England: Premier League
19:30
Finished
Everton
4 - 0
Manchester United
(2-0)
22:00
 
Arsenal
-
Crystal Palace
22:00
 
Cardiff
-
Liverpool
Spain: La Liga
17:00
Finished
Levante
2 - 2
Espanyol
(0-1)
19:00
Finished
Getafe
3 - 0
Sevilla
(2-0)
21:15
32'
Real Madrid
0 - 0
Athletic Bilbao
(-)
23:30
 
Villarreal
-
Leganes
01:45
 
Real Betis
-
Valencia
Germany: 1. Bundesliga
20:30
60'
Freiburg
0 - 2
Borussia Dortmund
(0-1)
23:00
 
Hertha Berlin
-
Hannover 96
France: Ligue 1
20:00
88'
Nantes
3 - 2
Amiens
(0-0)
20:00
90'
Toulouse
0 - 0
Lille
(0-0)
22:00
 
Reims
-
Saint-Etienne
02:00
 
PSG
-
Monaco
Russia: Premier League
20:30
61'
Ural
1 - 1
Rubin Kazan
(1-1)
23:00
 
Spartak Moscow
-
FC Yenisey Krasnoyarsk
USA: Major League Soccer
09:10
Finished
San Jose Earthquakes
4 - 1
Sporting Kansas City
(2-0)
03:00
 
DC United
-
New York City FC
06:00
 
Los Angeles FC
-
Seattle Sounders FC
Netherlands: Eredivisie
17:15
Finished
Excelsior
1 - 1
Willem II
(0-1)
19:30
Finished
Fortuna Sittard
2 - 1
NAC Breda
(1-0)
21:45
3'
PSV Eindhoven
0 - 0
ADO Den Haag
(-)
Turkey: Super Lig
17:30
Finished
Ankaragucu
0 - 0
Konyaspor
(0-0)
20:00
87'
Istanbul Basaksehir
0 - 1
Rizespor
(0-0)
23:00
 
Alanyaspor
-
Fenerbahce
Algeria: Ligue 1
22:00
 
CR Belouizdad
-
NA Hussein Dey
22:00
 
ES Setif
-
USM Alger
22:00
 
JS Kabylie
-
MC Oran
22:00
 
MC Alger
-
CA Bordj Bou Arreridj
22:00
 
USM Bel Abbes
-
DRB Tadjenanet
22:00
 
AS Ain M'lila
-
MO Bejaia
22:00
 
Olympique de Medea
-
CS Constantine
22:00
 
Paradou AC
-
JS Saoura
Argentina: Torneo Inicial
23:15
 
Tigre
-
Colon
01:30
 
Newells Old Boys
-
Gimnasia LP
03:45
 
Union
-
San Martin de Tucuman
06:00
 
Independiente
-
Argentinos Juniors
Argentina: Primera B Nacional
07:00
Finished
Temperley
1 - 1
Club Atletico Platense
(0-1)
01:10
 
Brown de Adrogue
-
Nueva Chicago
01:10
 
Sarmiento
-
Guillermo Brown
01:10
 
CA Defensores de Belgrano
-
Arsenal Sarandi
Argentina: Primera B Metropolitana
01:30
 
Flandria
-
All Boys
02:00
 
Huracan Las Heras
-
San Martín de Formosa
02:00
 
Sansinena BB
-
Sportivo Las Parejas
02:30
 
CA Chaco For Ever
-
Sportivo Estudiantes
06:00
 
Villa Mitre
-
Deportivo Madryn
Australia: Hyundai A-League
14:10
Finished
Wellington Phoenix
3 - 2
Melbourne City FC
(1-1)
Australia: 2. Division
13:30
Finished
Rockdale City Suns
2 - 1
Sydney FC Youth
(0-0)
14:00
Finished
Hakoah Sydney City East
0 - 2
Wollongong Wolves
(0-1)
Australia: Third australian league
13:00
Finished
Central Coast Mariners Youth
4 - 0
Macarthur Rams
(1-0)
Austria: tipp3-Bundesliga
19:30
Finished
SKN St. Poelten
1 - 1
Salzburg
(0-1)
19:30
Finished
Sturm Graz
1 - 2
Wolfsberger AC
(1-0)
22:00
 
Austria Wien
-
LASK Linz
Austria: ADEG Erste Liga
15:30
Finished
Wattens
2 - 0
Vorwaerts Steyr
(2-0)
Bahrain: 1. Division
22:45
 
East Riffa
-
Budaiya
22:45
 
Al-Hidd
-
Al-Shabab
22:45
 
Malkia
-
Al-Hala
Belarus: Premier Division
19:00
Finished
FK Slutsk
1 - 3
Isloch
(1-0)
21:00
43'
Zvezda-BGU
1 - 0
Dinamo Brest
(-)
23:45
 
Gomel
-
Shakhtyor Soligorsk
Belgium: Jupiler League
23:00
 
Anderlecht
-
Gent
01:00
 
Waasland-Beveren
-
Royal Excel Mouscron
Belgium: EXQI league
21:00
Half Time
Lommel
0 - 0
Roeselare
(0-0)
Bolivia: LFPB
02:00
 
Nacional Potosi
-
Aurora
02:00
 
San Jose
-
Royal Pari
03:00
 
Bolivar
-
Guabira
04:15
 
Jorge Wilstermann
-
Oriente Petrolero
06:30
 
Blooming
-
Always Ready
Brazil: State Leagues
02:00
 
Bahia
-
Bahia de Feira
02:00
 
CRB
-
CS Alagoano
02:00
 
Goias
-
Atletico GO
02:00
 
Cuiaba
-
Operario LTDA
02:00
 
Sport
-
Nautico
02:00
 
Flamengo
-
Vasco da Gama
02:00
 
Remo
-
Independente PA
02:00
 
Corinthians
-
Sao Paulo
02:00
 
Ceara
-
Fortaleza
02:00
 
Aguia Negra
-
Aquidauanense
02:00
 
Atletico PR
-
Toledo CW
02:00
 
Avai FC
-
Chapecoense AF
Brazil: State 2
21:00
 
Agua Santa
-
Santo Andre
Bulgaria: A Grupa
21:30
17'
Vereya
0 - 1
Etar
(-)
00:00
 
Beroe
-
Cherno More Varna
Bulgaria: B PFG
21:00
Half Time
Dobrudzha Dobrich
2 - 0
Pomorie
(-)
21:00
 
Ludogorets Razgrad II
-
Arda Kardzhali
Chile: Primera Division
07:00
Finished
Audax Italiano
1 - 1
Union La Calera
(0-0)
02:30
 
Universidad de Chile
-
Curico Unido
03:00
 
O'Higgins
-
Cobresal
03:00
 
Antofagasta
-
Coquimbo Unido
05:00
 
Antofagasta
-
Coquimbo Unido
Chile: Primera B
23:30
 
Barnechea
-
Santiago Wanderers
02:30
 
Atletico Nublense
-
Melipilla
02:30
 
La Serena
-
Deportes Temuco
03:00
 
Deportes Valdivia
-
Cobreloa
China: Super League
14:30
Finished
Dalian Yifang
1 - 1
Chongqing Lifan
(0-0)
16:30
Finished
Jiangsu Suning FC
5 - 1
Guangzhou R&F F.C.
(3-1)
18:35
Finished
Wuhan Zall
1 - 1
Shanghai Shenhua
(1-1)
China: League
15:00
Finished
Sichuan Longfor
1 - 1
Beijing BG
(0-0)
15:00
Finished
Xinjiang Tianshan
1 - 1
Heilongjiang Lava Spring FC
(1-1)
18:30
Finished
Shijiazhuang Ever Bright
5 - 0
Shaanxi Changan
(0-0)
Colombia: Liga Postobon
08:00
Finished
Santa Fe
1 - 2
Deportivo Cali
(0-1)
02:00
 
Patriotas
-
Cucuta
04:00
 
Envigado
-
Union Magdalena
05:00
 
America de Cali
-
Millonarios
06:00
 
Atletico Junior
-
Deportivo Pasto
Colombia: Torneo Aguila
03:30
 
Real Santander
-
Cortulua
Costa Rica: Primera Division
07:00
Finished
LD Alajuelense
2 - 2
Club Sport Herediano
(1-1)
03:00
 
Deportiva Carmelita
-
Deportiva San Carlos
Costa Rica: Liga de Ascenso
00:15
 
ADR Jicaral
-
Puerto Golfito
01:00
 
AD Santa Rosa
-
Aserri
03:00
 
AS Puma Generalena
-
Santa Ana
Cuba: Campeonato Nacional
03:00
 
Santiago de Cuba
-
Granma
03:00
 
Artemisa
-
Cienfuegos
Cyprus: 1. Division
21:00
45'
Apollon Limassol
0 - 1
AEL Limassol
(-)
21:00
45'
Enosis Paralimni
1 - 1
Anorthosis
(-)
23:00
 
AEK Larnaca
-
APOEL Nicosia
Czech Republic: Het league
22:00
 
Zlin
-
Slavia Prague
22:00
 
Sparta Prague
-
Karvina
22:00
 
Dukla Praha
-
Mlada Boleslav
22:00
 
Banik Ostrava
-
Opava
22:00
 
Bohemians 1905
-
Jablonec
22:00
 
Pribram
-
Viktoria Plzen
22:00
 
Sigma Olomouc
-
Teplice
22:00
 
Liberec
-
Slovacko
Czech Republic: Druha League
22:00
 
Hradec Kralove
-
MFK Chrudim
22:00
 
FK MAS Taborsko
-
Zizkov
22:00
 
FK Varnsdorf
-
Brno
22:00
 
Znojmo
-
Budejovice
Denmark: Superliga
21:00
45'
AC Horsens
0 - 0
SoenderjyskE
(-)
23:00
 
Vejle Boldklub
-
AGF
DR Congo: Super League
20:30
Finished after awarded win
Muungano
0 - 3
Nyuki
(-)
21:30
 
AS Vita Club
-
TP Mazembe
21:30
 
Maniema Union
-
AC Rangers
Ecuador: Ecuadorian Serie A
02:00
 
Fuerza Amarilla SC
-
Mushuc Runa
04:15
 
Barcelona SC
-
Delfin
06:30
 
CSD Macara
-
Independiente del Valle
El Salvador: Primera Division
08:45
Finished
Isidro Metapan
1 - 0
Alianza FC
(0-0)
04:00
 
Pasaquina
-
Municipal Limeno
04:00
 
Santa Tecla FC
-
CD FAS
04:30
 
CD Audaz
-
CD Aguila
05:00
 
CD Sonsonate
-
Firpo
Estonia: Meistriliiga
17:00
Finished
Flora Tallinn
5 - 0
FC Kuressaare
(2-0)
19:00
Finished
Paide Linnameeskond
0 - 2
Levadia Maardu
(0-1)
Estonia: Esiliiga
17:00
Finished
Talinna Kalev U21
3 - 4
FC Kohtla-Jaerve
(1-0)
Georgia: Umaglesi Liga
19:00
Finished
Chikhura
0 - 0
Torpedo Kutaisi
(0-0)
00:00
 
WIT Georgia Tbilisi
-
Dinamo Tbilisi
Georgia: Pirveli Liga
16:00
 
Kolkheti-1913 Poti
-
Tskhinvali
16:00
 
FC Shukura Kobuleti
-
FC Shevardeni 1906
16:00
 
FC Gagra
-
Samtredia
16:00
 
FC Zugdidi
-
FC Guria Lanchkhuti
Germany: 2. Bundesliga
18:30
Finished
Arminia Bielefeld
1 - 3
Ingolstadt
(0-1)
18:30
Finished
Jahn Regensburg
1 - 0
Magdeburg
(1-0)
18:30
Finished
Darmstadt
0 - 0
Bochum
(0-0)
18:30
Finished
FC Heidenheim
3 - 0
St. Pauli
(3-0)
18:30
Finished
Dynamo Dresden
3 - 0
FC Köln
(2-0)
Germany: 3. Liga
18:00
Finished
Kaiserslautern
0 - 2
Hansa Rostock
(0-0)
19:00
Finished
Sportfreunde Lotte
0 - 3
Energie Cottbus
(0-0)
Germany: Regionalliga
19:00
Finished
Borussia Dortmund II
0 - 1
Lippstadt
(0-0)
19:00
Finished
Viktoria Koeln 1904
0 - 0
RW Essen
(0-0)
19:00
Finished
Oberhausen
1 - 6
FC Koeln II
(0-4)
22:00
 
TSV Buchbach
-
FC Pipinsried
23:00
 
FC Memmingen
-
Bayern Munich II
Greece: Super League
23:00
 
AEK Athens
-
AE Larissa
23:00
 
Xanthi
-
Apollon Smirnis
23:00
 
Atromitos
-
Panathinaikos
23:00
 
Lamia
-
Olympiacos
23:00
 
OFI Crete
-
Asteras Tripolis
23:00
 
PAOK Thessaloniki FC
-
Levadiakos
23:00
 
Panaitolikos
-
Aris Thessaloniki FC
23:00
 
Panionios
-
PAS Giannina
Greece: Football League
19:00
Finished after awarded win
AE Sparti
0 - 3
Apollon Kalamaria
(-)
19:00
Finished
Apollon Larissa
1 - 0
Platanias
(1-0)
21:00
Finished after awarded win
Trikala
3 - 0
Aittitos Spaton
(-)
Honduras: Liga Nacional
08:00
Finished
Lobos UPNFM
0 - 0
Real Espana
(0-0)
04:00
 
Juticalpa
-
CD Motagua
05:00
 
Platense FC
-
CD Vida
Hong Kong: 1. Division
13:30
Finished
Tai Po
2 - 1
Southern District RSA
(1-0)
16:30
Finished
Hong Kong Sapling
2 - 2
Eastern Sports Club
(0-1)
Hungary: NB II
22:00
 
Budafok
-
Kaposvari
22:00
 
Duna Aszfalt TVSE
-
Nyiregyhaza Spartacus FC
22:00
 
Balmazujvaros
-
Bekescsaba
22:00
 
Vac FC
-
Gyori ETO
22:00
 
Dorogi FC
-
Aqvital FC Csakvar
22:00
 
Soroksar SC
-
BFC Siofok
22:00
 
Kazincbarcikai BSC
-
Monori SE
22:00
 
Mosonmagyarovari TE 1904
-
Zalaegerszeg
22:00
 
Budaors
-
Cegledi
23:00
 
Gyirmot
-
Vasas Budapest
Ireland: FAI Cup
21:00
NO INFO YET
Glengad United
0 - 0
Home Farm
(-)
Ivory Coast: 1. Division
22:30
 
Bassam
-
Sporting Gagnoa
22:30
 
AS Tanda
-
Bouake FC
01:00
 
Moossou FC
-
ASEC Mimosas
Japan: J. League 2
11:05
Finished
Kagoshima United
1 - 0
FC Ryukyu
(0-0)
12:05
Finished
Montedio Yamagata
0 - 1
Renofa Yamaguchi
(0-0)
12:05
Finished
Yokohama FC
3 - 1
JEF United Chiba
(0-1)
12:05
Finished
Zweigen Kanazawa
0 - 0
Kashiwa Reysol
(0-0)
12:05
Finished
FC Gifu
0 - 1
Mito Hollyhock
(0-0)
13:00
Finished
Machida Zelvia
0 - 1
Omiya Ardija
(0-0)
Kenya: KPL
15:00
Finished
Posta Rangers
2 - 0
Zoo Kericho
(1-0)
17:00
Finished
Vihiga United
2 - 2
Mathare United
(1-0)
17:00
Finished
SoNy Sugar
0 - 1
Sofapaka
(0-1)
20:15
73'
Gor Mahia
1 - 1
Ulinzi Stars
(0-0)
Lebanon: 1. Division
21:00
43'
Al-Ahed
1 - 0
Al-Nejmeh
(-)
Malaysia: Super Liga
20:00
86'
Malacca United
1 - 0
Kedah
(0-0)
Malaysia: Second malay league
15:15
Finished
Sarawak FA
0 - 2
UiTM
(0-1)
Mexico: Liga MX
07:00
Finished
Cruz Azul
2 - 1
Pumas
(1-0)
07:00
Finished
Tigres
3 - 3
Monarcas Morelia
(0-2)
09:05
Finished
CD Guadalajara
1 - 3
Puebla
(1-2)
00:00
 
Toluca
-
CF America
06:06
 
Santos
-
Queretaro FC
Mexico: Ascenso MX
07:00
Finished
Mineros de Zacatecas
1 - 0
Alebrijes Oaxaca
(0-0)
09:00
Finished
San Luis
2 - 1
Celaya
(1-1)
05:00
 
Club Zacatepec
-
Venados FC
Moldova: National Division
19:00
Finished
Zimbru
1 - 2
FC Sfintul Gheorghe
(1-2)
21:00
45'
Speranta
1 - 1
CS Petrocub
(-)
Montenegro: Telekom 1. CFL
21:30
17'
Buducnost Podgorica
1 - 0
Mladost Podgorica
(-)
21:30
16'
Petrovac
0 - 0
Sutjeska
(-)
Montenegro: 2. Division
21:30
16'
Otrant
0 - 0
Berane
(-)
21:30
 
Decic Tuzi
-
FK Arsenal Tivat
21:30
 
Jedinstvo BP
-
Kom
21:30
17'
OFK Mladost Ljeskopolje
1 - 1
Jezero
(-)
21:30
 
FK Bokelj
-
Igalo
Morocco: Botola Pro
22:00
 
Wydad Casablanca
-
Raja Casablanca
00:00
 
Olympic Club de Safi
-
FAR Rabat
00:00
 
Ittihad Tanger
-
RSB Berkane
02:00
 
FUS Rabat
-
Hassania Agadir
Morocco: Elite 2
22:00
 
Olympique Dcheira
-
MAS Fes
22:00
 
Racing de Casablanca
-
Widad Temara
22:00
 
Wydad Fes
-
JSM Laayoune
22:00
 
Raja Beni Mellal
-
Chabab Atlas Khenifra
22:00
 
CRS
-
AS Sale
22:00
 
Club Jeunesse Ben Guerir
-
KAC Kenitra
22:00
 
Union Sidi Kacem
-
Khemis Zemamra
22:00
 
IZK
-
JSK Chabab Kasba Tadla
Nigeria: 1. Division
21:00
 
Akwa United
-
Yobe Desert Stars
21:00
 
Kano Pillars
-
Go Round
21:00
 
Plateau United
-
Nasarawa United
21:00
 
El Kanemi Warriors
-
Kada City
21:00
 
Heartland Owerri
-
Abia Warriors
22:00
 
Yobe Desert Stars
-
Ifeanyi Ubah United
22:00
 
Go Round
-
Heartland Owerri
22:00
 
Nasarawa United
-
El Kanemi Warriors
22:00
 
Plateau United
-
Akwa United
22:00
 
Kano Pillars
-
Gombe United
22:00
 
Rivers United FC
-
Sunshine Stars
22:00
 
Wikki Tourist
-
Katsina United
22:00
 
Enugu Rangers
-
MFM FC
22:00
 
Lobi Stars
-
Enyimba
22:00
 
Kwara United
-
Bendel Insurance
22:00
 
Remo Stars
-
Niger Tornadoes
00:00
 
Kada City
-
Abia Warriors
Paraguay: Division Profesional
04:00
 
Deportivo Santani
-
Sportivo San Lorenzo
06:00
 
Sol de America
-
Nacional
Peru: Primera División
08:00
Finished
FBC Melgar
2 - 0
Alianza Universidad
(2-0)
23:15
 
Universidad San Martin
-
Sport Huancayo
01:30
 
Deportivo Municipal
-
Union Comercio
04:00
 
Universitario de Deportes
-
Sport Boys
Romania: Liga I
22:00
 
Gaz Metan Medias
-
FC Dunarea Calarasi
01:00
 
FC Viitorul Constanta
-
Steaua Bucuresti
Romania: Liga II Serie A
15:30
Finished
Dacia Unirea Braila
0 - 8
Universitatea Cluj
(0-4)
Scotland: Premier League
18:30
Finished
Hibernian
0 - 0
Celtic
(0-0)
Serbia: Super Liga
22:00
 
Proleter
-
Mladost Lucani
23:30
 
Radnicki Nis
-
Partizan Belgrade
Serbia: Prva Liga
21:00
Half Time
Novi Pazar
4 - 0
Teleoptik
(-)
21:00
 
Zarkovo
-
Becej 1918
21:00
 
Buducnost Dobanovci
-
Trayal Krusevac
Singapore: S.League
16:30
Finished
Albirex Niigata FC
2 - 1
Young Lions
(1-1)
16:30
Finished
Balestier Khalsa FC
1 - 1
Tampines Rovers FC
(0-0)
Vietnam: V-league
17:00
Finished
QNK Quang Nam
3 - 0
Hoang Anh Gia Lai
(1-0)
17:00
Finished
Nam Dinh
1 - 0
Binh Duong
(1-0)
19:00
Finished
Ha Noi TT
3 - 1
Hai Phong
(0-0)
Slovakia: Fortuna league
20:00
89'
Slovan Bratislava
3 - 1
Ruzomberok
(1-0)
Slovakia: 1. Division
15:30
Finished
FC Petrzalka 1898
0 - 1
Partizan Bardejov
(0-0)
South Africa: NFD Championship
20:00
 
Mbombela United
-
Real Kings FC
20:00
88'
Richards Bay
1 - 1
Maccabi FC
(1-0)
South Korea: K. League Classic
12:00
Finished
Jeju United
2 - 4
Gangwon FC
(1-2)
14:00
Finished
FC Seoul
0 - 0
Incheon United
(0-0)
South Korea: K. League Challenge
13:00
Finished
Busan I'Park
3 - 0
Ansan Greeners
(0-0)
Spain: Liga Adelante
17:00
Finished
Cadiz
2 - 1
Numancia
(1-0)
21:00
Half Time
Deportivo La Coruna
0 - 1
Extremadura
(0-1)
22:00
Finished after awarded win
Zaragoza
3 - 0
Reus
(-)
23:00
 
Real Oviedo
-
Cordoba
01:00
 
Tenerife
-
Almeria
Spain: Segunda B
16:30
Finished
Sevilla Atletico
1 - 2
Recreativo Huelva
(1-0)
17:00
Finished
UCAM Murcia
1 - 1
Ibiza-Eivissa
(1-1)
17:00
Finished
Melilla
4 - 0
Atletico Sanluqueno CF
(0-0)
17:00
Finished
Inter de Madrid
0 - 0
Fuenlabrada
(0-0)
17:00
Finished
Atletico Madrid B
1 - 0
S.S.Reyes
(0-0)
17:00
Finished
Las Palmas B
1 - 0
Coruxo F.C.
(1-0)
17:00
Finished
Celta Vigo B
4 - 2
AD Union Adarve
(2-2)
17:00
Finished
Valencia B
1 - 0
Barcelona B
(0-0)
17:00
Finished
Ebro
1 - 1
Espanyol B
(0-1)
17:00
Finished after awarded win
UD Cornella
3 - 0
Ontinyent
(-)
22:00
 
Navalcarnero
-
Burgos CF
23:00
 
Linense
-
CF Talavera de la Reina
23:00
 
Leonesa
-
CF Salmantino
23:00
 
Racing Santander
-
SD Amorebieta
23:00
 
CD Calahorra
-
CD Vitoria
00:00
 
Cartagena
-
CD El Ejido 2012
00:00
 
Lleida Esportiu
-
CF Peralada
00:30
 
Castellon
-
Ejea
Sweden: Allsvenskan
20:00
90'
Haecken
0 - 1
Djurgaarden
(0-0)
22:30
 
Hammarby
-
AFC United
Sweden: Superettan
20:00
89'
Norrby
1 - 7
Joenkoepings Soedra
(0-3)
22:30
 
Dalkurd FF
-
Mjaellby
Thailand: Premier League
18:00
Finished
Suphanburi FC
3 - 1
Nakhon Ratchasima FC
(0-1)
18:00
Finished
Prachuap FC
1 - 1
Sukhothai FC
(0-0)
19:00
Finished
Chonburi
7 - 5
Chiangmai FC
(4-2)
Tunisia: 1. Division
21:00
45'
US Monastir
0 - 0
Esperance
(-)
21:00
45'
CS Hammam-Lif
1 - 0
Etoile Metlaoui
(-)
21:00
Postponed
Etoile du Sahel
-
US Tataouine
(-)
21:00
45'
Stade Tunisien
3 - 1
AS Gabes
(-)
21:00
45'
Stade Gabesien
0 - 2
CS Sfaxien
(-)
Tunisia: Ligue II
21:00
 
CS Djebiniana
-
EO Sidi Bouzid
21:00
 
ES Rades
-
Chebba Sports Crescent
21:00
 
Gafsa
-
Kerkennah Club
21:00
 
Jendouba Sport
-
ES Hamam Sousse
21:00
43'
Stade Sportif Sfaxien
3 - 1
AS Kasserine
(-)
21:00
 
SA Menzel Bourguiba
-
Sporting Ben Arous
Turkey: 1. Lig
18:00
Finished
Boluspor
1 - 0
Gaziantep BB
(1-0)
20:30
53'
Altay
1 - 1
Hatayspor
(1-0)
20:30
57'
Afjet Afyonspor
0 - 2
Altinordu
(0-2)
23:30
 
Adanaspor
-
Adana Demirspor
Ukraine: 1. Division
21:30
Finished after awarded win
FC Kolos Kovalivka
3 - 0
Zirka
(-)
Argentina: Four argentinian league
21:00
43'
Victoriano Arenas
1 - 0
Club Lujan
(-)
01:30
 
Canuelas
-
Deportivo Armenio
Uruguay: Primera Division
02:00
 
Liverpool FC
-
Racing
02:00
 
Juventud de las Piedras
-
Boston River
02:15
 
Defensor Sporting
-
Plaza Colonia
USA: NASL
07:30
Finished
Rio Grande Valley FC
5 - 2
Las Vegas Lights FC
(2-0)
07:30
Finished
OKC Energy FC
1 - 0
Orange County Blues FC
(1-0)
09:00
Finished
Portland Timbers II
2 - 2
Colorado Springs Switchbacks FC
(0-1)
09:00
Finished
Reno 1868 FC
2 - 1
New Mexico United
(1-1)
09:30
Finished
Arizona United SC
4 - 0
Seattle Sounders FC II
(3-0)
04:00
 
Austin Bold
-
El Paso Locomotive
Uzbekistan: Uzbek League
19:15
Finished
Navbahor Namangan
3 - 0
Surkhon-2011
(0-0)
21:20
27'
Sogdiyona Jizzax
1 - 0
Metallurg Bekobod
(-)
Venezuela: Primera Division
03:00
 
Aragua FC
-
Llaneros Guanare
03:00
 
Mineros De Guayana
-
Deportivo Anzoategui
03:00
 
Estudiantes Merida
-
Estudiantes de Caracas
03:00
 
Trujillanos FC
-
Lala FC
03:00
 
Monagas SC
-
Atletico Venezuela
03:00
 
Zulia
-
Portuguesa FC
04:00
 
Caracas
-
Carabobo FC
04:00
 
Tachira
-
Deportivo Lara
Denmark: 1. Division
18:45
Finished
FC Roskilde
2 - 2
Fremad Amager
(1-2)
18:45
Finished
Fredericia
1 - 0
HB Koege
(1-0)
18:45
Finished
FC Helsingoer
1 - 2
Thisted
(1-0)
18:45
Finished
Hvidovre
0 - 2
Silkeborg
(0-2)
18:45
Finished
Lyngby
3 - 0
Nykoebing FC
(2-0)
18:45
Finished
Viborg
1 - 1
Naestved
(0-1)
Germany: Oberliga
18:30
Finished
TSG Neustrelitz
1 - 0
FC Strausberg
(1-0)
19:00
Finished
Meiendorfer SV
0 - 4
Altonaer FC 93
(0-2)
19:00
Finished
Torgelower SV Greif
4 - 1
CFC Hertha 06
(3-1)
19:00
Finished
Hansa Rostock II
1 - 2
Tennis Borussia
(0-2)
19:30
 
Arminia Ludwigshafen
-
TuS RW Koblenz
Hong Kong: Hong kong second division
12:30
Finished
Shatin SA
1 - 2
Happy Valley
(-)
12:30
Postponed
Tai Chung
-
Central & Western
(-)
12:30
Finished
Double Flower
3 - 4
Citizen
(-)
12:30
Finished
Eastern District
5 - 1
SR Mutual
(3-0)
14:30
Finished
South China
1 - 0
Dreams Metro Gallery
(0-0)
14:30
Finished
Wong Tai Sin
0 - 0
Rangers
(0-0)
14:30
Finished
Wing Yee
1 - 3
Hong Kong FC
(1-2)
Kosovo: Superliga
19:45
Finished
KEK FC
0 - 4
Feronikeli
(0-3)
19:45
Finished
Drita
1 - 1
Trepca 89
(0-1)
Russia: Russian third league
18:00
Finished
Zvezda Perm
0 - 0
Neftekhimik
(0-0)
18:00
Finished
KamAZ
2 - 0
FC Ufa II
(1-0)
18:00
Finished
FC Rotor Volgograd II
2 - 0
Khimki 2
(2-0)
18:30
Finished
Kuban Krasnodar
1 - 1
Chayka
(1-0)
19:00
Finished
Chertanovo Moscow 2
0 - 1
Leningradets
(0-1)
20:00
90'
Syzran-2003
2 - 1
Lada Togliati
(2-1)
20:00
89'
Chernomorets Novorossiysk
1 - 0
SKA Rostov
(1-0)
20:00
85'
Spartak Nalchik
1 - 1
Angusht Nazran
(1-0)
20:00
90'
FC Volgar
3 - 0
Biolog Novokubansk
(2-0)
20:00
88'
Legion Dynamo
0 - 0
Spartak Vladikavkaz
(0-0)
20:00
90'
Krasnodar 3
3 - 1
Druzhba
(3-1)
21:00
Finished after awarded win
Akademia Rostov
0 - 3
Mashuk-KMV
(-)
Scotland: 2. Division
22:05
 
Arbroath
-
Raith Rovers
Sweden: 1. Division
20:00
 
Team TG FF
-
IF Sylvia
21:00
Half Time
Ljungskile
1 - 0
Eskilsminne IF
(-)
Sweden: 2. Division Norra Götaland
19:00
 
Soedertaelje FK
-
Assyriska IF Norrkoeping
19:30
Finished
Gamla Upsala
3 - 0
FC Gute
(2-0)
21:00
 
Assyriska FF
-
Huddinge IF
21:00
Half Time
IFK Aspudden-Tellus
0 - 2
IFK Haninge BRB
(-)
Thailand: Second Thailand league
18:00
Finished
Air Force Central FC
2 - 3
Samut Sakhon FC
(1-1)
18:00
Finished
BEC Tero Sasana
1 - 1
Kasetsart
(1-1)
19:00
Finished
Army United
2 - 1
Siam Navy FC
(-)
19:00
Finished
Khonkaen FC
1 - 1
Udon Thani FC
(-)
Turkey: 2. Lig
19:30
Finished
Anadolu Selcukspor
3 - 1
Darica Genclerbirligi
(0-1)
19:30
Finished
Etimesgut Belediyespor
2 - 0
Kahramanmaraspor
(0-0)
19:30
Finished
Zonguldak Komurspor
3 - 2
Kirklarelispor
(1-1)
19:30
Finished
Urfaspor
1 - 2
Tokatspor
(0-1)
19:30
Finished
Pendikspor
2 - 1
Tuzlaspor
(0-0)
19:30
Finished
Bandirmaspor
1 - 4
Menemen Belediyespor
(0-2)
19:30
Finished
Manisa Buyukşehir Belediyespor
1 - 2
Fethiyespor
(1-1)
19:30
Finished
Bugsasspor
0 - 3
Sivas Belediye Spor
(0-2)
19:30
Finished
Tarsus
1 - 2
Karagumruk
(1-1)
19:30
Finished after awarded win
Gaziantepspor
0 - 3
Gumushanespor
(-)
19:30
Finished
Keciorengucu
2 - 0
Hacettepe Spor Kulubu
(1-0)
19:30
Finished
Bayrampasa
3 - 1
Manisaspor
(2-0)
19:30
Finished
Nigde Belediyespor
0 - 1
Sariyer
(0-0)
19:30
Finished
Inegolspor
0 - 1
Sancaktepe Belediyespor
(0-0)
19:30
Finished
Bodrumspor
3 - 0
Amed Sportif
(0-0)
19:30
Finished
Kastamonuspor
1 - 1
Sakaryaspor
(1-0)
19:30
Finished
Samsunspor
4 - 0
Usakspor
(2-0)
19:30
Finished
Eyupspor
0 - 3
Ankara Demirspor
(0-2)
Turkey: Fourth Turkey league
19:30
Finished
Ergene Velimese Spor
0 - 1
Silivrispor
(0-1)
19:30
Finished
Erbaaspor
1 - 1
Karakopru Belediyespor
(1-0)
19:30
Finished
Sile Yildizspor
1 - 2
Nevsehirspor Genclik
(0-1)
19:30
Finished
Duzyurtspor
1 - 0
Tire 1922 Spor
(0-0)
19:30
Finished
Batman Petrolspor
2 - 0
Kozan Belediyespor
(0-0)
19:30
Finished
Yomraspor
1 - 2
Artvin Horaspor
(0-0)
19:30
Finished
Tepecikspor
1 - 1
Nazilli Belediyespor
(0-0)
19:30
Finished
Erzin Belediyespor
7 - 1
Kocaeli Birlik Spor
(4-0)
19:30
Finished
Sultanbeyli Belediyespor
0 - 2
Van Buyuksehir Belediyespor
(0-0)
19:30
Finished
Yeni Orduspor
1 - 1
Kemer Tekirovaspor
(1-0)
19:30
Finished
Duzcespor
3 - 1
Elaziz Belediyespor
(1-0)
19:30
Finished
Kizilcabolukspor
1 - 0
Osmaniyespor
(0-0)
19:30
Finished
Adiyamanspor
0 - 3
Karsiyaka
(0-1)
19:30
Finished
Catalcaspor
1 - 1
Alibeykoyspor
(0-1)
19:30
Finished
Bergama Belediyespor
1 - 2
Kasimpasa Erokspor
(1-0)
19:30
Finished
Ofspor
3 - 1
Yeni Altindag Belediyespor
(2-1)
19:30
Finished
Payas Belediyespor 1975
2 - 0
Turgutluspor
(0-0)
19:30
Finished
Serik Belediyespor
2 - 3
Fatsa Belediyespor
(1-2)
19:30
Finished
Anadolu Uskudar 1908
2 - 1
1461 Trabzon
(1-0)
19:30
Finished
Kocaelispor
0 - 0
Ankara Adliyespor
(0-0)
19:30
Finished
Halide Edip Adivar Spor
2 - 1
24 Erzincanspor
(1-0)
19:30
Finished
Cizrespor
2 - 1
Corum Belediyespor
(1-0)
19:30
Finished
Yeni Diyarbakirspor
2 - 1
Muglaspor
(1-0)
19:30
Finished
Bayburt Genclikspor
2 - 0
Bursa Niluferspor
(0-0)
19:30
Finished
Bucaspor
1 - 1
Golcukspor
(0-0)
19:30
Finished
Pazarspor
1 - 1
Kirsehir Belediyespor
(0-1)