Europa League
17:55
 
AEK Athens
-
Leicester
17:55
 
Zorya
-
Braga
17:55
 
AC Milan
-
Sparta Prague
17:55
 
Lille
-
Celtic
17:55
 
Qarabag FK
-
Villarreal
17:55
 
Sivasspor
-
Maccabi Tel Aviv
17:55
 
LASK Linz
-
Ludogorets Razgrad
17:55
 
Antwerp
-
Tottenham
17:55
 
CSKA Moscow
-
Dinamo Zagreb
17:55
 
Feyenoord
-
Wolfsberger AC
17:55
 
Gent
-
Hoffenheim
17:55
 
FK Crvena zvezda
-
Liberec
20:00
 
Roma
-
PFC CSKA-Sofia
20:00
 
CFR Cluj
-
Young Boys
20:00
 
Arsenal
-
Dundalk
20:00
 
Molde
-
Rapid Wien
20:00
 
Slavia Prague
-
Bayer Leverkusen
20:00
 
Nice
-
Hapoel Beer Sheva
20:00
 
Benfica
-
Standard Liege
20:00
 
Rangers
-
Lech Poznan
20:00
 
Omonia Nicosia
-
PSV Eindhoven
20:00
 
Granada
-
PAOK Thessaloniki FC
20:00
 
Real Sociedad
-
Napoli
20:00
 
AZ Alkmaar
-
Rijeka
Copa Sudamericana
00:30
Finished
Velez Sarsfield
0 - 0
Club Atletico Penarol
(0-0)
00:30
Finished
Vasco da Gama
1 - 0
Caracas
(0-0)
00:30
Finished
Millonarios
1 - 2
Deportivo Cali
(0-0)
22:15
 
Sol de America
-
Universidad Catolica
22:15
 
Union
-
Emelec
22:15
 
Coquimbo Unido
-
Estudiantes Merida
France: FA Cup
00:00
Finished
CS Le Moule
1 - 0
Phare du Canal
(-)
USA: Major League Soccer
00:00
Finished
Minnesota United
2 - 1
Colorado Rapids
(1-0)
00:00
Finished
DC United
1 - 0
Columbus Crew
(1-0)
00:30
Finished
Dallas Burn
2 - 1
Inter Miami CF
(0-1)
02:00
Finished
Portland Timbers
5 - 2
LA Galaxy
(3-0)
02:30
Finished
Los Angeles FC
2 - 1
Houston Dynamo
(2-0)
02:30
Finished
San Jose Earthquakes
2 - 0
Real Salt Lake
(1-0)
EURO U-17 qualification
13:00
Postponed
Bosnia-Herzegovina U17
-
Liechtenstein U17
(-)
13:00
Postponed
Bulgaria U17
-
Croatia U17
(-)
Armenia: Premier League
11:30
 
Lori
-
FC Banants
Armenia: 1. Division
11:00
 
BKMA
-
Ararat Armenia II
11:00
 
Ararat II
-
Noravank
Brazil: Serie C
23:00
 
Ituano FC
-
Brusque
Brazil: Cup
00:30
Finished
Corinthians
0 - 1
America MG
(0-0)
00:30
Finished
Atletico PR
0 - 1
Flamengo
(0-1)
22:00
 
Bragantino
-
Palmeiras
Chile: Primera Division
16:30
 
Cobresal
-
Santiago Wanderers
19:00
 
Universidad de Concepcion
-
Universidad de Chile
China: Super League
07:30
Finished
Wuhan Zall
2 - 1
Qingdao Huanghai
(1-0)
11:35
 
Jiangsu Suning FC
-
Shanghai SIPG FC
China: League
07:00
Finished
Meizhou Hakka
4 - 2
Hangzhou Greentown
(2-2)
10:00
45'
Nei Mongol Zhongyou FC
0 - 1
Shaanxi Changan
(-)
11:35
 
Beijing Renhe
-
Shenyang Urban FC
Colombia: Cup 1
00:00
After penalty
Deportes Quindio
0 - 1
CD Jaguares
pen 4-3
(0-1)
00:40
Finished
Once Caldas
2 - 0
Envigado
(2-0)
19:00
 
Tigres FC
-
Deportivo Pereira
20:00
 
Real Santander
-
Chico FC
20:00
 
Leones
-
Rionegro Aguilas
20:30
 
Santa Fe
-
Patriotas
22:45
 
Cucuta
-
La Equidad
Costa Rica: Primera Division
02:00
Finished
LD Alajuelense
2 - 2
ADR Jicaral
(1-1)
Costa Rica: Liga de Ascenso
00:00
Finished
Barrio Mexico
2 - 1
AD Aserri
(-)
18:00
 
AD Santa Rosa
-
Universidad de Costa Rica
DR Congo: Super League
13:00
 
TP Mazembe
-
Maniema Union
14:30
 
Saint-Eloi Lupopo
-
Renaissance
Egypt: 1. Division
15:30
 
Aswan FC
-
Al-Ittihad Al-Sakandary
18:00
 
El Entag El Harby
-
Misr El-Maqasa
Estonia: Esiliiga
17:00
 
Flora Tallinn U21
-
Nomme United
France: National
17:15
 
SC Bastia
-
Laval
Guatemala: Premier League Guatemala
17:00
 
Club Xelaju
-
Antigua Guatemala
Honduras: Liga Nacional
01:00
Finished
Honduras Progreso
0 - 3
Real Espana
(0-0)
01:00
Finished
Platense FC
3 - 2
Real de Minas
(1-1)
Indonesia: Liga 1
08:30
Postponed
PSIS
-
PSM Makassar
(-)
11:15
Postponed
Persib Bandung
-
PS TNI
(-)
Italy: Serie C
14:00
Postponed
Palermo
-
Potenza
(-)
Jordan: 1. Division
15:00
 
Shabab Al-Ordon
-
Al-Jazeera
Kuwait: 1. Division
14:30
 
Khaitan SC
-
Al Fahaheel
14:30
 
Kuwait SC
-
Al Nasr
16:45
 
Al Sahel SC
-
Kazma
16:45
 
Al-Arabi
-
Al-Qadsia
Mexico: Ascenso MX
01:05
Finished
Correcaminos de la UAT
0 - 3
Tapatio
(0-2)
03:05
Finished
Leones Negros
0 - 0
Monarcas Morelia
(0-0)
Peru: Primera DivisiĆ³n
20:30
 
Carlos A. Mannucci
-
Real Garcilaso
Poland: 2. Division
12:00
 
Lech Poznan ll
-
Olimpia Elblag
Poland: FA Cup
16:00
Postponed
Podbeskidzie Bielsko-Biala
-
Zaglebie Lubin
(-)
Romania: Liga II Serie A
16:30
 
Rapid Bucuresti
-
CS Mioveni
Saudi Arabia: 1. Division
14:50
 
Al Batin
-
Al-Raed
16:50
 
Al Qadasiya
-
Al-Taawon
Vietnam: V-league
12:15
 
Viettel
-
Ha Noi TT
12:15
 
Saigon FC
-
Than Quang Ninh
Slovenia: PrvaLiga
14:45
 
Olimpija Ljubljana
-
NK Bravo
16:30
 
Mura
-
Maribor
17:00
Postponed
Aluminij
-
Domzale
(-)
Spain: Liga Adelante
15:30
 
Alcorcon
-
Sporting Gijon
18:00
 
Tenerife
-
Lugo
18:00
 
Mirandes
-
Zaragoza
18:00
 
Mallorca
-
Malaga
20:30
 
Sabadell
-
Leganes
20:30
 
Rayo Vallecano
-
Fuenlabrada
Sweden: Allsvenskan
18:00
 
Sirius
-
AIK
Switzerland: Challenge League
19:00
 
FC Stade Lausanne-Ouchy
-
Grasshopper
Syria: 1. Division
12:00
 
Al-Jaish
-
Al-Taleiah
U.A.E.: 1. Division
14:15
 
Al-Jazira
-
Al Ittihad Kalba
14:15
 
Al-Dhafra
-
Al Fujairah
17:00
 
Al-Wasl
-
Al-Nasr SC
Uzbekistan: Uzbek League
10:00
 
Buxoro
-
Sogdiyona Jizzax
Venezuela: Primera Division
00:00
Finished
Yaracuyanos FC
4 - 2
Atletico Venezuela
(1-2)
21:00
 
Zamora FC
-
Monagas SC
00:00
 
Tachira
-
Metropolitanos FC
Germany: Oberliga
18:00
Postponed
SC Westfalia Herne
-
TSG Sprockhoevel
(-)
18:00
Postponed
FC Guetersloh
-
Victoria Clarholz
(-)
18:00
Postponed
Preussen Muenster II
-
Sportfreunde Siegen
(-)
18:00
Postponed
TuS Ennepetal
-
Holzwickeder
(-)
18:30
Postponed
ASC Dortmund
-
SC Paderborn 07 II
(-)
Malta: Second Malta league
16:00
Postponed
Swieqi United F.C.
-
Marsa FC
(-)
16:00
 
Fgura United
-
Pembroke Athleta F.C.
20:15
 
Saint Andrews
-
Pieta
20:15
 
Naxxar Lions FC
-
Zebbug Rangers
20:15
 
Qormi FC
-
San Gwann FC
Russia: Russian third league
08:00
Finished
Sakhalin
1 - 0
Zvezda Ryazan
(0-0)
10:00
Postponed
Rodina
-
Zenit Irkutsk
(-)
11:00
 
Khimki 2
-
Khimik Novomoskovsk
11:00
 
Kvant Obninsk
-
Saturn Ramenskoye
11:00
 
Kaluga
-
Salyut Belgorod
12:00
 
Avangard Kursk
-
Strogino
14:00
 
Fakel-M Voronezh
-
Znamya Noginsk
15:00
 
Metalurg Vidnoe
-
Krasny
15:00
 
Sokol Saratov
-
Metalurg Lypetsk
15:00
Postponed
Torpedo Vladimir
-
FC Chita
(-)
Turkey: Fourth Turkey league
10:00
 
Kemer Tekirovaspor
-
Ankara Adliyespor
10:00
 
Arnavutkoy Belediyespor
-
Artvin Horaspor
10:00
Postponed
Ofspor
-
Malatya Yesilyurt Belediyespor
(-)
10:00
 
Belediye Derince
-
Nevsehirspor Genclik
10:00
 
Edirnespor Genclik
-
Fatsa Belediyespor
10:00
 
Manisaspor
-
Alemdag Spor 1877
11:00
 
Tekirdagspor
-
Kahta 02
11:00
 
Darica Genclerbirligi
-
Erzin Belediyespor
11:00
 
Karaman Belediyespor
-
Ceyhanspor
11:00
 
Gengelkoy Futbol Yatirimlari
-
Halide Edip Adivar Spor
11:00
 
Nazilli Belediyespor
-
Kutahyaspor
11:00
 
Agri 1970 Spor
-
Tokatspor
11:00
 
Tepecikspor
-
Fethiyespor
11:00
 
Yozgatspor
-
Mardin Buyuksehir Basakspor
11:00
 
Karsiyaka
-
Cizrespor
11:00
 
Soma Spor Dernegi
-
Catalcaspor
11:00
 
Carsambaspor
-
Arhavispor
11:00
 
Sile Yildizspor
-
Golcukspor
11:00
 
Batman Petrolspor
-
Yalovaspor
16:00
 
Yeni Diyarbakirspor
-
Kizilcabolukspor
16:00
 
Mersin
-
Elaziz Belediyespor