Germany: 1. Bundesliga
15:30
 
Bayer Leverkusen
-
Wolfsburg
15:30
 
Freiburg
-
VfB Stuttgart
15:30
 
FSV Mainz
-
RasenBallsport Leipzig
15:30
 
Augsburg
-
Union Berlin
15:30
 
Arminia Bielefeld
-
Eintracht Frankfurt
18:30
 
Hertha Berlin
-
Werder Bremen
England: Premier League
21:00
 
Aston Villa
-
Newcastle United
Spain: La Liga
14:00
9'
Huesca
0 - 0
Villarreal
(-)
16:15
 
Sevilla
-
Cadiz
18:30
 
Real Sociedad
-
Real Betis
21:00
 
Alaves
-
Real Madrid
Italy: Serie A
15:00
 
Roma
-
Spezia
18:00
 
AC Milan
-
Atalanta
18:00
 
Udinese
-
Inter
20:45
 
Fiorentina
-
Crotone
France: Ligue 1
17:00
 
Lens
-
Nice
21:00
 
Monaco
-
Marseille
England: Championship
16:00
 
Queens Park Rangers
-
Derby
England: FA Cup
13:15
Half Time
Southampton
1 - 0
Arsenal
(1-0)
16:00
 
Swansea
-
Nottingham Forest
16:00
 
Barnsley
-
Norwich
16:00
 
Millwall
-
Bristol City
16:00
 
Brighton
-
Blackpool
16:00
 
Sheffield United
-
Plymouth
16:00
 
West Ham
-
Doncaster
18:30
 
Cheltenham
-
Manchester City
Copa Sudamericana
21:00
 
Lanus
-
Defensa y Justicia
African Nations Championship
17:00
 
Zambia
-
Guinea
20:00
 
Namibia
-
Tanzania
Netherlands: Eredivisie
16:30
 
ADO Den Haag
-
FC Emmen
18:45
 
Vitesse
-
FC Groningen
20:00
 
PSV Eindhoven
-
RKC Waalwijk
21:00
 
Heracles
-
SC Heerenveen
Turkey: Super Lig
14:00
7'
Genclerbirligi
0 - 0
Trabzonspor
(-)
17:00
 
Istanbul Basaksehir
-
Rizespor
Friendlies
10:00
Finished
FC Tambov
1 - 2
FC Yenisey Krasnoyarsk
(0-1)
13:00
 
IFK Vaernamo
-
Halmstads BK
14:00
 
AGF
-
Brøndby IF
15:00
 
Arsenal Tula
-
Novi Pazar
16:30
 
Atletico Mancha Real
-
Lokomotiv Moscow
Friendlies
01:00
Finished
Guatemala
1 - 0
Puerto Rico
(0-0)
Australia: Hyundai A-League
07:05
Finished
Western United FC
5 - 4
Perth Glory
(1-0)
09:40
Finished
Adelaide United
1 - 0
Melbourne Victory
(0-0)
Austria: tipp3-Bundesliga
17:00
 
Ried
-
Austria Wien
17:00
 
SKN St. Poelten
-
Admira Moedling
17:00
 
Wolfsberger AC
-
Hartberg
Belgium: Jupiler League
16:15
 
KV Mechelen
-
Eupen
18:30
 
Kortrijk
-
Cercle Bruges
18:30
 
St.Truiden
-
Royal Excel Mouscron
20:45
 
Antwerp
-
Oostende
Brazil: Serie A
23:00
 
Sao Paulo
-
Coritiba
01:00
 
Vasco da Gama
-
Atletico MG
Brazil: Serie B
01:30
Finished
Cuiaba
1 - 3
Sampaio Correa
(0-2)
20:15
 
Confianca
-
America MG
22:30
 
Avai FC
-
Guarani
Chile: Primera Division
22:00
 
Colo Colo
-
Coquimbo Unido
00:30
 
Cobresal
-
Union La Calera
Colombia: Liga Postobon
02:00
Finished
Independiente Medellin
2 - 1
Patriotas
(1-1)
23:35
 
Envigado
-
Deportivo Pasto
Costa Rica: Primera Division
00:00
 
Sporting San Jose
-
Santos de Guapiles
Croatia: 1. Division
15:00
 
NK Varazdin
-
Rijeka
17:05
 
HNK Gorica
-
Dinamo Zagreb
Cyprus: 1. Division
15:00
 
Olympiakos Nicosia
-
Ethnikos Achnas
17:30
 
Enosis Paralimni
-
Omonia Nicosia
Czech Republic: Het league
14:00
8'
Sigma Olomouc
0 - 0
Opava
(-)
16:00
 
Bohemians 1905
-
Slovacko
16:00
 
Zlin
-
Banik Ostrava
18:30
 
Karvina
-
Slavia Prague
Egypt: 1. Division
13:30
35'
Ghazl Al Mehalla
0 - 0
Ismaily SC
(-)
16:00
Postponed
Misr El-Maqasa
-
Al-Ittihad Al-Sakandary
(-)
16:00
 
Aswan FC
-
El Zamalek
England: League 1
16:00
 
Charlton
-
Swindon
16:00
 
Wigan
-
Fleetwood
16:00
 
Sunderland
-
Shrewsbury
16:00
 
Portsmouth
-
Hull
16:00
 
Oxford
-
Bristol Rovers
16:00
 
Lincoln
-
Northampton
16:00
 
Ipswich
-
Peterborough
16:00
 
Gillingham
-
Rochdale
16:00
 
Crewe
-
AFC Wimbledon
England: League 2
14:00
9'
Exeter
0 - 0
Stevenage
(-)
14:00
9'
Scunthorpe
0 - 0
Grimsby
(-)
16:00
 
Port Vale
-
Walsall
16:00
 
Morecambe
-
Colchester
16:00
Postponed
Cheltenham
-
Barrow
(-)
16:00
Postponed
Carlisle
-
Forest Green
(-)
16:00
 
Cambridge U
-
Bradford
16:00
 
Southend
-
Mansfield
16:00
 
Leyton Orient
-
Forest Green
16:00
 
Tranmere
-
Bolton
16:00
 
Oldham
-
Newport
England: National League
16:00
 
Dover
-
Solihull Moors
16:00
 
Barnet
-
Altrincham
16:00
 
Dag and Red
-
King's Lynn Town
16:00
Postponed
Yeovil
-
Solihull Moors
(-)
16:00
 
Woking
-
Maidenhead United
16:00
 
Weymouth
-
Hartlepool
16:00
 
Wealdstone
-
Aldershot
16:00
 
Sutton United
-
Eastleigh
16:00
 
Stockport
-
Boreham Wood
16:00
 
Notts Co.
-
Torquay
16:00
 
Bromley
-
Halifax
16:00
 
Chesterfield
-
Wrexham
France: Ligue 2
15:00
 
Clermont Foot
-
Auxerre
19:00
 
Paris FC
-
Amiens
19:00
 
Dunkerque
-
AC Ajaccio
19:00
 
Grenoble
-
Chambly
19:00
 
Le Havre
-
Guingamp
19:00
 
Chateauroux
-
Valenciennes
19:00
 
Pau
-
Troyes
19:00
 
Caen
-
Rodez
19:00
 
Nancy
-
Niort
Germany: 2. Bundesliga
13:00
51'
Eintracht Braunschweig
2 - 1
Hamburger SV
(2-1)
13:00
Half Time
Karlsruher SC
1 - 0
FC Heidenheim
(1-0)
13:00
49'
Paderborn
1 - 0
Wuerzburger Kickers
(1-0)
Ghana: 1. Division
16:00
 
Berekum Chelsea
-
Hearts of Oak
16:00
 
Great Olympics
-
Karela United
Gibraltar: Premier League
16:00
Postponed
Mons Calpe SC
-
Manchester 62 FC
(-)
18:15
Postponed
Lincoln Red Imps FC
-
St Joseph's
(-)
20:30
Postponed
Lincoln Red Imps FC
-
College 1975
(-)
Greece: Super League
14:00
7'
Asteras Tripolis
0 - 0
AE Larissa
(-)
16:15
 
Apollon Smirnis
-
Aris Thessaloniki FC
18:30
 
Panathinaikos
-
OFI Crete
Greece: Football League
13:45
22'
Apollon Larissa
0 - 0
Diagoras Rodos
(-)
14:00
Postponed
Xanthi
-
Doxa Dramas
(-)
Hungary: OTP BANK Liga
14:30
 
Varda SE
-
Mezokovesd SE
17:00
 
Puskas FC Academy
-
Ferencvaros
19:30
 
Ujpest
-
Videoton FC
India: ISL
15:00
 
Kerala Blasters FC
-
FC Goa
Iran: 1. Division
12:30
72'
Gol Gohar
1 - 1
Tractor Sazi Tabriz
(0-1)
14:15
 
Esteghlal
-
Saipa
Israel: Ligat-Al
14:00
9'
Hapoel Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Haifa
(-)
16:30
 
Maccabi Petach Tikva
-
FC Ashdod
17:45
 
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
-
Beitar Jerusalem
19:00
 
Maccabi Haifa
-
Bnei Sakhnin
19:45
 
Maccabi Netanya
-
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie B
14:00
9'
Frosinone
0 - 0
Reggina
(-)
14:00
8'
Cosenza
0 - 0
Pordenone Calcio
(-)
14:00
9'
Ascoli Picchio FC 1898
0 - 0
Chievo
(-)
14:00
7'
Reggio Audace
0 - 0
Bassano Virtus
(-)
14:00
9'
Venezia
1 - 0
Cittadella
(-)
16:00
 
Salernitana
-
Pescara
Italy: Serie C
15:00
 
Novara
-
Pro Vercelli
15:00
 
Arezzo
-
FeralpiSalo
15:00
 
Monopoli
-
Juve Stabia
17:30
 
Livorno
-
AlbinoLeffe
17:30
 
Imolese Calcio
-
Calcio Padova
17:30
 
Catanzaro
-
Potenza
Kenya: KPL
13:00
 
Zoo Kericho
-
Tusker FC
13:00
 
Posta Rangers
-
Ulinzi Stars
13:00
 
Sofapaka
-
Nairobi City Stars
13:00
 
Gor Mahia
-
Vihiga United
Bahrain: 1. Division
14:40
 
Manama
-
East Riffa
17:10
 
Al-Najma
-
Muharraq
Mexico: Liga MX
02:30
Finished
Puebla
0 - 1
Tijuana
(0-1)
04:30
Finished
Mazatlan FC
0 - 0
Santos
(0-0)
Netherlands: Jupiler League
14:00
8'
FC Den Bosch
0 - 0
NAC Breda
(-)
16:30
 
FC Oss
-
Excelsior
New Zealand: ASB Premiership
03:30
Finished
Waitakere United
3 - 3
Canterbury United
(0-2)
Nigeria: 1. Division
16:00
 
Katsina United
-
Plateau United
Belgium: EXQI league
20:45
 
Deinze
-
Union St.-Gilloise
Brazil: Serie C
21:00
 
Vila Nova
-
Remo
Portugal: League Cup
20:45
 
Sporting CP
-
Braga
Romania: Liga I
11:30
Finished
Sepsi OSK
4 - 1
Astra Giurgiu
(3-0)
15:30
 
UTA Batrana Doamna
-
FC Arges Pitesti
20:00
 
CS Universitatea Craiova
-
FC Viitorul Constanta
Brazil: State Leagues
19:30
 
AD Cabofriense
-
Friburguense
19:30
 
America RJ
-
Nova Iguacu
19:30
 
Americano RJ
-
Sampaio Correa RJ
San Marino: Campionato
15:00
Postponed
Virtus Acquaviva
-
Domagnano
(-)
15:00
Postponed
Folgore
-
SS Pennarossa
(-)
15:00
Postponed
Cosmos
-
San Giovanni
(-)
15:00
Postponed
Tre Penne Galazzano
-
Faetano
(-)
15:00
Postponed
Cailungo
-
FC Fiorentino
(-)
15:00
Postponed
SP Libertas
-
La Fiorita Montegiardino
(-)
15:00
Postponed
S.S. Murata
-
Juvenes/Dogana
(-)
Scotland: Premier League
16:00
 
Rangers
-
Ross County
16:00
 
Aberdeen
-
Motherwell
Scotland: 1. Division
16:00
 
Queen of South
-
Greenock Morton
16:00
 
Hearts
-
Raith Rovers
16:00
 
Dunfermline
-
Ayr United
16:00
Postponed
Inverness
-
Alloa Athletic
(-)
Vietnam: V-league
11:00
Finished
Binh Dinh
1 - 0
Saigon FC
(1-0)
12:00
Finished
Hai Phong
3 - 2
Nam Dinh
(2-0)
13:15
Half Time
Ha Noi TT
1 - 0
Binh Duong
(1-0)
Wales: Premier Division
15:30
Postponed
Penybont
-
Haverfordwest
(-)
15:30
Postponed
Newtown
-
Connah's Quay
(-)
15:30
Postponed
Bala Town
-
Flint Town United
(-)
15:30
Postponed
TNS
-
Bala Town
(-)
15:30
Postponed
Flint Town United
-
Penybont
(-)
15:30
Postponed
Connah's Quay
-
Haverfordwest
(-)
15:30
Postponed
Caernarfon
-
Cardif Met University
(-)
15:30
Postponed
Barry Town
-
Aberystwyth
(-)
15:30
Postponed
TNS
-
Caernarfon
(-)
South Africa: 1. Division
14:00
9'
Mamelodi Sundowns FC
0 - 0
Maccabi FC
(-)
14:30
Postponed
TS Galaxy
-
Bloemfontein Celtic
(-)
14:30
 
Black Leopards
-
Chippa United
16:00
 
Vasco da Gama
-
Kaizer Chiefs
16:00
 
Maritzburg United
-
Orlando Pirates
16:00
 
Baroka FC
-
Thanda Royal Zulu
Spain: Liga Adelante
16:00
 
Rayo Vallecano
-
Mallorca
18:15
 
Lugo
-
Tenerife
18:15
 
Girona
-
Espanyol
20:30
 
Malaga
-
Ponferradina
Colombia: Torneo Aguila
21:00
 
Leones
-
Fortaleza FC
21:00
 
Atletico FC
-
Real Cartagena
21:00
 
Valledupar
-
Orsomarso
21:30
 
Llaneros FC
-
Deportes Quindio
Switzerland: Super League
18:15
 
Lausanne
-
Sion
20:30
 
Basel
-
FC Zuerich
Tunisia: 1. Division
13:00
Half Time
CA Bizertin
0 - 1
CS Sfaxien
(0-1)
13:00
Half Time
Ben Guerdane
1 - 0
JS Kairouanaise
(1-0)
14:00
10'
US Monastir
0 - 0
Olympique de Beja
(-)
14:00
9'
Etoile Metlaoui
0 - 0
US Tataouine
(-)
15:00
 
Esperance
-
Stade Tunisien
Costa Rica: Liga de Ascenso
03:00
Finished
Deportiva Carmelita
2 - 1
Cariari
(-)
20:00
 
Universidad de Costa Rica
-
AD Santa Rosa
22:00
 
CS Uruguay
-
Puerto Golfito
01:00
 
Puntarenas FC
-
Guanacasteca
Turkey: 1. Lig
11:30
Finished
Bandirmaspor
1 - 0
Umraniyespor
(1-0)
14:00
10'
Eskisehirspor
0 - 0
Osmanlispor FK
(-)
17:00
 
Adana Demirspor
-
Bursaspor
Uruguay: Primera Division
23:15
Postponed
Cerro
-
Club Atletico Torque
(-)
Cyprus: 2. Division
13:30
Postponed
AEZ Zakakiou
-
Kouris Erimis
(-)
13:30
Postponed
ASIL Lysi
-
Alki Oroklinis
(-)
13:30
Postponed
PAEEK
-
E.N.TH.O.I. Lakatamias
(-)
13:30
Postponed
Ypsonas
-
Omonoia Psevda
(-)
13:30
Postponed
Onisilos Sotira
-
PO Xylotympou 2006
(-)
13:30
Postponed
Akritas Chlorakas
-
Othellos Athienou
(-)
13:30
Postponed
Digenis Morphou
-
Omonia Aradippou
(-)
Germany: 3. Liga
14:00
9'
SC Verl
0 - 0
Wehen
(-)
14:00
8'
Viktoria Koeln 1904
0 - 0
Waldhof Mannheim
(-)
14:00
6'
Dynamo Dresden
0 - 0
Kaiserslautern
(-)
14:00
6'
Hallescher FC
0 - 0
Magdeburg
(-)
14:00
7'
Unterhaching
0 - 1
FSV Zwickau
(-)
14:00
9'
Duisburg
0 - 1
Hansa Rostock
(-)
Germany: Regionalliga
14:00
7'
Aalen
0 - 0
Mainz 05 II
(-)
14:00
9'
FCA Walldorf
0 - 0
Bahlinger SC
(-)
14:00
7'
TSV Schott Mainz
0 - 0
Bayern Alzenau
(-)
14:00
7'
Eintracht Stadtallendorf
0 - 0
Freiburg II
(-)
14:00
7'
Hessen Kassel
0 - 0
TSV Steinbach
(-)
14:00
9'
Elversberg
0 - 0
Hoffenheim II
(-)
14:00
7'
FSV Frankfurt
0 - 0
Sonnenhof Großaspach
(-)
14:00
8'
SV Roedinghausen
0 - 0
Borussia Moenchengladbach II
(-)
14:00
7'
Bergisch Gladbach
0 - 0
Preußen Muenster
(-)
14:00
4'
Schalke 04 II
0 - 0
Oberhausen
(-)
14:00
7'
FC Wegberg-Beeck
0 - 0
SC Wiedenbrueck
(-)
14:00
9'
RW Essen
0 - 0
Bonner SC
(-)
14:00
8'
FC Koeln II
0 - 0
Borussia Dortmund II
(-)
14:00
10'
Alemannia Aachen
0 - 0
RW Ahlen
(-)
14:00
10'
Wuppertal
0 - 0
Lippstadt
(-)
14:00
7'
VfB Homberg
0 - 0
Fortuna Duesseldorf II
(-)
14:00
7'
SV Straelen
0 - 0
Fortuna Koeln
(-)
14:00
Postponed
Werder Bremen II
-
Wolfsburg II
(-)
14:00
Postponed
BSV Rehden
-
Oldenburg
(-)
14:00
Postponed
Delmenhorst
-
SSV Jeddeloh
(-)
Hong Kong: 1. Division
08:00
Postponed
Rangers
-
Kitchee
(-)
10:30
Postponed
Warriors
-
Southern District RSA
(-)
13:00
Postponed
Eastern Sports Club
-
Pegasus FC
(-)
Kuwait: 1. Division
14:25
 
Kazma
-
Al-Salmiyah
16:55
 
Kuwait SC
-
Al-Arabi
Malta: Premier League
14:00
 
Lija
-
Gudja United
14:00
 
Floriana
-
Hibernians
18:00
 
Zejtun Corinthians FC
-
Senglea Athletic
18:00
 
Sliema Wanderers
-
Sirens FC
Mexico: Ascenso MX
19:00
 
Monarcas Morelia
-
Jaibos Tampico Madero
Morocco: Elite 2
15:00
 
Club Jeunesse Ben Guerir
-
AS Sale
15:00
 
CRS
-
Raja Beni Mellal
17:15
 
Olympique Dcheira
-
Wydad Fes
Netherlands: Topklasse
14:30
Postponed
AFC
-
Noordwijk
(-)
14:30
Postponed
GVVV Veenendaal
-
TEC
(-)
14:30
Postponed
SVV Scheveningen
-
Excelsior Maassluis
(-)
15:00
Postponed
Rijnsburgse Boys
-
Jong Sparta Rotterdam
(-)
15:00
Postponed
ASWH
-
HHC
(-)
15:00
Postponed
Jong FC Volendam
-
Quick Boys
(-)
15:00
Postponed
IJsselmeervogels
-
De Treffers
(-)
15:30
Postponed
Koninklijke HFC
-
Kozakken Boys
(-)
15:30
Postponed
Katwijk
-
Spakenburg
(-)
Scotland: Scottish Communities League Cup
18:30
 
St.Johnstone
-
Hibernian
South Africa: NFD Championship
12:00
 
Uthongathi FC
-
Steenberg United
14:30
 
Free State Stars
-
Polokwane City
14:30
 
Ajax Cape Town
-
Cape Town All Stars
14:30
 
Jomo Cosmos
-
University of Pretoria
14:30
 
JDR STARS
-
Richards Bay
Spain: Segunda B
13:00
52'
CD Marino
0 - 2
Marbella
(0-2)
15:30
 
Sporting Gijon B
-
Burgos CF
15:30
 
Valladolid B
-
UP Langreo
15:45
 
Arenas Getxo
-
Alaves B
16:00
Postponed
Numancia
-
Leonesa
(-)
16:30
Postponed
Villarrubia CF
-
Extremadura
(-)
16:30
 
SD Amorebieta
-
Portugalete
16:30
 
U. Mutilvera
-
SD Logrones
17:00
Postponed
Ferrol
-
Celta Vigo B
(-)
17:00
 
SD Tarazona
-
Izarra
17:00
 
Lleida Esportiu
-
CE L'Hospitalet
17:00
 
Real Murcia
-
Real Betis B
Switzerland: Challenge League
17:00
 
Chiasso
-
Winterthur
18:15
 
Wil
-
Aarau
18:15
 
Thun
-
Schaffhausen
Syria: 1. Division
13:00
 
Al-Shorta
-
Al-Taleiah
Argentina: Four argentinian league
21:10
 
Dock Sud
-
Club Lujan
21:10
 
Real Pilar
-
Ituzaingo
21:10
 
Lamadrid
-
Laferrere
23:00
 
Argentino de Merlo
-
Deportivo Merlo