Champions League
03:00
 
Atalanta
-
Valencia
03:00
 
Tottenham
-
RasenBallsport Leipzig
England: Premier League
02:30
 
Manchester City
-
West Ham
Copa Libertadores
07:30
Finished
Independiente Medellin
1 - 0
Atletico Tucuman
(1-0)
Copa Sudamericana
07:30
Finished
Aucas
2 - 1
Velez Sarsfield
(0-0)
07:30
After penalty
FBC Melgar
0 - 2
Nacional Potosi
pen 4-3
(0-0)
05:15
 
Luqueno
-
Mineros De Guayana
05:15
 
Huracan
-
Atletico Nacional
AFC Champions League
17:30
 
Yokohama F.Marinos
-
Sydney FC
17:30
 
Suwon Bluewings
-
Vissel Kobe
Friendlies
18:00
 
Kristiansund BK
-
Brattvaag
19:00
 
Rubin Kazan
-
Kairat Almaty
22:00
 
Molde
-
FC Rostov
23:00
 
KFUM
-
Sandefjord
23:00
 
Akropolis IF
-
AIK
02:00
 
Cartagena
-
CSKA Moscow
CONCACAF Champions League
08:00
Finished
Portmore United
1 - 2
Cruz Azul
(0-0)
10:00
Finished
CD Motagua
1 - 1
Atlanta United
(1-1)
10:00
Finished
Leon
2 - 0
Los Angeles FC
(1-0)
OFC Champions League
09:00
Finished
Galaxy FC
2 - 2
Eastern Suburbs
(2-1)
12:00
 
Hienghene Sport
-
Hekari United
Argentina: Primera B Metropolitana
07:10
Finished
Los Andes
1 - 0
CA Defensores Unidos
(1-0)
Australia: Youth 2
17:15
 
Redlands United U20
-
Lions FC U20
Botswana: Premier League
00:00
 
Township Rollers
-
TAFIC
Brazil: Cup
07:30
Finished
Vitoria ES
0 - 1
Figueirense
(0-0)
01:30
 
Lagarto AC
-
Volta Redonda
05:15
 
Boavista
-
Chapecoense AF
05:15
 
Paysandu
-
CRB
Brazil: Cup Nordeste
05:30
 
CS Alagoano
-
Bahia
Brazil: State Leagues
01:00
 
Americano RJ
-
Friburguense
01:00
 
Nova Iguacu
-
America RJ
01:30
 
Ceilandense
-
Real FC
01:30
 
Dorense
-
Confianca
05:30
 
Luziania
-
Brasiliense
06:00
 
Vitoria das Tabocas
-
Petrolina SFC
06:00
 
Decisao
-
Retro FC
06:00
 
Afogados da Ingazeira
-
Santa Cruz
06:00
 
Boa Esporte Clube
-
Uniao Recreativa dos Trabalhadores
06:00
 
Gama
-
Paracatu FC
06:00
 
River AC
-
4 de Julho
06:15
 
Campinense
-
Botafogo PB
06:30
 
ABC
-
America RN
Cameroon: 1. Division
19:00
 
APEJES FC
-
Eding Sport FC
19:00
 
Feutcheu
-
Colombe
21:00
 
Stade Renard
-
Avion FC
21:00
 
Fovu Club
-
Bamboutos
21:00
 
AS Fortuna
-
Tonnerre Kalara
21:00
 
Canon Sportif
-
Dragon
21:00
 
Union Douala
-
Panthere FC
21:00
 
UMS de Loum
-
Young Sports Academy
21:00
 
PWD Bamenda
-
Coton Sport
Colombia: Liga Postobon
07:40
Finished
Deportivo Pereira
1 - 0
CD Jaguares
(1-0)
Colombia: Cup 1
02:00
 
Real Santander
-
Cortulua
03:30
 
Valledupar
-
Deportes Quindio
06:00
 
Universitario Popayan
-
Leones
Costa Rica: Liga de Ascenso
03:00
 
AS Puma Generalena
-
Juventud Escazucena
03:00
 
AD Municipal San Ramon
-
AD Cofutpa
04:00
 
Turrialba
-
Sporting San Jose
04:00
 
Futbol Consultants Moravia
-
Puerto Golfito
04:00
 
Santa Ana
-
CS Uruguay
04:00
 
Barrio Mexico
-
Deportiva Carmelita
07:00
 
Puntarenas FC
-
Guanacasteca
Cyprus: Cup
21:30
 
Anorthosis
-
Nea Salamis
22:00
 
Apollon Limassol
-
Ethnikos Achnas
00:00
 
Doxa Katokopia
-
Omonia Nicosia
00:00
 
AEK Larnaca
-
AEL Limassol
Denmark: Superliga
00:30
 
FC Nordsjælland
-
AC Horsens
DR Congo: Super League
19:30
Postponed
Saint-Eloi Lupopo
-
Dauphins Noirs
(-)
20:30
 
TP Mazembe
-
Simba
21:30
 
Motema Pembe
-
RCK
21:30
Postponed
Don Bosco
-
Nyuki
(-)
England: Johnstones Paint Trophy
02:45
 
Newport
-
Salford City
Gibraltar: Premier League
02:30
 
Europa Point
-
Manchester 62 FC
Greece: Cup
23:15
 
AEK Athens
-
Panaitolikos
Hungary: FA Cup
19:00
 
III Keruleti TVE
-
Dorogi FC
23:30
 
Videoton FC
-
Ujpest
00:00
 
Haladas
-
Budapest Honved
00:00
 
Kaposvari
-
Mezokovesd SE
00:00
 
Zalaegerszeg
-
Lipot Pekseg
00:00
 
Paksi SE
-
Pecsi MFC
00:00
 
Puskas FC Academy
-
Bekescsaba
00:00
 
Dunaujvaros Palhalma
-
MTK Budapest
India: I League
18:30
 
Churchill Brothers
-
Real Kashmir
India: ISL
21:00
 
Jamshedpur
-
FC Goa
Iran: Cup 1
18:30
 
Tractor Sazi Tabriz
-
Mes Kerman
Israel: Leumit League
00:00
 
Hapoel Katamon Jerusalem
-
Hapoel Umm al-Fahm
Kuwait: 1. Division
22:10
 
Kuwait SC
-
Al-Shabab SC
Mexico: Copa MX
08:00
Finished
Monarcas Morelia
0 - 0
Tijuana
(0-0)
10:10
Finished
Toluca
5 - 1
Pachuca
(0-1)
Nigeria: 1. Division
22:00
 
Enugu Rangers
-
Kano Pillars
22:00
 
Enyimba
-
Kwara United
Scotland: William Hill Scottish Cup
02:45
 
Kilmarnock
-
Aberdeen
South Africa: 1. Division
00:30
 
Mamelodi Sundowns FC
-
Bloemfontein Celtic
00:30
 
Bidvest Wits
-
Highlands Park
Spain: Liga Adelante
02:00
Postponed
Rayo Vallecano
-
Albacete
(0-0)
03:00
 
Mirandes
-
Zaragoza
Syria: 1. Division
19:00
 
Al-Jaish
-
Al-Wahda
19:00
 
Al-Wathbah
-
Al-Ittihad
Tunisia: 1. Division
20:00
 
CA Bizertin
-
Esperance
Uganda: Super League
20:00
 
SC Villa
-
Onduparaka FC
20:30
 
Proline
-
BUL FC
20:30
 
Express FC
-
Soana FC
20:30
 
Kyetume
-
Mbarara City
Uruguay: Primera Division
03:00
 
Liverpool FC
-
Plaza Colonia
England: Evo-Stik League
02:45
Postponed
Farnborough
-
Taunton Town
(-)
02:45
 
Kingstonian
-
Wingate & Finchley
02:45
 
Lewes
-
Worthing
Germany: Oberliga
01:15
 
FC Kray
-
TVD Velbert
02:00
 
Ratinger SV
-
FC Kleve
Hong Kong: Hong kong second division
19:30
 
Eastern District
-
Wing Yee
Tanzania: Premier League
20:00
 
Alliance FC
-
Mwadui
20:00
 
Ndanda FC
-
Azam FC
20:00
 
Tanzania Prisons
-
Mtibwa Sugar
Turkey: 2. Lig
17:00
 
Kahramanmaraspor
-
Kastamonuspor
17:00
 
Sivas Belediye Spor
-
Sakaryaspor
17:00
 
Duzyurtspor
-
Sancaktepe Belediyespor
17:00
 
Urfaspor
-
Inegolspor
17:00
 
Gumushanespor
-
Afjet Afyonspor
17:30
 
Bodrumspor
-
Bayburt Genclikspor
17:30
 
Usakspor
-
Van Buyuksehir Belediyespor
17:30
 
Bandirmaspor
-
Kirsehir Belediyespor
17:30
 
Ergene Velimese Spor
-
Eyupspor
17:30
 
Ankara Demirspor
-
Etimesgut Belediyespor
17:30
 
Nigde Belediyespor
-
Tuzlaspor
17:30
Finished after awarded win
Karabukspor
3 - 0
Elazigspor
(-)
17:30
 
Hacettepe Spor Kulubu
-
Zonguldak Komurspor
17:30
 
Samsunspor
-
Amed Sportif
17:30
 
Anadolu Selcukspor
-
Manisa Buyukşehir Belediyespor
17:30
 
Pendikspor
-
Tarsus
17:30
 
Bugsasspor
-
Corum Belediyespor
17:30
 
Sariyer
-
Kirklarelispor
Turkey: Fourth Turkey league
17:00
 
Elaziz Belediyespor
-
Belediye Derince
17:00
 
Agri 1970 Spor
-
Ofspor
17:00
 
Fatsa Belediyespor
-
Erbaaspor
17:00
 
Artvin Horaspor
-
Serik Belediyespor
17:00
 
24 Erzincanspor
-
Sile Yildizspor
17:00
 
Yomraspor
-
Silivrispor
17:00
 
Pazarspor
-
Muglaspor
17:00
 
Yeni Diyarbakirspor
-
Batman Petrolspor
17:30
 
Fethiyespor
-
Cizrespor
17:30
 
Payas Belediyespor 1975
-
Turgutluspor
17:30
 
Kocaelispor
-
Tepecikspor
17:30
 
Kasimpasa Erokspor
-
Kozan Belediyespor
17:30
 
Kemer Tekirovaspor
-
Karsiyaka
17:30
 
Catalcaspor
-
Tire 1922 Spor
17:30
 
Kizilcabolukspor
-
Karakopru Belediyespor
17:30
 
Tokatspor
-
Yeni Orduspor
17:30
 
Aksarayspor
-
Erzin Belediyespor
17:30
 
Manisaspor
-
Ankara Adliyespor
17:30
 
Sultanbeyli Belediyespor
-
Duzcespor
17:30
 
Osmaniyespor
-
Golcukspor
17:30
 
Nevsehirspor Genclik
-
Halide Edip Adivar Spor
17:30
 
Soma Spor Dernegi
-
Nazilli Belediyespor
17:30
 
Darica Genclerbirligi
-
1954 Kelkit Belediyespor
17:30
 
Modafen FK
-
Yozgatspor
17:30
 
Bayrampasa
-
Yeni Altindag Belediyespor
17:30
 
Bursa Niluferspor
-
Malatya Yesilyurt Belediyespor
Zambia: 1. Division
20:00
 
Zanaco
-
Red Arrows