaktepe Belediyespor
1 - 3
Gumushanespor
(1-2)
12:00
Finished
Bayrampasa
0 - 4
Keciorengucu
(0-3)
12:00
Finished
Ankara Demirspor
0 - 0
Sakaryaspor
(0-0)
12:00
Finished
Eyupspor
3 - 1
Amed Sportif
(1-1)
Turkey: Fourth Turkey league
11:00
Finished
Catalcaspor
0 - 1
Elaziz Belediyespor
(0-1)
11:30
Finished
Duzyurtspor
6 - 0
Kocaeli Birlik Spor
(3-0)
11:30
Finished
Yomraspor
3 - 1
Tepecikspor
(2-1)
12:00
Finished
Halide Edip Adivar Spor
1 - 2
Fatsa Belediyespor
(1-1)
12:00
Finished
Anadolu Uskudar 1908
1 - 1
Corum Belediyespor
(1-1)
12:00
Finished
Bucaspor
3 - 3
Ankara Adliyespor
(2-1)
Venezuela: Segunda Division
19:30
 
Yaracuyanos FC
-
Atletico Furrial
19:30
 
Gran Valencia
-
Yaracuy FC
19:30
 
Universidad de Los Andes FC
-
Urena SC
19:30
 
Real Frontera
-
Atletico El Vigia
19:30
 
Universidad Central
-
Fundacion AIFI
20:00
 
Titanes
-
Deportivo Zulia
20:00
 
Angostura FC
-
Petroleros de Anzoategui
Wales: Cymru Alliance
14:30
 
Afan Lido
-
Goytre AFC
14:30
 
Penybont
-
Briton Ferry
14:30
 
Pontypridd Town
-
Llantwit Major
14:30
 
Cwmbran Celtic
-
Cambrian & Clydach
14:30
 
Taffs Well
-
Goytre United
14:30
 
Ton Pentre
-
Undy Athletic