EURO U-21
19:00
 
Albania U21
-
Turkey U21
European Championship
15:00
 
Georgia
-
Switzerland
18:00
 
Gibraltar
-
Ireland
18:00
 
Malta
-
Faroe Islands
18:00
 
Malta
-
Faroe Islands
18:00
 
Sweden
-
Romania
18:00
 
Sweden
-
Romania
20:45
 
Bosnia-Herzegovina
-
Armenia
20:45
 
Italy
-
Finland
20:45
 
Liechtenstein
-
Greece
20:45
 
Spain
-
Norway
20:45
 
Spain
-
Norway
Africa Cup of Nations
14:00
 
Burundi
-
Gabon
16:00
 
Cameroon
-
Comoros
16:30
 
Niger
-
Egypt
17:30
 
Zambia
-
Namibia
17:30
 
Guinea-Bissau
-
Mozambique
18:00
 
Ivory Coast
-
Rwanda
19:00
 
Ghana
-
Kenya
20:00
 
Senegal
-
Madagascar
20:00
 
Mali
-
South Sudan
Friendlies
13:00
 
IFK Gothenburg
-
Oergryte FF
14:00
 
Oerebro
-
IFK Mariehamn
14:00
 
Oesters IF
-
Kalmar FF
14:00
 
Sirius
-
IK Frej Taeby
14:00
 
Halmstads BK
-
Elfsborg
15:00
 
Brann
-
Sogndal
15:00
 
Fredrikstad
-
Falkenbergs FF
15:00
 
Fredrikstad
-
Falkenbergs FF
15:00
 
AFC United
-
Djurgaarden
15:30
 
Kristiansund BK
-
Aalesund
16:00
 
Lillestroem
-
Vaalerenga
16:00
 
Stroemsgodset
-
Start
16:00
 
Zenit St. Petersburg
-
Austria Wien
USA: Major League Soccer
22:45
 
Dallas Burn
-
Colorado Rapids
00:30
 
Philadelphia Union
-
Columbus Crew
00:30
 
New York Red Bulls
-
Orlando City
EURO U-17 qualification
10:00
 
Italy U17
-
Romania U17
12:00
 
Germany U17
-
Iceland U17
13:00
 
Austria U17
-
Turkey U17
13:00
 
Czech Republic U17
-
N.Ireland U17
13:00
 
Portugal U17
-
Poland U17
16:00
 
Netherlands U17
-
Israel U17
17:00
 
Russia U17
-
Scotland U17
17:30
 
Slovenia U17
-
Belarus U17
EURO U-19 qualification
10:00
 
Ireland U19
-
Azerbaijan U19
11:00
 
Germany U19
-
Norway U19
11:30
 
Serbia U19
-
Belgium U19
13:00
 
Spain U19
-
Wales U19
15:00
 
Russia U19
-
Romania U19
15:00
 
Greece U19
-
England U19
15:00
 
France U19
-
Switzerland U19
15:00
 
Italy U19
-
Ukraine U19
16:00
 
Netherlands U19
-
Slovenia U19
16:00
 
Scotland U19
-
Cyprus U19
17:00
 
Hungary U19
-
Croatia U19
17:00
 
Israel U19
-
Poland U19
17:30
 
Czech Republic U19
-
Denmark U19
18:00
 
Portugal U19
-
Turkey U19
Friendlies
01:05
Finished
Peru
1 - 0
Paraguay
(1-0)
02:05
Finished
Guatemala
1 - 0
Costa Rica
(1-0)
03:15
Finished
Mexico
3 - 1
Chile
(0-0)
09:30
 
Afghanistan
-
Malaysia
12:00
 
Nigeria
-
Seychelles
12:00
 
Nigeria
-
Seychelles
13:45
 
Oman
-
Singapore
18:00
 
Brazil
-
Panama
Algeria: Ligue 1
16:00
Postponed
CA Bordj Bou Arreridj
-
CR Belouizdad
(-)
16:00
Postponed
CS Constantine
-
JS Kabylie
(-)
16:00
Postponed
JS Saoura
-
MC Alger
(-)
16:00
Postponed
USM Bel Abbes
-
AS Ain M'lila
(-)
16:00
Postponed
USM Alger
-
Olympique de Medea
(-)
16:00
Postponed
MO Bejaia
-
Paradou AC
(-)
16:00
Postponed
NA Hussein Dey
-
ES Setif
(-)
16:00
Postponed
DRB Tadjenanet
-
MC Oran
(-)
Argentina: Torneo Inicial
00:00
 
Colon
-
San Lorenzo
Argentina: Primera B Nacional
01:00
Finished
Instituto
0 - 1
Los Andes
(0-0)
18:30
 
Arsenal Sarandi
-
Gimnasia Mendoza
20:00
 
Chacarita Juniors
-
Guillermo Brown
23:00
 
Temperley
-
Atletico Rafaela
00:30
 
Santamarina Tandil
-
Central Cordoba de Santiago
Argentina: Primera B Metropolitana
20:00
 
Tristan Suarez
-
CA Fenix
23:00
 
Acassuso
-
Club Atletico Estudiantes
23:05
 
Atlanta
-
All Boys
Argentina: Copa Argentina
21:10
 
Godoy Cruz
-
Deportivo Armenio
Australia: 2. Division
03:30
Finished
Riverside Olympic
0 - 2
Devonport City
(0-1)
04:30
Finished
Clarence United
0 - 13
South Hobart
(0-8)
05:00
Finished
Green Gully Cavaliers
2 - 5
Avondale Heights
(1-3)
05:30
Finished
Croydon Kings
1 - 1
North Eastern Metro Stars
(0-0)
05:30
Finished
South Adelaide
2 - 3
Adelaide Comets
(0-1)
05:30
Finished
Para Hills Knights
0 - 3
Adelaide United Youth
(0-0)
06:30
Finished
Launceston City
2 - 2
Glenorchy Knights
(0-1)
07:30
Finished
Lambton Jaffas FC
4 - 1
Adamstown Rosebud FC
(2-1)
07:30
Finished
West Adelaide
2 - 7
Adelaide Raiders
(1-3)
08:00
Finished
Kingborough Lions
0 - 3
Hobart Zebras
(0-1)
08:00
Finished
SWQ Thunder
8 - 1
Redlands United
(4-1)
08:00
Finished
Armadale
3 - 0
Rockingham City FC
(1-0)
08:00
Finished
Cockburn City
4 - 4
Inglewood United
(2-1)
08:00
Finished
Perth Glory Youth
3 - 0
Balcatta
(2-0)
08:00
Finished
ECU Joondalup
2 - 3
Sorrento
(2-2)
08:00
Finished
Stirling Lions
0 - 3
Perth
(0-2)
08:30
Finished
Sutherland Sharks
1 - 2
APIA Leichhardt Tigers
(1-1)
09:00
66'
Dandenong Thunder SC
0 - 1
Bentleigh Greens
(0-1)
09:00
69'
Sydney FC Youth
0 - 1
Marconi Stallions
(0-1)
09:00
 
Peninsula Power
-
Magpies Crusaders
09:00
 
Moreton Bay United
-
Gold Coast Knights
09:30
 
Kingston City
-
Altona Magic
09:30
 
Weston Workers
-
Maitland
09:30
Half Time
Edgeworth Eagles
0 - 1
Newcastle Jets Youth
(0-1)
09:30
 
Manly United
-
Mt Druitt Town Rangers
09:30
Half Time
Adelaide City
2 - 0
Campbelltown City
(2-0)
09:30
Half Time
Adelaide Olympic
1 - 2
Adelaide Blue Eagles
(1-2)
10:00
24'
Eastern Suburbs
0 - 0
Brisbane Strikers
(-)
10:00
 
Lions FC
-
Brisbane Roar FC Youth
Australia: Third australian league
05:00
 
Whittlesea Ranges
-
Manningham United Blues
05:00
Finished
Werribee City
4 - 0
Springvale White Eagles
(1-0)
05:00
NO INFO YET
Melbourne City FC Youth
0 - 0
Moreland Zebras
(-)
05:00
Finished
Langwarrin SC
0 - 2
St Albans Saints
(0-1)
05:15
Finished
Box Hill United
2 - 2
Moreland City FC
(2-1)
05:30
Finished
Cumberland United
0 - 3
Fulham United FC
(0-1)
05:30
Finished
Western Strikers
1 - 1
West Torrens Birkalla
(0-1)
05:30
Finished
Playford City Patriots
2 - 2
Seaford Rangers
(1-1)
05:30
Finished
Adelaide Victory
0 - 1
Modbury Jets
(0-1)
05:30
Finished
Salisbury United
0 - 4
White City Woodville
(0-0)
05:30
Finished
Sturt Lions
0 - 0
Noarlunga United
(0-0)
06:00
 
Ballarat City FC
-
Northcote City
06:30
 
Geelong SC
-
Murray United FC
08:30
Postponed
Grange Thistle
-
Brisbane Knights
(-)
08:30
 
UQ FC
-
Albany Creek
09:00
 
Goulburn Valley Suns
-
North Geelong Warriors
09:00
 
Spirit FC
-
Northern Tigers
09:00
70'
St George FC
0 - 3
Bonnyrigg White Eagles
(0-1)
09:00
 
Hills Brumbies
-
North Shore Mariners
09:00
70'
Macarthur Rams
0 - 3
Western Sydney Wanderers FC Youth
(0-2)
09:00
67'
Mounties Wanderers
1 - 1
Blacktown Spartans
(0-0)
09:00
 
Holland Park Hawks
-
Wolves FC
09:00
54'
Souths United
3 - 1
Southside Eagles
(3-1)
09:00
 
Mitchelton
-
Sunshine Coast Wanderers
10:00
20'
Capalaba
0 - 0
Ipswich Knights
(-)
10:00
Postponed
Centenary Stormers
-
North Pine
(-)
Australia: Youth 2
03:00
Finished
Green Gully SC U20
1 - 1
Avondale Heights U20
(1-0)
06:00
Finished
SWQ Thunder U20
3 - 1
Redlands United U20
(3-1)
06:00
 
Gold Coast United FC U20
-
Olympic F.C. U20
06:00
 
Lions FC U20
-
Brisbane Roar U20
06:00
Finished
Armadale U20
7 - 1
Rockingham City FC U20
(-)
06:00
74'
Cockburn City U20
3 - 1
Inglewood United U20
(3-1)
06:00
 
Perth Glory U20
-
Balcatta U20
06:00
74'
ECU Joondalup U20
4 - 0
Sorrento U20
(1-0)
06:00
Finished
Bayswater City U20
2 - 1
Floreat Athena U20
(-)
06:00
81'
Stirling Lions U20
2 - 6
Perth U20
(1-3)
06:45
 
Moreton Bay United U20
-
Gold Coast Knights U20
06:45
 
Kingston City U20
-
Altona Magic U20
07:00
 
Dandenong Thunder SC U20
-
Bentleigh Greens U20
Austria: Regionalliga
14:00
 
FC Stadlau
-
Mattersburg (A)
14:00
 
SV Wals Grunau
-
SV Groedig
14:00
 
Hohenems
-
Woergl
15:00
 
ATSV Stadl Paura
-
Lendorf
15:00
 
USK Anif
-
Kufstein
15:00
 
Pinzgau Saalfelden
-
Dornbirn
15:00
 
Seekirchen
-
Langenegg
15:30
 
Altach (A)
-
Reichenau
16:00
 
Union Gurten
-
VST Voelkermarkt
16:00
 
SV Leobendorf
-
Wiener SK
16:00
 
SC Team Wiener Linien
-
SC Mannsdorf
16:00
 
ASK-BSC Bruck/Leitha
-
SKN St. Poelten (A)
18:30
 
Grazer AK
-
Deutschlandsberger SC
Bolivia: LFPB
20:00
 
Destroyers
-
San Jose
22:15
 
Jorge Wilstermann
-
Nacional Potosi
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
14:30
 
FK Modrica
-
Rudar Prijedor
14:30
 
Sloboda Mrkonjic Grad
-
Tekstilac Derventa
14:30
 
Sutjeska
-
Zeljeznicar Banja Luka
14:30
 
Drina Zvornik
-
Kozara
14:30
 
Sloga Doboj
-
Borac Banja Luka
14:30
 
Slavija Sarajevo
-
FK Podrinje
Brazil: Cup Nordeste
20:00
 
ABC
-
Vitoria
20:00
 
Moto Club MA
-
Fortaleza
20:00
 
Ceara
-
Santa Cruz
22:00
 
Confianca
-
CRB
22:00
 
Nautico
-
Altos
Brazil: State Leagues
20:00
 
Parana Clube
-
Cascavel CR
20:00
 
Frei Paulistano
-
AO Itabaiana
20:00
 
Vila Nova
-
CRAC
20:00
 
Aquidauanense
-
Operario MS
21:00
 
Independente PA
-
Aguia de Maraba
21:00
 
Novorizontino
-
Palmeiras
21:00
 
Botafogo SP
-
Oeste FC
22:00
 
Atletico PR
-
Foz do Iguacu
22:00
 
Anapolina
-
Atletico GO
23:00
 
Vasco da Gama
-
Bangu
23:00
 
Cruzeiro
-
Patrocinense
23:00
 
Novo Hamburgo
-
Internacional
23:30
 
Santos FC
-
Red Bull Brasil
23:30
 
Mixto
-
Operario LTDA
00:00
 
Paragominas FC
-
Sao Francisco PA
00:00
 
Sao Raimundo PA
-
Castanhal EC
01:00
 
Boa Esporte Clube
-
Tombense FC
01:00
 
EC Sao Jose
-
Sao Luiz
Brazil: State 2
19:00
 
Agua Santa
-
Taubate
19:00
 
Atibaia
-
Sertaozinho
21:00
 
Inter de Limeira
-
Linense
Chile: Super Cup
22:00
 
Universidad Catolica
-
Palestino
China: League
08:30
90'
Shaanxi Changan
0 - 0
Hangzhou Greentown
(0-0)
Colombia: Liga Postobon
21:15
 
Deportivo Pasto
-
Millonarios
23:00
 
Cucuta
-
Atletico Nacional
23:30
 
Alianza Petrolera
-
Deportivo Cali
Colombia: Torneo Aguila
20:00
 
Universitario Popayan
-
Llaneros FC
21:00
 
Leones
-
Bogota FC
Croatia: 2. Division
15:30
 
NK Kustosija
-
Solin
15:30
 
Lucko
-
Osijek B
15:30
 
Bjelo Brdo
-
NK Zadar
15:30
 
Sibenik
-
NK Hrvatski Dragovoljac
Denmark: U19 League
12:00
 
Vejle U19
-
Lyngby U19
England: League 1
13:00
 
Walsall
-
Barnsley
16:00
 
AFC Wimbledon
-
Gillingham
16:00
 
Bradford
-
Blackpool
16:00
 
Burton
-
Accrington
16:00
 
Coventry
-
Oxford
16:00
 
Luton
-
Doncaster
16:00
 
Peterborough
-
Southend
16:00
 
Plymouth
-
Bristol Rovers
16:00
 
Rochdale
-
Scunthorpe
16:00
 
Shrewsbury
-
Portsmouth
England: League 2
16:00
 
Carlisle
-
Cambridge U
16:00
 
Cheltenham
-
Northampton
16:00
 
Colchester
-
Tranmere
16:00
 
Crawley
-
Lincoln
16:00
 
Grimsby
-
Bury
16:00
 
Macclesfield
-
Stevenage
16:00
 
Mansfield
-
Crewe
16:00
 
Milton Keynes Dons
-
Yeovil
16:00
 
Notts Co.
-
Exeter
16:00
 
Port Vale
-
Forest Green
16:00
 
Swindon
-
Morecambe
England: National League
13:30
 
Chesterfield
-
Sutton United
16:00
 
Barrow
-
Harrogate
16:00
 
Boreham Wood
-
Aldershot
16:00
 
Braintree Town
-
Bromley
16:00
 
Halifax
-
Solihull Moors
16:00
 
Hartlepool
-
Wrexham
16:00
 
Maidstone
-
Ebbsfleet United
16:00
 
Salford City
-
Barnet
England: FA Trophy
16:00
 
Stockport
-
AFC Fylde
16:00
 
Telford
-
Leyton Orient
Macedonia: Vtora Liga
14:30
 
FK Borec
-
FK Pehchevo
14:30
 
Plachkovica
-
FK Bregalnica Stip
14:30
 
Partizan Obrshani
-
GFK Tikves Kavadarci
14:30
 
FK Sasa
-
FK Detonit Junior
14:30
 
Pelister
-
FK Labunishta
14:30
 
Teteks
-
Korab
14:30
 
KF Gostivari
-
Vlazrimi
14:30
 
FK Struga
-
FK Skopje
14:30
 
Kozhuf Gevgjelija
-
FK Vardar Negotino
Germany: 3. Liga
14:00
 
Carl Zeiss Jena
-
KFC Uerdingen
14:00
 
1860 Muenchen
-
Meppen
14:00
 
Sonnenhof Großaspach
-
Wuerzburger Kickers
14:00
 
Preußen Muenster
-
Unterhaching
14:00
 
Hallescher FC
-
Wehen
14:00
 
Karlsruher SC
-
Hansa Rostock
Germany: Regionalliga
13:00
 
Wolfsburg II
-
ETSV Weiche Flensburg
13:00
 
Hamburger SV II
-
FC Hansa Lueneburg
13:30
 
Chemnitzer FC
-
Budissa Bautzen
13:30
 
Bischofswerdaer FV
-
FC Viktoria 1889 Berlin
14:00
 
Augsburg II
-
VfB Eichstatt
14:00
 
VfR Garching
-
Ingolstadt II
14:00
 
SpVgg Bayreuth
-
FC Pipinsried
14:00
 
SV Schalding-Heining
-
FV Illertissen
14:00
 
1860 Rosenheim
-
Greuther Fuerth II
14:00
 
SV Heimstetten
-
Nuernberg II
14:00
 
SC Wiedenbrueck
-
Bonner SC
14:00
 
Viktoria Koeln 1904
-
Wuppertal
14:00
 
Wattenscheid
-
SV Roedinghausen
14:00
 
SV Straelen
-
RW Essen
14:00
 
Borussia Moenchengladbach II
-
TV Herkenrath
14:00
Postponed
Borussia Dortmund II
-
FC Kaan-Marienborn 07
(-)
14:00
 
FC Germania Egestorf-Langreder
-
Hannover 96 II
14:00
 
Werder Bremen II
-
Lupo-Martini Wolfsburg
14:00
 
Waldhof Mannheim
-
VfB Stuttgart II
14:00
 
Saarbruecken
-
Kickers Offenbach
14:00
 
Eintracht Stadtallendorf
-
Pirmasens
14:00
 
TSV Steinbach
-
TSG Balingen
14:00
 
Ulm
-
Mainz 05 II
14:00
 
SC Hessen Dreieich
-
Elversberg
14:00
 
Freiburg II
-
Wormatia Worms
Greece: Football League
14:00
Postponed
AE Sparti
-
Aittitos Spaton
(-)
14:00
 
Platanias
-
NFC Volos
14:00
 
AOK Kerkyra
-
Ergotelis
14:00
 
Aiginiakos FC
-
Kissamikos FC
14:00
 
PAS Irodotos
-
Trikala
Hong Kong: 1. Division
10:30
 
Kitchee
-
Yuen Long
Ireland: 1. Division
15:30
 
Cabinteely
-
Limerick
Italy: Serie B
18:00
To finish
Lecce
-
Ascoli Picchio FC 1898
(-)
Italy: Serie C1 A
14:30
 
Cuneo
-
Alessandria
14:30
 
Lucchese
-
Pro Patria
14:30
 
Arzachena
-
Pontedera
14:30
 
ASDC Gozzano
-
Novara
14:30
 
Pistoiese
-
Olbia
14:30
 
Juventus U23
-
Pro Vercelli
16:30
Finished after awarded win
Pro Piacenza
0 - 3
Albissola
(-)
20:30
 
Pisa
-
Carrarese
20:30
 
Arezzo
-
Piacenza
20:30
 
Entella
-
Robur Siena
Japan: J. League 2
06:00
Finished
Omiya Ardija
1 - 1
Mito Hollyhock
(0-0)
06:00
Finished
Yokohama FC
2 - 0
FC Gifu
(0-0)
06:00
Finished
Ventforet Kofu
1 - 1
Zweigen Kanazawa
(0-1)
06:00
Finished
Albirex Niigata
0 - 1
Avispa Fukuoka
(0-0)
07:00
Finished
Kashiwa Reysol
0 - 1
Fagiano Okayama FC
(0-0)
09:05
68'
Ehime FC
0 - 1
V-Varen Nagasaki
(0-1)
Japan: 3
06:00
Finished
Nagano Parceiro
1 - 1
Cerezo Osaka U23
(0-0)
06:00
Finished
FC Tokyo U23
0 - 1
Fujieda MYFC
(0-0)
Kenya: KPL
13:00
 
Chemelil Sugar
-
Bandari
13:00
 
AFC Leopards
-
Western Stima
13:00
Postponed
Ulinzi Stars
-
Gor Mahia
(-)
Lithuania: 1. Division
12:00
 
Hegelmann Litauen
-
FC Vilnius
12:00
Postponed
Zalgiris Vilnius B
-
Nevezis
(-)
12:00
Postponed
Minija Kretinga
-
Traku FK B
(-)
12:00
Postponed
Siauliai
-
Dainava Alytus
(-)
13:00
 
Banga Gargzdai
-
Pakruojis
Morocco: Botola Pro
16:00
Postponed
Youssoufia Berrechid
-
MCO Oujda
(-)
16:00
Postponed
Rapide Club Oued Zem
-
MAT Tetouan
(-)
16:00
Postponed
FUS Rabat
-
Difaa El Jadida
(-)
16:00
Postponed
Wydad Casablanca
-
Chabab Rif Al Hoceima
(-)
16:00
Postponed
Olympic Club de Safi
-
Hassania Agadir
(-)
16:00
Postponed
KACM
-
Raja Casablanca
(-)
16:00
Postponed
Ittihad Tanger
-
FAR Rabat
(-)
16:00
Postponed
RSB Berkane
-
OCK Khouribga
(-)
Morocco: Elite 2
15:00
 
Widad Temara
-
Raja Beni Mellal
15:00
 
CRS
-
Wydad Fes
15:00
 
Club Jeunesse Ben Guerir
-
Racing de Casablanca
15:00
 
Union Sidi Kacem
-
JSM Laayoune
15:00
 
IZK
-
Chabab Atlas Khenifra
15:00
 
Olympique Dcheira
-
AS Sale
15:00
 
MAS Fes
-
KAC Kenitra
15:00
 
JSK Chabab Kasba Tadla
-
Khemis Zemamra
Netherlands: Topklasse
14:30
 
Barendrecht
-
Jong Vitesse
14:30
 
Jong Almere City FC
-
SVV Scheveningen
15:00
 
Kozakken Boys
-
Excelsior Maassluis
15:00
 
Spakenburg
-
GVVV Veenendaal
15:30
 
Katwijk
-
Rijnsburgse Boys
15:30
 
Lienden
-
HHC
15:30
 
Koninklijke HFC
-
IJsselmeervogels
New Zealand: ASB Premiership
02:35
Finished
Eastern Suburbs
1 - 0
Canterbury United
(0-0)
N. Ireland: Premiership
14:00
 
Institute
-
Coleraine
16:00
 
Ballymena United
-
Warrenpoint Town
16:00
 
Ards
-
Crusaders
18:30
 
Newry City AFC
-
Glenavon
N. Ireland: 1. Division
16:00
 
Ballyclare Comrades
-
Loughgall
16:00
 
Dergview F.C
-
Limavady
Norway: Cup
14:00
 
Borgen
-
Sprint Jeloey
14:00
 
Teie
-
Flint
14:00
 
Solid
-
Fana
14:00
 
Studentspretten
-
Foerde
14:00
 
Emblem IL
-
Averoeykameratene
15:00
 
Faaberg
-
Trysil FK
15:00
 
MBK Domkirkeodden
-
Storhamar
15:00
 
Hallingdal FK
-
Drammen BK
15:00
 
Riska
-
Hinna FK
15:00
 
Lyngboe
-
Trott
15:00
 
Rollon
-
Herd
15:30
 
NTNUI
-
Tynset
16:00
 
Holmlia
-
Nordstrand
16:00
 
Gjoevik-Lyn
-
Loeten
17:00
 
Hitra FC
-
KIL/Hemne
18:00
 
Rommen
-
Heming
18:00
 
Skaanland
-
Leknes
18:30
 
Oslojuvelene
-
Grei
20:00
 
Christiana
-
Follo
Paraguay: Division Profesional
22:15
 
Cerro Porteno
-
Guarani
00:15
 
Club River Plate
-
Sportivo San Lorenzo
Peru: Primera División
19:15
 
Molinos El Pirata
-
FBC Melgar
21:30
 
Ayacucho FC
-
Alianza Lima
23:45
 
Academia Cantolao
-
Sporting Cristal
Poland: 1. Division
15:00
 
Stomil Olsztyn
-
Rakow Czestochowa
17:00
 
Garbarnia
-
Wigry Suwalki
Poland: 2. Division
13:00
 
Blekitni Stargard
-
Resovia
14:00
 
Radomiak Radom
-
Stal Stalowa Wola
15:00
 
SKRA Czestochowa
-
Znicz Pruszkow
15:00
 
Siarka Tarnobrzeg
-
Gryf Wejherowo
15:00
 
Pogon Siedlce
-
Energetyk ROW Rybnik
17:00
 
Olimpia Grudziadz
-
Gornik Leczna
17:00
 
GKS Belchatow
-
Olimpia Elblag
19:10
 
Widzew Lodz
-
Elana Torun
Romania: Liga II Serie A
10:00
25'
Luceafarul Oradea
2 - 0
CS Aerostar Bacau
(-)
10:00
27'
FC Metaloglobus Bucuresti
0 - 0
Farul Constanta
(-)
10:00
27'
Pandurii
2 - 1
Dacia Unirea Braila
(-)
10:00
28'
CS Balotesti
0 - 0
Ripensia Timisoara
(-)
12:00
 
FC Academica Clinceni
-
UTA Batrana Doamna
Saudi Arabia: 1. Division
18:05
 
Al Hilal
-
Ohod
Scotland: 1. Division
16:00
 
Dundee United
-
Alloa Athletic
Scotland: Ramsdens Cup
17:30
 
Connah's Quay
-
Ross County
Serbia: Prva Liga
15:00
 
Buducnost Dobanovci
-
FK Metalac
15:00
 
FK Sloboda Uzice
-
Teleoptik
15:00
 
Indija
-
Zlatibor
15:00
 
FK Sindjelic Beograd
-
Javor
15:00
 
Bezanija
-
Zarkovo
15:00
 
Novi Pazar
-
TSC Backa Topola
15:00
 
FK Radnicki 1923
-
Becej 1918
18:30
 
Borac Cacak
-
Trayal Krusevac
Wales: Premier Division
15:30
 
Barry Town
-
Caernarfon
15:30
 
Cardif Met University
-
Carmarthen
15:30
 
Llanelli
-
Cefn Druids AFC
Slovakia: 1. Division
15:00
 
Lipany
-
FK Poprad
15:00
 
Tatran Presov
-
Zilina B
15:00
 
Dubnica
-
FC STK 1914 Samorin
15:00
 
Partizan Bardejov
-
FK Pohronie
15:00
 
Liptovsky Mikulas
-
Slavoj Trebisov
15:00
 
Dukla Banska Bystrica
-
Komarno
Slovenia: 2. Division
14:00
 
Drava Ptuj
-
Nafta
15:00
 
Fuzinar
-
ND Bilje
15:00
 
Ankaran Hrvatini
-
NK Dob
15:00
 
Jadran
-
Radomlje
South Africa: NFD Championship
14:30
 
Real Kings FC
-
Vasco da Gama
Spain: Liga Adelante
16:00
 
Elche
-
Alcorcon
18:00
 
Lugo
-
Albacete
Spain: Segunda B
16:00
 
Cultural De Durango
-
CD Calahorra
17:30
 
Unionistas de Salamanca
-
Fuenlabrada
18:00
 
Real Sociedad B
-
SD Amorebieta
18:00
 
Arenas Getxo
-
Tudelano
19:00
 
Hercules
-
UE Olot
19:30
 
UP Langreo
-
CD Vitoria
Ukraine: 1. Division
13:00
 
FC Kolos Kovalivka
-
FC Prykarpattia 1981
14:00
 
Ahrobiznes Volochysk
-
FC Sumy
15:00
 
Rukh Vynnyky
-
FC Balkany
16:00
 
Volyn
-
FC Avanhard Kramatorsk
16:30
Postponed
Zirka
-
Obolon-Brovar
(-)
17:00
 
Metalist 1925
-
SC Dnipro-1
Argentina: Four argentinian league
20:00
 
Villa San Carlos
-
Berazategui
20:00
 
Central Cordoba de Rosario
-
Victoriano Arenas
20:00
 
Ituzaingo
-
Excursionistas
Australia: Four australian league
09:00
 
Annerley
-
Ipswich City
09:00
 
AC Carina
-
St George Willawong FC
09:00
 
Western Spirit
-
New Farm United
09:15
 
Virginia United
-
Pine Hills
Uruguay: Primera Division
20:00
 
Fenix
-
Danubio
20:00
 
Rampla Juniors
-
Liverpool FC
23:00
 
Club Atletico Penarol
-
Racing
USA: NASL
19:00
 
Saint Louis FC
-
Tampa Bay Rowdies
20:00
 
Real Monarchs SLC
-
LA Galaxy II
21:00
 
Tulsa Roughnecks FC
-
Seattle Sounders FC II
22:00
 
Swope Park Rangers
-
Pittsburgh Riverhounds
00:00
 
Louisville City FC
-
Hartford Athletic
00:00
 
Charlotte Independence
-
Atlanta United II
01:00
 
Colorado Springs Switchbacks FC
-
San Antonio FC
Venezuela: Primera Division
20:30
 
Deportivo Anzoategui
-
Trujillanos FC
21:00
 
Lala FC
-
Deportivo Lara
21:00
 
Carabobo FC
-
Tachira
21:15
 
Portuguesa FC
-
Zamora FC
Belgium: Belgian Third league
20:00
 
Thes Sport
-
Oosterzonen
20:00
 
Chatelet SC
-
FCV Dender EH
20:00
 
Geel
-
Dessel
20:00
 
KSK Heist
-
Deinze
20:00
 
Virton
-
KSV Oudenaarde
Denmark: 2. Division
13:00
 
Kolding IF
-
Odder IGF
13:00
 
Vanloese
-
AB
13:00
 
HIK
-
B 93
14:00
 
Jammerbugt FC
-
FC Sydvest
14:00
 
Aarhus Fremad
-
Kjellerup
14:00
 
Marienlyst
-
Slagelse
14:00
 
Middelfart G og BK
-
Hilleroed
15:00
 
Skive
-
Dalum
15:00
 
Broenshoej
-
Frem
16:00
 
Brabrand
-
Vejgaard
Denmark: Danmarksserien
13:00
 
Karlslunde IF
-
Avedoere
13:00
 
GVI
-
Birkeroed
13:00
 
Greve
-
AB Taarnby
13:00
 
B 1908
-
Ledoeje-Smoerum Fodbold
13:00
 
Kastrup B.
-
KFUM Roskilde
13:00
 
Fremad Valby
-
BK. Union
13:00
 
Oure FA
-
Otterup
13:00
 
VSK Aarhus
-
Lystrup IF
13:00
 
AaB II
-
Noerresundby
13:15
 
IF Lyseng
-
Viby IF
13:30
 
Herlev
-
Taastrup FC
13:45
 
FA 2000
-
Ishoej BK
14:00
 
Viborg II
-
Silkeborg KFUM
14:00
 
Naesby
-
B 1913
15:00
 
B 1909
-
Kolding B
15:00
 
Varde
-
Hedensted
England: National League North/South
16:00
 
Weston Super Mare
-
Welling
16:00
 
Woking
-
Slough Town
16:00
 
Wealdstone
-
Chippenham Town
16:00
 
Truro City
-
Chelmsford
16:00
 
Billericay
-
Hungerford Town
16:00
 
Concord Rangers
-
Torquay
16:00
 
Dartford
-
Hampton & Richmond
16:00
 
Eastbourne Borough
-
Bath City
16:00
 
Hemel Hempstead
-
East Thurrock United
16:00
 
Oxford City
-
Dulwich Hamlet
16:00
 
St.Albans
-
Gloucester City
16:00
 
Ashton United
-
Blyth Spartans
16:00
 
Brackley Town
-
Kidderminster
16:00
 
Chorley
-
Leamington
16:00
 
Curzon
-
FC United of Manchester
16:00
 
Hereford
-
Guiseley
16:00
 
Nuneaton
-
Darlington 1883
16:00
 
Southport
-
Bradford PA
16:00
 
Spennymoor Town FC
-
Alfreton
16:00
 
York
-
Boston United
England: Evo-Stik League
16:00
 
Hornchurch
-
Bishop's Stortford
16:00
 
Bognor Regis Town
-
Leatherhead
16:00
 
Burgess Hill Town
-
Margate
16:00
 
Carshalton Athletic
-
Brightlingsea Regent
16:00
 
Corinthian Casuals
-
Dorking Wanderers
16:00
 
Folkestone Invicta
-
Worthing
16:00
 
Haringey Borough
-
Enfield Town
16:00
 
Lewes
-
Kingstonian
16:00
 
Merstham
-
Harlow Town
16:00
 
Whitehawk
-
Tonbridge Angels
16:00
 
Wingate & Finchley
-
Potters Bar Town
16:00
 
Bamber Bridge
-
Farsley Celtic AFC
16:00
 
Buxton
-
Scarborough Athletic
16:00
 
Gainsborough
-
Marine
16:00
 
Lancaster City
-
Hednesford
16:00
 
Matlock Town
-
Mickleover Sports
16:00
 
Nantwich Town
-
Grantham Town
16:00
 
South Shields
-
Hyde United
16:00
 
Stafford Rangers
-
Warrington Town
16:00
Postponed
Stalybridge
-
North Ferriby United
(-)
16:00
 
Whitby
-
Workington
16:00
 
Witton Albion
-
Basford United
16:00
 
Royston Town
-
Stourbridge
16:00
 
St. Ives Town FC
-
Alvechurch
16:00
 
Stratford Town
-
King's Lynn Town
16:00
 
Needham Market
-
Coalville Town
16:00
 
Banbury United
-
Biggleswade Town
16:00
 
Barwell FC
-
AFC Rushden & Diamonds
16:00
 
Halesowen
-
Leiston
16:00
 
Redditch United
-
Tamworth
16:00
 
Lowestoft Town
-
Rushall Olympic
16:00
 
Hitchin Town
-
Bedworth United
16:00
 
Kettering Town FC
-
St Neots Town
16:00
 
Walton Casuals
-
Dorchester Town
16:00
 
Hendon
-
Hartley Wintney
16:00
 
Harrow Borough
-
Frome Town
16:00
 
Basingstoke
-
Metropolitan Police FC
16:00
 
Beaconsfield SYCOB
-
Gosport Borough
16:00
 
Farnborough
-
Tiverton
16:00
 
Salisbury City
-
Chesham United
16:00
 
Taunton Town
-
Poole Town FC
16:00
 
Weymouth
-
Swindon Supermarine
16:00
 
Kings Langley FC
-
Wimborne Town
16:00
 
Merthyr Town
-
Staines Town
England: Premier Reserve League
13:00
 
Newcastle U21
-
Wolverhampton U21
France: National 2
15:00
 
Furiani Agliani
-
Vannes
15:00
 
Creteil
-
Schiltingheim
15:30
 
CMS Oissel
-
St. Malo
16:00
 
Lille B
-
St Maur Lusitanos
16:00
 
Haguenau
-
Aulnoye
16:00
 
Arras
-
ASM Belfort
17:00
 
Hyeres
-
CA Pontarlier
18:00
 
Annecy FC
-
US Marseille Endoume Catalans
18:00
 
Lyon B
-
St. Priest
18:00
 
Jura Sud
-
Monts Or Azergues
18:00
 
RC Grasse
-
Toulon Var
18:00
 
Martigues
-
Marseille Consolat
18:00
 
Blois
-
US Colomiers
18:00
 
Bordeaux B
-
Les Herbiers
18:00
 
Trelissac
-
Andrezieux
18:00
 
Saint-Etienne B
-
Sete
18:00
 
St-Pryve St Hilaire
-
Bergerac Perigord
18:00
 
Vitre
-
Le Havre B
18:00
 
US Granvillaise
-
Lorient B
18:00
 
Nantes B
-
Poissy
18:00
 
FC Chartres
-
Stade Briochin
18:00
 
Mantes
-
Paris Saint Germain B
18:00
 
Bobigny
-
Sainte Genevieve
18:00
 
Croix
-
Epinal
18:00
 
Reims B
-
Sedan
19:00
 
Mont-de-Marsan
-
Stade Bordelais
19:00
 
AC Boulogne-Billancourt
-
CA Bastia
Germany: Oberliga
13:00
 
TuS Dassendorf
-
TuS Osdorf
13:30
 
SC Weiche Flensburg II
-
SV Eichede
14:00
 
Eintracht Braunschweig II
-
Spelle-Venhaus
14:00
 
Meiendorfer SV
-
SV Rugenbergen
14:00
 
FC Unterfoehring
-
TuS Holzkirchen
14:00
 
SV Pullach
-
TSV 1861 Noerdlingen
14:00
 
FC Ismaning
-
1860 Muenchen II
14:00
 
FC Sand
-
DJK Don Bosco Bamberg
14:00
 
TSV Aubstadt
-
TSV Abtswind
14:00
 
FSV Luckenwalde
-
FSV Wacker Nordhausen II
14:00
 
BW Zorbau
-
Ludwigsfelder FC
14:00
 
FC International Leipzig
-
Carl Zeiss Jena II
14:00
 
VfB Krieschow
-
VfL Halle 96
14:00
 
SV Rot-Weiss Hadamar
-
SC Viktoria 06 Griesheim
14:00
 
Hessen Kassel
-
Bayern Alzenau
14:00
 
Stuttgarter Kickers
-
Germania Friedrichstal
14:00
 
Goeppinger SV
-
TSG Backnang
14:00
 
FC Normannia Gmuend
-
TSV Ilshofen
14:00
 
Noettingen
-
FV Ravensburg
14:00
 
Reutlingen
-
SV Spielberg
14:00
 
TSV Kropp
-
Luebeck II
14:00
 
Eutin 08
-
Neumuenster
14:00
 
Union Neumuenster
-
Heider SV
14:00
 
TSB Flensburg
-
TSV Bordesholm
14:30
 
Pfeddersheim
-
SC Idar-Oberstein
14:30
 
Arminia Ludwigshafen
-
SV Roechling
15:00
 
TSV Schwaben Augsburg
-
TSV Rain/Lech
15:00
 
TSV Kottern
-
DJK Vilzing
15:00
 
Wurzburger
-
FSV Erlangen-Bruck
15:00
 
DJK Gebenbach
-
Jahn Forchheim
15:00
 
ATSV Erlangen
-
ASV Neumarkt
15:00
 
FC Ederbergland
-
Huenfelder SV
15:00
 
TSV Lehnerz
-
FV Bad Vilbel
15:00
 
SC Waldgirmes
-
VFB Ginsheim
15:00
 
Buchonia Flieden
-
KSV Baunatal
15:00
 
Blumenthaler SV
-
Werder Bremen III
15:00
 
Bahlinger SC
-
SV Linx
15:00
 
Neckarsulmer Sport Union
-
1. CfR Pforzheim
15:00
 
FSV 08 Bissingen
-
FC 08 Villingen
15:00
 
SV Oberachern
-
Freiberg
15:30
 
TuS Mechtersheim
-
Hassia Bingen
15:30
 
FC Karbach
-
Eintracht Trier
15:30
 
FV Engers
-
Kaiserslautern II
15:30
 
FV Diefflen
-
Hertha Wiesbach
16:00
 
TSV Grossbardorf
-
ASV Vach
16:00
 
VfB Homberg
-
FC Kleve
Greece: Football League 2
12:00
 
Diagoras Rodos
-
Panopoulou FC
Italy: Serie C2
14:30
 
Lupa Roma
-
Ladispoli
14:30
 
Virtus Bolzano
-
Adriese
14:30
 
Francavilla Calcio 1927
-
Sorrento
15:00
 
Arconatese
-
Unione Sanremo
Russia: Russian third league
12:00
 
SKA Rostov
-
Dinamo Stavropol
13:00
 
Biolog Novokubansk
-
Legion Dynamo
13:00
 
Druzhba
-
Mashuk-KMV
13:00
 
FC Volgar
-
Kuban Krasnodar
14:00
 
Chayka
-
Spartak Vladikavkaz
14:00
 
Spartak Nalchik
-
Krasnodar 3
16:00
Finished after awarded win
Angusht Nazran
3 - 0
Akademia Rostov
(-)
Scotland: 2. Division
16:00
 
Airdrieonians
-
Forfar
16:00
 
East Fife
-
Brechin
16:00
 
Montrose
-
Stenhousemuir
16:00
 
Raith Rovers
-
Dumbarton
16:00
 
Stranraer
-
Arbroath
Scotland: 3. Division
16:00
 
Clyde
-
Annan Athletic
16:00
 
Cowdenbeath
-
Queen's Park
16:00
 
Edinburgh City
-
Peterhead
16:00
 
Elgin
-
Albion Rovers
16:00
 
Stirling Albion
-
Berwick
Scotland: Highland/Lowland
16:00
 
East Kilbride
-
Cumbernauld Colts
16:00
 
Vale of Leithen
-
East Stirlingshire
16:00
 
Civil Service Strollers
-
Gala Fairydean Rovers
16:00
 
Dalbeattie Star
-
Kelty Hearts
16:00
 
Edinburgh University
-
Edusport Academy
16:00
 
Gretna FC 2008
-
Whitehill
16:00
 
Brora Rangers
-
Cove Rangers
16:00
 
Huntly
-
Strathspey Thistle
16:00
 
Wick Academy
-
Buckie Thistle
16:00
 
Keith
-
Fort William
16:00
 
Forres Mechanics
-
Rothes
16:00
 
Turriff United
-
Nairn County
20:45
 
Formartine Utd
-
Clachnacuddin
South Korea: National League
07:00
Finished
Gimhae
1 - 0
Changwon City
(0-0)
07:00
Finished
Mokpo City
2 - 0
Gyeongju H & N
(1-0)
07:00
Finished
Daejeon Korail
1 - 1
Busan Transport Corp
(1-1)
07:00
Finished
Gangneung City
2 - 0
Cheonan City
(1-0)
Switzerland: Erste Liga Promotion
15:00
 
Sion II
-
SC YF Juventus Zuerich
15:00
 
Basel II
-
FC Stade Lausanne-Ouchy
16:00
 
FC Zuerich II
-
Stade Nyonnais
16:00
 
FC Koeniz
-
SC Bruehl
17:30
 
Yverdon
-
Cham
17:30
 
Wohlen
-
La Chaux-de-Fonds
Switzerland: Erste Liga Classic
16:00
 
SC Goldau
-
FC Bassecourt
16:30
 
Martigny
-
Naters
17:00
 
Winterthur II
-
FC Thalwil
17:00
 
Chenois
-
Team Vaud U21
17:30
 
Vevey
-
Thun II
Turkey: 2. Lig
13:00
 
Manisa Buyukşehir Belediyespor
-
Darica Genclerbirligi
13:00
 
Etimesgut Belediyespor
-
Tokatspor
13:00
 
Sancaktepe Belediyespor
-
Gumushanespor
13:00
 
Bayrampasa
-
Keciorengucu
13:00
 
Ankara Demirspor
-
Sakaryaspor
13:00
 
Eyupspor
-
Amed Sportif
Turkey: Fourth Turkey league
12:00
 
Catalcaspor
-
Elaziz Belediyespor
12:30
 
Duzyurtspor
-
Kocaeli Birlik Spor
12:30
 
Yomraspor
-
Tepecikspor
13:00
 
Halide Edip Adivar Spor
-
Fatsa Belediyespor
13:00
 
Anadolu Uskudar 1908
-
Corum Belediyespor
13:00
 
Bucaspor
-
Ankara Adliyespor
Venezuela: Segunda Division
20:30
 
Gran Valencia
-
Yaracuy FC
20:30
 
Universidad de Los Andes FC
-
Urena SC
20:30
 
Real Frontera
-
Atletico El Vigia
20:30
 
Universidad Central
-
Fundacion AIFI
21:00
 
Titanes
-
Deportivo Zulia
21:00
 
Angostura FC
-
Petroleros de Anzoategui
Wales: Cymru Alliance
15:30
 
Afan Lido
-
Goytre AFC
15:30
 
Penybont
-
Briton Ferry
15:30
 
Pontypridd Town
-
Llantwit Major
15:30
 
Cwmbran Celtic
-
Cambrian & Clydach
15:30
 
Taffs Well
-
Goytre United
15:30
 
Ton Pentre
-
Undy Athletic